Skocz do zawartości

Przejście ze Snow'a na Lion'a


makaveli23
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Tak na szybko to z tego co pamiętam to po zakupie Liona włączasz instalację (będzie w programach). Jak masz wszystkie aktualizację itp poprosi o restart (chyba). Później bez problemu instalujesz Liona. Wszystkie programy będą. DSDT, kexty w Extra zostaną. Jeżeli masz dobrze postawionego SL bez problemu powinien wstać Lion. Problem pewnie będzie z dźwiękiem (jeżeli masz voodooHDA to pewnie będzie KP bo i apllehda się pojawi w s/l/e)

Dodatkowo nie wiadomo jaki masz sprzęt jakie dsdt jakie kexty itp

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

makaveli23, raczej nie będzie z tym problemu. Jeżeli wszystko działa, tak jak powinno, na dotychczasowym DSDT i kextach, to po prostu - odpalasz ze swoimi "dodatkami" instalator Lion'a, jako dysk docelowy instalacji wybierasz swój teraźniejszy i ogień. Oczywiście zakładając, że masz porządnie postawionego OSX'a.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy jak mam obraz liona na dysku to moge go zainstlowac jak zwykly program ?

Nie rozumiem o co ci chodzi. Metoda opisywana wyżej dotyczy Liona z Mac App Store. Po pobraniu z tamtąd Liona w Programach pojawia się jego instalator, który należy uruchomić. Jeżeli masz obraz ISO lub DMG w ten sposób nic nie zrobisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście nie popieram piractwa, nie wiem skąd masz obraz DMG. Zainteresuj się narzędziem Lion Image Maker, autorstwa oswaldiniego:

http://hamac.pl/topics30/lim-lion-image-maker-vt5786.htm

Program ten pozwoli Ci stworzyć bootowalną płytę/pendrive/USB-HDD z instalatorem Lion'a.

 

a czy jak mam obraz liona na dysku to moge go zainstlowac jak zwykly program ?

Nie rozumiem o co ci chodzi. Metoda opisywana wyżej dotyczy Liona z Mac App Store. Po pobraniu z tamtąd Liona w Programach pojawia się jego instalator, który należy uruchomić. Jeżeli masz obraz ISO lub DMG w ten sposób nic nie zrobisz.

Od początku mówiłem o odpalaniu instalatora przy bootowaniu systemu. Nawet nie wiedziałem, że da się instalować Lion'a na haMac'u z folderu aplikacji ;-)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
Nawet nie wiedziałem, że da się instalować Lion'a na haMac'u z folderu aplikacji ;-)

Bo się nie da.

 

W takim wypadku najprościej przerobić instalkę Lion'a na klucz USB, uruchomić kompa z starego dyski i jako startowy wskazać klucz z USB... reszta instalacji powinna pójść jak na zwykłym maczku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.