Skocz do zawartości

OSX Lion 10.7.x | i7 2700K | P8Z68-V PRO/GEN3 |


Rekomendowane odpowiedzi

Muszę przyznać Oswaldini, że zabiłeś mi niezłego klina. Czekam teraz na info w sprawie cen Z77A + i7 3770K, a raczej całej listy:

Z tym, że ta platforma tylko dla odważnych, bo może okazać się miną. Do czasu aż Apple nie wypuści maczków na nowych CPU i chipsetach, nie ma pewności czy sprzęt z tej platformy będzie działał stabilnie z OS X. Niestety wciąż najlepszym wyborem pod OS X jest X58, P55, Z68.

Corsair Obsidian 650D czarna

Posiadam i nie jestem z niej do końca zadowolony, wady:

1. 200mm wentylatory, głośne, wibrujące i tandetne... wymienić prosto można jedynie górny na dwa np 12 lub 14cm, natomiast przedni ma otwory jedynie pod 200mm i problem jest z dobraniem czegoś sensownego ... ja na razie nic nie znalazłem :/

2. Blachy boczne, nie mają sprężynek stabilizujących lub "uszczelnień" gąbkowych przez co mają delikatny luz po zamknięciu. Wpadają rzez to w wibracje i nieprzyjemnie dzwonią. Szukam jakiś fajnych gąbek czarnych do podklejenia i ustabilizowania paneli, ale jak wyżej... na razie nie znalazłem nic dobrego...

3. Sanki do hdd, mają za duży luz i nie działała system antywibracyjny, przez co wibracje z hdd przenoszone są na budę i masz efekt jak wyżej.

Poza tymi niuansami ciężko się przyczepić do czegoś... ale tych wad nie ma R3...

 

Z ostatnich obudów jakie używałem do montażu, najlepiej sprawdzał się Fractal Design R3. Generalnie lepiej zaprojektowany funkcjonalnie, 8xHDD + 2xDVD - (po co komu w dzisiejszych czasach zatoki na 4xDVD)... poza tym R3 jest sporo mniejsza od 650D a mieści w sumie więcej. Jedyny minus R3 do mała sztywność na przekątnych, spowodowana brakiem poprzeczki. Zaleta taka że dostęp jest rewelacyjny, wada że spadła sztywność. Na szczęście po założeniu boków obudowy, całość usztywnia się skutecznie i w niczym już nie przeszkadza. R3 jest też zauważalnie cichsza w porównaniu do 650D, maty na prawdę dają radę.

Tu masz galerię R3 z kultową P5W DH Deluxe na jakiej składałem Hack Server:

https://www.dropbox.com/sh/r4mohukht8emylj/pGx686bWrh

 

Zasilacze - HX - AX to podobne konstrukcje modularne, AX jest nowszym modelem. Różnice istotne to AX jest zasilaczem półpasywnym i nie włącza wentylatora do 20% obciążenia, a HX pracuje cały czas. HX nie ma wszystkich kabli odpinanych a AX ma je odpinane wszystkie. AX też ma lepsze certyfikaty, ale jak pamiętam za wyjątkiem AX650.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ostatnich obudów jakie używałem do montażu, najlepiej sprawdzał się Fractal Design R3. Generalnie lepiej zaprojektowany funkcjonalnie, 8xHDD + 2xDVD

314TeR Tu się zgadzam. Generalnie przekonałeś mnie. Galeria i cena też mnie przekonały ;)

 

A co to i7 3770K + Z77 to znów dylemat. Patrząc z jaką częstotliwością ostatnio Apple wypuszcza sprzęt, to podejrzewam, że kolejne odświeżenie sprzętu pojawi się dopiero listopadzie. Razem ze sterownikami. Chyba że jeszcze do września coś się pojawi... ale to nic pewnego.

Czy lepiej brać sprawdzony już zestaw Asus P8Z68-V PRO/GEN3 + i7 2600K, który defacto ma już rok i jest już stary :P, czy najnowszą konfigurację? Szczerze powiedziawszy wolał bym nowszą, ale czy taką opcję już ktoś przetestował ? Da radę to wszystko ustawić ?

Pierw i tam będę pracował na Windowsie i mógłbym się wstrzymać i hakowaniem OSXa, ponieważ mam jeszcze MBP, ale potrzebuję rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiedziawszy wolał bym nowszą, ale czy taką opcję już ktoś przetestował ? Da radę to wszystko ustawić ?

Czort wie... Na pewno jesteś skazany na start z minimum 10.8, o ile będzie on miał obsługę Z77. Część identyfikatorów jest już w kextach, oraz obsługa CPU, ale jak będzie finalnie, to wróżenie z fusów... Generalnie możesz brać nową platformę, ale licz się z tym, że w razie kłopotów, płyta jest do odstrzału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze się nie zdecydowałem czy wybrać i7 3770K + Z77 czy pozostać przy P8Z68-V + i7 2600K.

