Skocz do zawartości

Instalacja Windowsa po instalacji Mac OSa


Rekomendowane odpowiedzi

Hej po raz kolejny!

 

Po trudach i znojach zainstalowałem OS Xa. Wszystko jest pięknie, nie działa tylko touchpad (ale o tym napiszę w innym temacie). Generalnie o Windowsie już zapomniałem. Mac skutecznie go zastępuje. Niestety, jako deweloper plikacji na Windows Phone muszę mieć dostęp do Visual Studio. W tym celu muszę zainstalować właśnie Windozę. Czy istnieje możliwość zrobienia tego na komputerze, na którym jest już Mac? Nie chcę później musieć raz jeszcze instalować systemu...

 

Zaznaczam, że wirtualna maszyna odpada. System musi być postawiony bezpiśrednio obok OS Xa.

 

Yours,

webDeWo.pl

 

PS: Specyfikacji nie podaję, bo nie ma w tym przypadku żadnego znaczenia.

PPS: Powinien istnieć dział "Pytania i problemy", bo nie wiem, czy znowu nie piszę w złym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby kolega deweloper raczył przeglądnąć forum byłoby miło: http://hamac.pl/bootmanagery-dualboot-multiboot-vf7.htm

Problem opisywany dziesiątki razy.

 

Trzeba zrobić hybryde GPT/MBR - trzeba wejść do instalatora Mac OS X (nie w działającym systemie !) i zrobić jedną partycję FAT na dysku z zainstalowanym Mac OS X - wtedy utworzy sie hybryda na dysku w formacie GPT/MBR. W Instalatorze windowsa formatujesz FAT na NTFS i jedziesz. Dualboot gotowy. Ew trzeba przeinstalować jeszcze chameleona jakby windows go uwalił. Tak czy siak polecałbym zainstalowanie ponownie chameleona w opcji Boot0md - nie bedzie problemów z hibernacją w windowsie.

 

Szkoda tylko że każdy wymaga żeby powstało to czy tamto i dziesiątki razy pyta o to samo nie sprawdzając czy cos takiego już faktycznie jest ! http://hamac.pl/topics7/dualboot-mac-os ... vt2949.htm

 

Grzesiu - nie pomagaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie się nie da, ponieważ mac nie działa na ntfs a z tego co się oriętuje nie można ustawić partycji, aby jedna byla ntfs a 2 pod maca. Natomiast na 2 dyskach no problem sam uzywam ;)

 

O czym Ty chłopie mówisz?

 

[ Dodano: 2012-05-20, 19:39 ]

Jakby kolega deweloper raczył przeglądnąć forum byłoby miło: http://hamac.pl/bootmanagery-dualboot-multiboot-vf7.htm

Problem opisywany dziesiątki razy.

 

Trzeba zrobić hybryde GPT/MBR - trzeba wejść do instalatora Mac OS X (nie w działającym systemie !) i zrobić jedną partycję FAT na dysku z zainstalowanym Mac OS X - wtedy utworzy sie hybryda na dysku w formacie GPT/MBR. W Instalatorze windowsa formatujesz FAT na NTFS i jedziesz. Dualboot gotowy. Ew trzeba przeinstalować jeszcze chameleona jakby windows go uwalił. Tak czy siak polecałbym zainstalowanie ponownie chameleona w opcji Boot0md - nie bedzie problemów z hibernacją w windowsie.

 

Szkoda tylko że każdy wymaga żeby powstało to czy tamto i dziesiątki razy pyta o to samo nie sprawdzając czy cos takiego już faktycznie jest ! http://hamac.pl/topics7/dualboot-mac-os ... vt2949.htm

 

Grzesiu - nie pomagaj.

