Skocz do zawartości

eMachines E730G i HD5470


teargas666
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

 

Zrobiłem iniekcję EDID i zainstalowałem kexty do Mobility Radeon HD 5470, jest niby wykrywana i przed wpisywaniem hasła "japko" podjeżdża do góry, jednak nie ma przezroczystego menubara jak i photobooth nie działa. System 10.7 Screen:

 

http://up.programosy.pl/view/screen-kopia.jpg.html

 

A to mój sprzęt:

 

1. Symbol modelu laptopa/płyty głównej: eMachines E730G

2. Jaki jest procesor, czy obsługuje instrukcje SSE2, SSE3: Intel Core i5 430m / MMX, SSE, SSE2, SSE3, SSSE3, SSE4.1, SSE4.2, EM64T, VT-x

3. Jaki jest mostek południowy (czyli chipset odpowiedzialny za obsługę napędów HDD i DVD). HM55

4. Jaki jest dodatkowy kontroler napędów: -

5. Jaka jest karta graficzna: Radeon mobility HD5470

6. Jaki jest kodek audio: HWInfo podaje: Intel 5 Series/34x0 Chipset PCH - High Definition Audio Controller [b2]

7. Jaka jest karta sieciowa: Broadcom BCM57xx - niestety konkretnie nie jestem w stanie sprawdzić na tą chwilę

8. Jaka jest karta wifi (jeśli w danym przypadku występuje): Atheros AR5B97

9. Czy napędy są podłączone przez interface SATA czy IDE i jak wygląda układ partycji na dysku docelowym: SATA, Jedna partycja, można ją dowolnie zmienić, instalowany byłby na dysku USB

10. Czy klawiaturę/mysz mamy podłączone przez USB czy PS2: Mysz USB natomiast klawiatura standardowo jak to w laptopie przez PS2

 

Proszę zapoznać się z regulaminem forum!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eMachines E730G to jest odpowiednik Acera 5742G-372G32Mnkk.

 

Udało mi się odpalić na nim Radeona HD 5740 M 512MB z pełnym wsparciem (przeźroczysty pasek i działający Photobooth).

 

Korzystałem z tego:

http://www.insanelymac.com/forum/index.php?showtopic=270014

 

EDID możesz skopiować z tego posta powyżej i zapisać jako plist w poniższej ścieżce jako plik DisplayProductID-717 (bez rozszerzenia .plist)

 

/System/Library/Displays/Overrides/DisplayVendorID-756e6b6e/DisplayProductID-717

 

Kexty wrzuciłem z tej paczki:

http://www.osx86.net/downloads.php?do=file&id=1442&page=4

 

Ważna jest właściwa wersja Bootloadera, ta karta jest obsługiwana poprawnie na 100% przez Chameleona w wersji dostępnej przez Chameleon Wizarda z Dropboxa.

http://www.osx86.net/view/2607-chameleon_wizard_4.0.1_chameleon_rc5_v_...html

 

W org.chameleon.Boot.plist musisz mieć poniższe:

 

AtiConfig

Hoolock

Graphics Mode

1366x768x32

GraphicsEnabler

Yes

 

Pozostałe komponenty mam takie:

02:00.0 Ethernet controller [0200]: Broadcom Corporation NetLink BCM57780 Gigabit Ethernet PCIe [14e4] (rev 01)

03:00.0 Network controller [0280]: Broadcom Corporation BCM43225 802.11b/g/n [14e4] (rev 01)

01:00.1 Audio device [0403]: Advanced Micro Devices [AMD] nee ATI Cedar HDMI Audio [Radeon HD 5400/6300 Series] [1002]

00:1b.0 Audio device [0403]: Intel Corporation 5 Series/3400 Series Chipset High Definition Audio [8086] (rev 05)

 

Standardowe audio na płycie poszło na VoodooHDA.

HDMI Audio czy Video na razie nie mam jak sprawdzić.

 

Wbudowana karta ethernetowa działa z kextem BCM5722D

Wifi na razie nie udało mi się odpalić - jak u Ciebie?

 

Zrobiłeś DSDT? Działa Ci zarządzanie energią?

 

Proszę zapoznać się z regulaminem forum!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego WiFi nie odpalisz - do wymiany. PM działa bez DSDT (!). Ważna jest poprawna identyfikacja SMBIOS. Edycja DSDT jest wymagana do uruchomienia sleepu i dźwięku po HDMI. Sleep i tak nie funkcjonuje poprawnie bo po wybudzeniu nie ma obrazu na matrycy - dopóki nie będziemy mogli uruchomić zmodyfikowanego framebuffera dopóty działać on nie będzie. Ekrany HDMI/VGA są pięknie wybudzane.

Mam ten sprzęt w paluszku :)

Kexty wystarczą fabryczne z Liona - nie musisz nic podmieniać! Wystarczy wrzucić odpowiedni EDID i zmienić rozdzielczość przez VNC/ekran podpięty po VGA. Framebuffer Hoolock jest prawidłowy jeśli chcesz pracować na matrycy. Na nim na 100% nie zatrybi ci HDMI. VGA działa tak długo jak działa matryca, oczywiście obraz lustrzany, system nie wykrywa drugiego monitora i rozdzielczość jest taka jak na matrycy - nie ma obejścia.