ML 10.8 ma wyjść ok 25 lipca. Akurat mnie wtedy nie będzie w kraju. Jaka jest szansa, że finalna wersja wprowadzi pełne wsparcie dla tego sprzętu?

Czy to jednak nie zmieni obecnej sytuacji, a będzie wiadomo więcej jak Apple zaktualizuje swój sprzęt dopiero około listopada?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest szansa, że finalna wersja wprowadzi pełne wsparcie dla tego sprzętu?

Na pewno to co wyjdzie 25.07 to to samo co wersja GM.

zy to jednak nie zmieni obecnej sytuacji,

Niekoniecznie

a będzie wiadomo więcej jak Apple zaktualizuje swój sprzęt dopiero około listopada?

Będzie wiadomo jak pojawi się nowy iMac, aczkolwiek zapisy o nim są już w kextach i wg mnie jest spore prawdopodobieństwo że wraz z premierą lion'a pojawią się i iMac'i 13.x.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ostatnich obudów jakie używałem do montażu, najlepiej sprawdzał się Fractal Design R3. Generalnie lepiej zaprojektowany funkcjonalnie, 8xHDD + 2xDVD - (po co komu w dzisiejszych czasach zatoki na 4xDVD)... poza tym R3 jest sporo mniejsza od 650D a mieści w sumie więcej. Jedyny minus R3 do mała sztywność na przekątnych, spowodowana brakiem poprzeczki. Zaleta taka że dostęp jest rewelacyjny, wada że spadła sztywność. Na szczęście po założeniu boków obudowy, całość usztywnia się skutecznie i w niczym już nie przeszkadza. R3 jest też zauważalnie cichsza w porównaniu do 650D, maty na prawdę dają radę.

Cichsza, sztywniejsza, lepsza, ogólnie rzecz biorąc poprawiona... Fractal Desing Define R4

http://www.purepc.pl/obudowy/fractal_desing_define_r4_poprawiona_definicja_stylu_obudow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cichsza, sztywniejsza, lepsza, ogólnie rzecz biorąc poprawiona... Fractal Desing Define R4

Rzeczywiście poszli do przodu... z poprawek podoba mi się to że przeszli wszędzie na 14cm wiatraki, oraz zrobili więcej miejsca pod spodem płyty, oraz przeloty kablowe są znacznie większe. Pozwoli to lepiej poukładać bałagan kablowy.

 

Czego mi jeszcze brakuje, to zrobili ją zbyt niską aby skutecznie zainstalować chłodnicę u góry obudowy. Zwyczajnie po jej zamontowaniu i wsadzeniu wentylatorów od spodu, będzie kolizja z płytą... drugi drobiazg to mocowane na "zatrzaski" wentylatory w przedniej kratce. Takie mocowanie zawsze generuje niepotrzebne wibracje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Drivvero

Co do dysku SSD to poleciłbym Samsunga 830, z informacji jakie ostatnio miałem przyjemność dogłębnie czytać wypada ten dysk najlepiej w testach. Kontrolery SandForce są dość mocno awaryjne co pokazał głownie OCZ z serią 3 gdzie tam masowo owe kontrolery padały.

 

A co do rozmowy o Z77 sam oczekuję jak to się rozwinie jako, że sam planuję niebawem poskładać coś na i7 3770K.

 

A jest mi ktoś wstanie odpowiedzieć czemu prędkości ramów zalecacie 1333mhz lub ewentualnie 1600mhz? Nie lepiej użyć np 2000/2166/2200MHz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do rozmowy o Z77 sam oczekuję jak to się rozwinie jako, że sam planuję niebawem poskładać coś na i7 3770K.

Chyba poczekacie do października/listopada... wieść gminna niesie że w nowych iMac'ach ma być retina i niestety apple z jej implementacją ma kłopoty i stąd opóźnienie.

A jest mi ktoś wstanie odpowiedzieć czemu prędkości ramów zalecacie 1333mhz lub ewentualnie 1600mhz? Nie lepiej użyć np 2000/2166/2200MHz?

Cena Panie, cena... kości 8GB 1333/1600 kupujesz za grosze, pokaż mi ile kosztuje 8GB kość 2200MHz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem zapewne przy kości 8GB będzie znaczna różnica, niemniej jednak nie uważam iz 99% osób potrzebowało w ciągu najbliższych 2-3 lat więcej jak 16GB (4x4GB). A mając szybki procesor, mocna grafikę lepiej chyba mieć szybszą pamięć.