 

Jej, googlowałem dziś już kilka razy :x. Anyway, mam już utworzoną partycję FAT. Rozumiem, że po instalacji Windowsa bootować się będzie ciągle Chameleon? Znajomy miał wczoraj podobną sytuację, i mimo tego, że flaga boot była na partycji "EFI", to bootował się tylko Windows.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już pisałem:

1. FAT musi być utworzony w instalatorze Mac OS X.

2. Musi być ustawiona aktywna partycja, na KTÓREJ JEST CHAMELEON. Więc jeżeli kolega nie miał chameleona na partycji EFI tylko na partycji z systemem to nie miało się prawa uruchomić. Skoro z automatu startuje Win to trzeba przeinstalować chameleona z opcją boot0 lub boot0md.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie musi być robione w instalatorze... Robisz sobie wolne miejsce w narzędziu dyskowym i w instalatorze win tworzywa nową partycje... Chameleon tak czy siak sie uwali więc go instalujesz jeszcze raz... Robiłem to setki razy i nie było żadnych problemów

 

[ Dodano: 2012-05-21, 17:36 ]

Podczas instalacji windowsa z automatu ustawia sie jako aktywna więc to nie ma na tym gdzie będzie instalowany Chameleon... No inna sprawa jest gdy mamy bootloader oparty na EFI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rabinof, wprowadzasz ludzi w błąd. Aby założyły się automatycznie hybrydowe partycje, musi być możliwość odmontowania całego dysku na którym zakładamy/zmieniamy partycje (takie ograniczenie diskutility). Normalnie obchodzi ten problem asystent bootcamp'a, ale jego nie odpalisz na hack'u. Dysku z którego odpaliło się system nie da się odmontować, więc nie założysz hybrydowych partycji, a jedynie GPT. Dlatego trzeba to robić albo z poziomu instalatora OS X, albo z systemu odpalonego z innego dysku np USB.

 

Dalej aby windows działał prawidłowo to NIE WOLNO zmieniać aktywnej partycji, ma pozostać aktywna ta z windows'em, a zamiast tego należy przeinstalować chameleon'a a właściwie tylko boot0 w opcji boothfs lub boot0md. Jak tak się postawi obok siebie OS X i Windows, to nie będzie problemu z sleep, hibernacja, instalacją SPx itp itd...

 

Jak ma się jeden HDD, to najlepiej i najprościej z poziomu instalatora założyć co najmniej dwie partycje, z czego jedna będzie Mac OS Extended, a druga FAT32, instaluje się potem OS X, chameleon'a a następnie instaluje normalni windows, wskazuje mu się do przeformatowania partycję FAT32 na NTFS i dalej klasycznie... Jedynie NIE WOLNO z poziomu instalatora OS X modyfikować układu partycji, tylko samo formatowanie. Po instalacji odpala się windows automatycznie, ponieważ nadpisał kod w mbr i ustawił na siebie aktywną partycję. Ostatnią czynnością jest odpalenie zainstalowanego OS X z płyty BootCD i przeinstalowanie boot0 w wersji boot0hfs lub boot0md i tyle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy tworzymy puste miejsce z poziomu os z lub partycje fat32 i przeformatujemy ją pod win to tworzy się hybryda... Lecz jeszcze przed instalacją trzeba czasami wykonać ponowny rozruch, ponieważ może jeszcze pokazywać że jest błąd z daną partycją... Robiłem to już z milion razy i zawsze było ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładając, że hackami zajmujesz się od swojej rejestracji na forum, to znaczy, że dziennie tworzysz grubo ponad 2 tysiące hybrydowych partycji dziennie. To daje jakieś 100 na godzine... :mrgreen:

 

Przeczytaj jeszcze raz uważnie do co napisałem w poprzednim poście. Działa, owszem, ale nie tak jak Ci się wydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rabinof, Nie wnikam co i jak robiłeś, ale fakty są nieubłagane... nie zainstalujesz windows'a na dysku z czystym schematem GPT i BIOS'em. Aby windows się zainstalował na dysku GPT muszą być zrobione hybrydowe partycje GPT/MBR. Te znów możesz utworzyć przez Disk Utility zakładając partycję Fat32, ale dysk na którym to robisz musi być możliwość pełnego odmontowania. NIE DA się tego zrobić na dysku z którego odpalasz system.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.