 

Gdyby ktoś miał jakieś pytanie, albo coś - walić śmiało. Postaram się odpowiedzieć, mimo że z OS X nie korzystam już jakiś czas, głównie przez niedziałanie sleepu, który ostatnio jest dla mnie ważny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego WiFi nie odpalisz - do wymiany. PM działa bez DSDT (!). Ważna jest poprawna identyfikacja SMBIOS. Edycja DSDT jest wymagana do uruchomienia sleepu i dźwięku po HDMI. Sleep i tak nie funkcjonuje poprawnie bo po wybudzeniu nie ma obrazu na matrycy - dopóki nie będziemy mogli uruchomić zmodyfikowanego framebuffera dopóty działać on nie będzie. Ekrany HDMI/VGA są pięknie wybudzane.

Mam ten sprzęt w paluszku :)

Kexty wystarczą fabryczne z Liona - nie musisz nic podmieniać! Wystarczy wrzucić odpowiedni EDID i zmienić rozdzielczość przez VNC/ekran podpięty po VGA. Framebuffer Hoolock jest prawidłowy jeśli chcesz pracować na matrycy. Na nim na 100% nie zatrybi ci HDMI. VGA działa tak długo jak działa matryca, oczywiście obraz lustrzany, system nie wykrywa drugiego monitora i rozdzielczość jest taka jak na matrycy - nie ma obejścia.

 

Gdyby ktoś miał jakieś pytanie, albo coś - walić śmiało. Postaram się odpowiedzieć, mimo że z OS X nie korzystam już jakiś czas, głównie przez niedziałanie sleepu, który ostatnio jest dla mnie ważny.

 

A jak z aktualizacją do 10.7.4? Dziś chciałem zrobić upgrade i się zrestartował (nie wiem dlaczego), po restarcie mam wciąż kernel panica.

 

Co masz na myśli przez poprawną identyfikację SMBIOS? Co do dodatkowych kextów to wystarczy tylko VoodooPS2 + VoodooHDA + BCM5722D?

 

Gdzieś czytałem, że bez GraphicsEnablera (ATI Inject?) aby wystartowała matryca, trzeba odpalać z monitorem na VGA, ile w tym prawdy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zero w tym prawdy. Bez GraphicsEnablera nie zobaczysz nic.

Co do kextów, wystarczą te które wypisałeś. No i podstawa, czyli fakesmc.

Z aktualizacją nie powinno być problemów, jednak ja zatrzymałem się na 10.7.3 - więc nie mogę powiedzieć jak sprawa wygląda z 10.7.4.

SMBIOS najlepiej używać MacBookPro6,1. Ale można też tak jak ja używałem MacBookPro8,2 - o dziwo PM też działa poprawnie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MietasSR, dzięki za pomoc początkowo miałem problem aby wstał z tymi pojedynczymi kextami. Ale w końcu się udało wyrzucić większość z /Extra/Extensions. Jeszcze mam dorzucone coś do ACPI, wywalę to później.

Tymczasem czy mógłbyś dać namiar na VoodooHDA działający pod 10.7.3, bo kilku używałem i nie chce działać.

 

Czy VoodooHDA blokuje/pośredniczy w ładowaniu AppleHDA? Bo widziałem, że po skasowaniu VoodooHDA przy starcie AppleHDA zarzucił błędami.

 

Poza tym wszystko hula na razie na 10.7.3 - aktualizacje robiłem w końcu przez paczkę Combo, a nie uaktualnienia systemowe. Jedyne co mi nadpisał to /System/Library/Displays/Override. Odpaliłem z GraphicsEnabler=No, wrzuciłem pliczek we właściwe miejsce i bangla :)

 

Jedynie z tym dźwiękiem wciąż mam problemy :(

 

UPDATE: Aktualizacja do 10.7.4 poleciała bez problemu, oczywiście pliczek z EDIDem trzeba było znów przywrócić. Audio też już działa na VoodooHDA 2.7.2!

Nie wiem dlaczego, ale czasami nie ładuje mi kextów od audio i sieciówki, muszę je wtedy załadować ręcznie poprzez Kext Wizarda.

 

[ Dodano: 2012-05-25, 21:10 ]

Kexty przerzuciłem do /S/L/E, wygenerowałem kernelcache... System startuje migiem w pełnych 64 bitach :)

 

Niestety zauważyłem problem z grafiką... nie wiem czy tak było cały czas,

ale gdy na ekranie są jakieś gradienty, to wygląda to tak jakby nie było 32-bitowego koloru :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Postawiłem na partycji obok ML GM z instalacyjnego pendrive przygotowanego przez

http://myhack.sojugarden.com/guide/.

 

Po dorzuceniu SMBIOS, EDID, dołożeniu BCM5722D, i wywaleniu NullCPU... wygląda na to, że działa dobrze.

VoodooPS2 wrzucił mi myHack podczas instalacji "domyślnych kextów". Zostawiłem go, bo działa nawet lepiej niż miałem dotychczas - obsługuje multitouch.

Jeszcze muszę tylko znaleźć VoodooHDA kompatybilne z ML, bo te które używałem w Lionie zawiesza system podczas ładowania przez Kext Wizarda.

 

Co do wydajności to ML na tej konfiguracji chodzi idealnie, Sleep nie działa ale nie potrzebuje go. Wydaje mi się też, że grafika chodzi płynniej niż w Lionie.

 

[ Komentarz dodany przez: 314TeR: 2012-07-18, 13:27 ]

Ostatnie ostrzeżenie, proszę zapoznać się z regulaminem i stosować się do niego!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

witam,

 

mi udalo sie postawic iAtkos L2 na tym sprzecie, wszystko od zerowej wiedzy na temat osx86, tylko i wylacznie w oparciu o podstawy z forum i o ten temat.

 

mam jednak problem. nie dziala zlacze HDMI. kiedy podlaczam TV przez zlacze HDMI znika obraz, czy ktos poradzil sobie z tym problemem ??

 

jest jakis patent na obsluge HDMI ??

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.