Skocz do zawartości

Lenovo T61 problem z instalacją.


cjclon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie mam lapciaka t61 lenovo z grafa quadro 140M z botowałem sobie unibota odpalam potem retaila z snow leopard w wersji 10.6 i niestety wywala mi błąd przy ładowaniu nawet nie wyskakuje mi komunikat z wyborem języka ale wywala mi bląd z białymi literkami na czarnym tle i system staje. W załączniku zdjęcie z błędem.

 

AHCI zaznaczone w biosie, i virtualizacja także.

 

Sprzęt:

1. LENOVO 766311G Intel GTL+

2. Intel® Core2 Duo CPU T7100 @ 1.80GHz

4. Quadro NVS 140M

6.Wifi Intel

7.Lan Intel

 

da się coś z tym zrobić??

 

Czekam na info. Pozdrawiam

post-4018-13904297040987_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz KP (odpowiednik windowsowego BSOD'a), ponieważ system nie znalazł sterownika dla ACPI. Jesteś pewny, że po wymianie płyt wcisnąłeś F5 i wybrałeś Mac OS X Install DVD? Bo wygląda jakbyś próbował bootować z UniBoota.

I jeszcze jedno - z tego co kojarzę nie ruszysz karty graficznej. Teoretycznie wspierana przez OS X'a, ale w tych laptopach są jakieś problemy, z T61/R61 do odpalenia w pełni są tylko modele z GMA X3100.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4. Quadro NVS 140M
Grafika nie do ruszenia

Jesteście pewni? że to Quadro nie oznacza straconej pozycji... Wg mnie jest spora szansa aby tak VGA zadziałała, w końcu bazą dla niej jest zwykły GeForce 8500M GT. Prawdopodobnie trzeba będzie pododawać DeviceID do kextów/chameleon'a, ale w końcu jaki to problem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jesteście pewni? że to Quadro nie oznacza straconej pozycji... Wg mnie jest spora szansa aby tak VGA zadziałała, w końcu bazą dla niej jest zwykły GeForce 8500M GT. Prawdopodobnie trzeba będzie pododawać DeviceID do kextów/chameleon'a, ale w końcu jaki to problem...

 

Odgrzebuję temat :P

 

314TeR mógłbyś napisać gdzie i jak można dodać DeviceID żeby właśnie NVS 140M zadziałał ze Snow Leopardem ? Wyczytałem że bazą jest GeForce 8400M GS oraz:

 

 

Just use vanilla kexts and remove NVDAResman.kext. Then use any method (efi, injectors) for 8600GT or something

and set NVRAM to 256MB. You should get good performance.

Źródło

 

Ciekawe czy zadziała :P no i gdzie te wartości można wpisać….

 

Z góry dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Darksin - czy Ty w ogóle widziałeś jaką skamielinę post wykopałeś? 2008 rok, to cała epoka... w 2008 były początki szerszego stawiania OS X na PC, ponieważ pod koniec 2007 został wydany Leopard (10.5).

 

NVRAM już od paru lat na obecnych bootloaderach się nie ustawia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Darksin - czy Ty w ogóle widziałeś jaką skamielinę post wykopałeś? 2008 rok, to cała epoka... w 2008 były początki szerszego stawiania OS X na PC, ponieważ pod koniec 2007 został wydany Leopard (10.5).

 

NVRAM już od paru lat na obecnych bootloaderach się nie ustawia.

 

A widzisz nie spojrzałem dokładnie z pośpiechu :P

Jutro będę próbował postawić SL to dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zastosowaniu GraphicsEnabler=yes w pierwszych liniach instalatora widzę poprawną nazwę grafiki jak i jej pamięci lecz system dostaje KP:

post-1310-0-52172200-1398112433_thumb.jpg

 

Dodam, że mam ustawiony tryb AHCI w Biosie.

Nie mam też podłączonych żadnych dodatkowych dysków czy nośników.

Złącze SmartCard  wyłączone w Biosie.

 

"Na szybko" wyczytałem ( wątek z roku 2011 ), że takie flagi mogą pomóc busratio=16 maxmem=4096  ale to już sprawdzę jutro w pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa wygląda następująco:

Na cd mam UniBootX na pendrive Snow Leopard 10.6.3. Bootuję lapka z płyty wybieram install Mac OS (nie dopisuje żadnych flag). Instalator się włącza, instalacja przebiega pomyślnie. System działa.

Instaluję Chameleona, odpalam z flagami arch=i386 maxmem=4096 system wstaje rozdzielczośc natywna czyli 1680x1050 ale brak QE i wg System Profilera grafika ma tylko 32 MB VRAM.

1. Dodaję DSDT gdzie mam poprawki do grafiki, odpalam z tymi samymi flagami system ładuje się bez żadnego KP ale kiedy ma już odpalić tryb graficzny to na chwilę mignie ekran i system się zawiesza.

2. Odpalam lapka daję flagi DSDT=no arch=i386 maxmem=4096 GraphicsEnabler=yes i tak samo czyli system się ładuje i kiedy ma już odpalić graficzny tryb to na chwilkę mignie ekran i się zawiesza.

 

Ma ktoś może jakieś pomysły ?

 

DSDT które mam działa mi bezproblemowo na 10.8 ( w tym sleep )

Smbios ustawiony na MacBookPro5,1

 

Z Cloverem coś nie mogę sobie poradzić ale będę jeszcze próbował.

Edytowane przez Darksin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.