Skocz do zawartości

Asus P5QL-E + ZOTAC GeForce 9800GT


Lataw
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1. Asus P5QL-E

2. Intel Core Quad Q8200 2,33Ghz zgodny z SSE, SSE2, SSE3, Supplemental SSE3, SSE4.1

3. Intel P43 ICH10R

4. -

5. ZOTAC GeForce 9800GT 512MB

6. Realtek ALC1200 8 -Channel High-Definition Audio CODEC

7. PCIe Gigabit LAN controller featuring AI NET2

8. -

9. Samsung 500GB 7200rpm SATA2 16MB (HD502IJ) z Windows 7 Ultimate x64

TSSTcorp CDDVDW SH-S203P SATA2

10. Myszka: USB Kensington Value Travel (1500154)

Klawiatura: USB Art AK-45BU

 

Zależy mi na formacie wrzystkich partycji i postawieniu tylko Mac OS X.

Mój problem polega na błędzie panic kernel objawiającym się "system timeup in nanoseconds".

 

SCREEN:

 

65286067916984950967.jpg

 

Bardzo proszę o pomoc. Mam nadzieje, że tym razem zrobiłem wszystko jak należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra nic nie kumasz i nie zapoznajesz się z podstawami.

 

Miliardowy raz trzeba przepisać Ci podstawy, które już były opisywane.

 

Odpalenie Mac OS X na PC:

1. dystrybucja bezposrednio z DVD (niepolecam)

2. Retail + BootCD

3. instalacja na innym dysku z pod działającego systemu Mac OS X.

4. zrobienie bootowalnego Pendrive z Lionem - wymagany działający Mac OS X (wirtualna maszyna lub fizyczny system)

 

http://hamac.pl/topics45/instalacja-lio ... vt5746.htm

 

Jeżeli BootCD + Retail Lion to stosujesz nasze BootCD (UniBootX 1.4.3 z komendą: "mach_kernel" - cudzysłów bardzo ważny !) + przerobiony obraz Liona (opis przeróbki obrazu w tutku powyżej.)

 

http://hamac.pl/topics33/instalacja-mac ... vt2646.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja już nie rozumiem. Przeczytałem dokładnie te dwa linki co dał mi oswaldini. Według mnie tworzenie przerobionej wersji Liona ma na celu to by zainstalować OS z pendrive bez żadnych BootCD. A z drugiego wyczytałem instalację OS za pomocą BootCD, lecz podczas instalacji nie pojawia się błąd jak u mnie. Więc o co z tym chodzi, co to ma do mojego problemu. Proszę mi wytłumaczyć. Mam UniBootX 1.4.3 oraz Mac OS X 10.7 Lion (Final Retail) i chcę ten OS zainstalować u siebie na P5QL-E. Proszę o pomoc w rozwiązaniu panic kernel. Ja wiem, że jestem niedoświadczony i proszę nie mówić, że "jak grochem o ściane" tylko mi pomóc. Każdy miał swoje początki, a mój właśnie nastał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby zrobić sobie pendrive, z którego można przeprowadzić instalację OSX, potrzebny jest dostęp do działającego OSX. Może być w wirtualnej maszynie i w poprzedniej wersji (10.6).

 

Bez dostępu do Mac OS, jesteś skazany na BootCD, czyli instalację najpierw 10.6. A dopiero potem kombinację z 10.7.

 

Więc aby mieć 10.7, najpierw musisz mieć 10.6. Albo natywnie, albo w maszynie wirtualnej.

 

 

Co do Biosu, to możliwe, że trafiłeś na informacje nie o UEFI, tylko po prostu bardzo stare. Kiedyś seria P5Q faktycznie potrzebowała tzw. wywalenia Aliasów, ale już od dawna Chameleon sobie z tym pięknie radzi.

Inaczej mówiąc, Twoja płyta nie wymaga absolutnie żadnych modyfikacji Biosu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiemy, co dokładnie zainstalowałeś (a czego nie) i co działa "nie normalnie".

Ogólnie jeśli chodzi o 10.6 to mamy gotowy poradnik dla całej serii P5Q. Więc przed zadaniem kolejnych pytań, najpierw zapoznaj się z tym tematem.

 

Ponad to proszę przeczytać instrukcję obsługi forum i umieszczać pytań w odpowiednim dziale / temacie, a nie tworzenie prywatnego wątku o wszystkim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo przepraszam za zrobienie zamieszania. Obiecuje, ze wiecej sie to nie powtórzy. Bardzo proszę jeszcze o pomoc w jednej rzeczy. Mianowicie mecze sie by ustawić by system uruchomil mi sie sam, bez bootcd. Lecz nie umiem tego zrobić, gdyż jak chce uruchomic system muszę użyć UniBootX. Bardzo proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz ALC1200, więc wstukujesz właśnie tę nazwę w wyszukiwarkę a następnie na liście wyników znajdujesz ten temat: http://hamac.pl/topics30/legacyhda-alc8 ... vt5019.htm i w tym momencie dalsze tłumaczenie jest już chyba zbędne :-P

A jeżeli jednak jest... prostsza (co nie znaczy lepsza) solucja: http://hamac.pl/topics10/voodoohda-by-s ... -vt903.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.