Rożnica w szybkości 1600 a 2200 będzie taka jak między w 1600 a 1000, 1000 a 400. A jednak mając 400 a 1600 przepaść jest ogromna :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

misqkrk, nie zgodzę się z Twoim rozumowaniem... pokaż testy pokazujące przyrost prędkości całego zestawu np 2x4GB 2000/2200MHz a 2x4GB1333/1600... i zastanów się czy większa różnica w prędkości działania będzie mając 8GB szybkiej pamięci czy 16GB jeśli będziesz używał więcej niż 8GB. Dziś sam Lion i np Firefox potrafi zająć ponad 4GB... a co będzie za rok/dwa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem może to zająć 4 gb :) dlatego obecnie 8 Gb do użytku domowego jest tak optymalnie, 16 GB gdy działamy coś z programami typu ADOBE PS itp.

O ile się nie mylę prędkość szyby procesora i7 (2 i 3 generacji wynosi 20GB/s)

Zastosowanie szybszych ramów zmniejszy opóźnienie przy wykonywaniu jakiś "skomplikowanych" operacji, graniu, czy renderowaniu.

Przy otwieraniu firefoxa nie odczujesz różnicy :)

 

 

Kingmax Hercules 2200

Memory copy 20,146MB/s

Avarage memory 8,375MB/s

 

 

Ocz Platinum 1333

Memory copy 14,048MB/s

Avarage memory 5,395MB/s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem zamykam, ale zakup 4x4 2000mhz teraz i za 2-3 lata zakup 4x 8gb 2200mhz badz lepszych wyjdzie tak samo jak zakup teraz 2x 8 1300 i za 2 lata dokupienie już wtedy bardzo wolnych 2x 8gb :)

 

Obstawiam, że za 2 lata nie będziesz chciał już dokupować tak wolnych ramów, gdy standardem będzie 2200 bądź 2600, które już można dostać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to tym-bardziej nie będziesz chciał wtedy dokupić kolejnych 2x8gb na 1333mhz

no ddr3 już dość długo są na rynku:) w każdym razie trzeba skończyć tą rozmowe na temat ramów bo trochę zeszliśmy z głównego tematu. Trzeba przemyśleć do jakich celów ich używamy, jeżeli jedynie do oglądania pulpitu i firefoxa to mogą być wolniejsze, jeżeli planujemy tworzyć ambitne rzeczy i OS X nie ogranicza ich szybkości do 1666 to warto zainwestować w szybsze: taka jest moja opinia na ten temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam ponownie. Mam już od dawna komp i trochę czasu wieczorami na postawienie Hackintosha.

Moja obecna konfiguracja to tak jak poprzednio:

 

1. Płyta MSI Z77A-G45 (Z77A-G45 (G3) 
2. i7 3770K (BX80637173770K) 
3. Corsair CMV16GX3M2A1333C9 2x8GB 1333MHz CL9 1.5V ValueSelec
4. XFX HD6870  
5. Obudowa Coisair 650D (CC650DW) 
6. Chłodzenie Thermalright
7. Zasilacz Corsair AX650 (CP-9020006-EU)  
8. SSD Corsair Force GT 120 (CSSD-F120GBGT-BK) 

Obecnie na SSD mam zainstalowanego Windowsa 7, pracuję jeszcze na MBP 5,2 (Late 2009) i chciałbym się w końcu przeprowadzić na Hamaka. Dokupiłem ostatnio taki SSD

 

A-Data XPG SX900 256GB (ASX900S3-128GM-C)

 

i chciałbym prosić o radę, na którym SSD instalować ML ? na Force GT 120 (128GB) czy na nowym (Adata XPG SX900)?

 

Jeszcze jedno pytanie. Posiadam Maca, mogę pobrać instalkę ML 10.8 z MAS, posiadam też DVD ze Leopardem 10.5 i Snow Loepardem 10.6 retail.

Jak zacząć? Widzę że ten temat o zaczynaniu gdzieś cały czas się wałkuje i proszę o wskazówkę, ewentualnie link.

Czy jednak najlepiej rozpocząć od tego: http://hamac.pl/topics33/instalacja-mac ... vt2646.htm ?

 

Kolejne pytanie o Bluetooth i WiFi na USB? Co wybrać aby działała klawiatura po BT i czy klawiatura bezprzewodowa Apple będzie również działać pod windowsem, czy jednak trzeba by instalować windowsa z BootCampa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drivvero, masz boki sprzęt po hacka. Bierzesz Clovera i jedziesz z grubej rury. Postawiłem dwa hacki w przeciągu niecałego tygodnia na Z77A-G45, jeden na i5-3570K a drugi na i7-3770K. Sprzęt rewelka.

 

SSD obojętny. Są niemal identyczne. Zasugeruj się pojemnością SSD i tyle.

 

http://hamac.pl/topics61/clover-v2-inst ... vt9304.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.