Jump to content

Przejście ze Snow'a na Lion'a

makaveli23
 Share

Recommended Posts

Witam

Tak na szybko to z tego co pamiętam to po zakupie Liona włączasz instalację (będzie w programach). Jak masz wszystkie aktualizację itp poprosi o restart (chyba). Później bez problemu instalujesz Liona. Wszystkie programy będą. DSDT, kexty w Extra zostaną. Jeżeli masz dobrze postawionego SL bez problemu powinien wstać Lion. Problem pewnie będzie z dźwiękiem (jeżeli masz voodooHDA to pewnie będzie KP bo i apllehda się pojawi w s/l/e)

Dodatkowo nie wiadomo jaki masz sprzęt jakie dsdt jakie kexty itp

Pozdrawiam

makaveli23, raczej nie będzie z tym problemu. Jeżeli wszystko działa, tak jak powinno, na dotychczasowym DSDT i kextach, to po prostu - odpalasz ze swoimi "dodatkami" instalator Lion'a, jako dysk docelowy instalacji wybierasz swój teraźniejszy i ogień. Oczywiście zakładając, że masz porządnie postawionego OSX'a.

Pozdrawiam

a czy jak mam obraz liona na dysku to moge go zainstlowac jak zwykly program ?

Nie rozumiem o co ci chodzi. Metoda opisywana wyżej dotyczy Liona z Mac App Store. Po pobraniu z tamtąd Liona w Programach pojawia się jego instalator, który należy uruchomić. Jeżeli masz obraz ISO lub DMG w ten sposób nic nie zrobisz.

Oczywiście nie popieram piractwa, nie wiem skąd masz obraz DMG. Zainteresuj się narzędziem Lion Image Maker, autorstwa oswaldiniego:

http://hamac.pl/topics30/lim-lion-image-maker-vt5786.htm

Program ten pozwoli Ci stworzyć bootowalną płytę/pendrive/USB-HDD z instalatorem Lion'a.

a czy jak mam obraz liona na dysku to moge go zainstlowac jak zwykly program ?

Nie rozumiem o co ci chodzi. Metoda opisywana wyżej dotyczy Liona z Mac App Store. Po pobraniu z tamtąd Liona w Programach pojawia się jego instalator, który należy uruchomić. Jeżeli masz obraz ISO lub DMG w ten sposób nic nie zrobisz.

Od początku mówiłem o odpalaniu instalatora przy bootowaniu systemu. Nawet nie wiedziałem, że da się instalować Lion'a na haMac'u z folderu aplikacji ;-)

Pozdrawiam

• 5 weeks later...
Nawet nie wiedziałem, że da się instalować Lion'a na haMac'u z folderu aplikacji ;-)

Bo się nie da.

W takim wypadku najprościej przerobić instalkę Lion'a na klucz USB, uruchomić kompa z starego dyski i jako startowy wskazać klucz z USB... reszta instalacji powinna pójść jak na zwykłym maczku.