Skocz do zawartości

iAtkos S3 V2 na płycie GA-M56S-S3


MrVanosh
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, gdy próbuje zainstalować dystrybucje iAtkos S3 V2 10.6.3 lub Hazard 10.6.1-10.6.2 z flagą boot -v mam napisale Loading HFS+ i potem restart, przed zmianą procesora było OK.

Parametry mojego komputera:

1.Płyta Główna:Gigabyte GA-M56S-S3

2.Procesor:AMD Athlon II X2 260 Obsługuje SSE1/2/3/4A

3.Chipset:NVIDIA nFroce 560 rev.A3

4.Brak

5.Nvidia GeFroce 8600 GT 1024mb

6.ALC 888

7.Realtek RTL8139/810x Family Fast Ethernet NIC

8.Brak

9.Dysk Sata kontrolery na AHCI Dysk MBR

10.Klawiatura na USB i mysz też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi hazard też nie działa.iAtkos bez problemu.

 

[ Dodano: 2012-05-06, 14:25 ]

Kurde , niestety przy próbie uruchomienia iAtkosa mam problem że nie może odpalić systemu coś takiego ;D i pisze ze za 5 sekund restart i potem restart .Próbowałem odpalić z -v -f busratio=20 cpus=1 maxmem=4096 i nie chce działać ;(.Może będę kombinował z retailem bo mam płyte Retail 10.6.3.Może coś wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hazard ponoć działa (nie w moim przypadku akurat :( ) ale iAtkos nie jest przystosowany do aMD
Teoretycznie nie jest, ale ma modyfikowany kernel działający na AMD, wiec jest możliwe jego uruchomienie. Sam kiedyś go na stacjonarnym z AMD instalowałem.

 

Kurde , niestety przy próbie uruchomienia iAtkosa mam problem że nie może odpalić systemu coś takiego ;D i pisze ze za 5 sekund restart i potem restart .Próbowałem odpalić z -v -f busratio=20 cpus=1 maxmem=4096 i nie chce działać ;(.Może będę kombinował z retailem bo mam płyte Retail 10.6.3.Może coś wyjdzie.
A w jakim momencie pokazuje, że za 5 sek restart? Przy bootowaniu, czy po instalacji?

Aczkolwiek retail + nawcom ModCD będzie tu faktycznie najlepszym rozwiązaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Kolega MKjanek32 może mieć rację. Ewentualnie trzeba sprawdzić ustawienia BIOS. U mnie na nForce 750i instalacja ruszyła gdy wyłączyłem kartę sieciową, porty COM oraz załączyłem tryb RAID bez spinania dysku (sam kontroler). Dla procesora włączyłem wirtualizację i instalację robiłem z flagą -x32 (zła praca kexta odpowiedzialnego za dyski twarde w trybie 64bit - nie rozpoznawał napędów).

BTW parametr -v włącza komunikaty podczas startu, wydaje mi się że na samą pracę systemu nie ma wpływu

No i ciekawe co jest napisane przed "loading HFS+" czy w ogóle system poprawnie się zainstalował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.