Skocz do zawartości

P7P55D Deluxe - problem z pci configuration begin + DSDT


andy.lbn
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jakiś czas temu postawiłem sobie OSX'a - nie napotkałem żadnych problemów, grafika wystartowała QE/CI działa nie bawiłem się tylko DSDT, ale ogólnie cud miód :)

 

Wczoraj postanowiłem zrobić sobie nową instalację, kexty które wrzuciłem to nullcpupowermanagment no i oczywiście fakeSMC oraz zpatchowany AppleAHCIport, tak aby widział moje dyski w trybie RAID. Do instalacji jako źródło użyłem liona 10.7.4. Oczywiście wszystko sklejone na tym samym USB co poprzednio.

 

Problem polega na nie startowaniu instalatora - w czym może tkwić problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Do npci musisz mieć nowego Chameleona. Jeśli masz paczkę ściągniętą dawno temu, to nie zadziała.

2. Problem pojawił się w 10.6.8, wcześniej nie istniał.

3. Legacy kexty prawdopodobnie będą wykładać system po wybudzeniu (kp), jeśli tak się stanie, będziesz musiał zastosować rollback :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chameleon w wersji 2k, kompilacja chyba z 23 czerwca

Dziwi mnie że czysty 10.7 zainstalował się bez problemów miesiąc temu, a teraz nie chce biorąc pod uwagę że przygotowywałem instalkę na windzie pod VMware 10.6 wszystkie kroki wykonałem tak jak w poradnikach na forum i takie akcje się dzieją ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

andy.lbn masz jakieś bajzel w systemie.

Przy poprawnej instalacji na tej płycie, ten problem nie występuje.

 

działa nie bawiłem się tylko DSDT

To właśnie dlatego masz probelmy i musisz używać:

nullcpupowermanagment

Dzięki czemu nie działa Power Management i m.in. Sleep.

 

W DSDT specjalnej zabawy nie ma.

Jest gotowy instalator, który zawiera m.in. skrypt automatycznie poprawiający DSDT dla P7P55D... -> link w mojej stopce.

A i ręcznie jest to naprawdę banalne - potrzebne są tylko najbardziej podstawowe poprawki, czyli copy/paste i tyle (Aliasy + HPET, TMR, PIC). Poradniki też są na forum.

Zrób to - im wcześniej tym lepiej. Bo inaczej co chwilę będziesz trafiał na takie czy inne kłopoty, na które po prostu szkoda czasu na tak kompatybilnym sprzęcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy poprawnej instalacji na tej płycie, ten problem nie występuje.

To nie tak do końca... pci configuration begin to problem związany raczej z VGA niż płytą. Często występuje na nvidiach, rzadziej na ATI. Na mojej starej P5W DH Deluxe 3 sprawdzałem 3 karty 7300GT, GTX285 i 6870 i każda inaczej się haczyła. Jedna utykała w ogóle na pci configuration begin ale system bootował się dalej mimo zmrożenia konsoli, po czym odpalał się tryb graficzny i było OK. Inna karta sypała artefaktami w konsoli w jednym z trybów 32 lub 64 bit (nie pamiętam w którym), a w drugim działała OK. A znów z 6870 jak pamiętam problemów nie było w ogóle... #-o I masz tu hydrozagadkę...

 

Jaki wniosek? Sprawdzić oprócz kextów, wpisów npci itp itd, także start w 32 i 64 bitach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś trafił do mnie komputer na P7P55D-E + ATI6870, gdzie eksperymenty właściciela skończyły się na tym błędzie. Dodawanie flagi ncpi nic nie dawało.

Po mojej reinstalacji (na czysto, z DSDT) nic takiego się nie pojawiło, więc niekoniecznie jest to związane z VGA. W każdym razie na pewno nie zawsze.

 

Akurat Nvidii 5xx żadnej nie przerabiałem. Od czasu 10.6.8 miałem na warsztacie kilka NVidii 8400, 8500, 8600, 8800, 9400, 210, kilka ATI 4870, 5770, 5870, 6870 - wszystkie sprawdziłem z P7P55D i tego problemu nie widziałem ani razu.

 

Dlatego podtrzymuję swój wniosek -> porządna reinstalacja ze zrobieniem DSDT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rzooff, ależ ja wcale nie wykluczam że powód może być w źle zrobionej instalacji... nie mniej widziałem wiele sprzętów które miały problem z tym uciążliwym problemem i wiem z własnych testów, że jest on związany na styku mobo - VGA, oraz enumeracji urządzeń na magistrali PCI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, oj bojowałem się wczoraj wieczorem z moim hackiem...

Historia skończyła się pozytywnie, spróbowałem użyć unibootx'a do odpalenia instalki - poszło instalator się odpalił, system się zainstalował i startuje z dysku.

Dziś zabawa z DSDT :)

Mam jeszcze pytanie odnośnie grafiki - instalować sterosniki od NVidia/i czy patchowanego kexta z forum? Czemu nie poszło z usb a udało się odpalić z boot CD + usb?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asus GTX 560 Ti DirectCU (green)

Tej karty nie odpalisz pod Snow.

 

To jasne, odpaliłem Unibootx'a -> obraz liona na USB. I tu pytanie które sterowniki wybrać ?

 

[ Dodano: 2012-06-30, 19:14 ]

Siedzę i siedzę nad tym DSDT, poprawki według poradników niby ok po kompilacji 4 errory 10 warningów.

W załączniku DSDT wydobyte ChameleonWizardem i to poprawione przeze mnie

 

[ Dodano: 2012-07-03, 12:25 ]

Czy któryś z forumowiczów mógłby zajrzeć do mojego DSDT? Co robię nie tak jak trzeba, że dostaje te warrningi? No i oczywiście ponawiam pytanie o sterowniki do mojej grafiki.

DSDT.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy tyle samo ostrzeżeń i błędów będzie przy kompilacji czystego DSDT. Często w DSDT coś jest nie tak na wstępie i zwykle nie ma co się tym przejmować. Ja przy każdej kompilacji dostaję:

Compilation complete. 7 Errors, 3 Warnings, 0 Remarks, 3011 Optimizations

I żadnych problemów później nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.