Skocz do zawartości

Gigabyte GA-EP35-DS3


janbu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przepraszam za być może durne pytanie, ale gdy próbuję otworzyć instaler wpisując w terminalu podaną ścieżkę otrzymuję odpowiedź "OSInstall.mpkg does not exist". Nie znalazłem tego pliku na obrazie iso (ściągniętym z TPB na próbę). W komentarzach obraz ten jest opisany jako retail. Posiadam jedynie opcję instalacji po restarcie systemu, a więc pytanie czy możliwe jest postawienie tego os X.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błąd był widocznie po mojej stronie. Uruchomiłem komputer ponownie, zainstalowałem obraz, przekopiowałem komendę do terminala i wszystko idzie na razie gładko.

 

EDIT: Pojawiła się nowa przeciwność. System zainstalowałem przez distro Liona (iAtkos L2). Kiedy chcę zrobić update przez Combo wywala mi komunikat że wymagana jest wersja systemu 10.5. Czy mogę zrobić tę aktualizację już po (mam nadzieję) wstaniu systemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu utknąłem. Chameleon rc2 nie chciał się zainstalować, więc użyłem rc3. Niestety, po restarcie nie mogłem uruchomić retaila (w trybie verbose ciągle wyświetlał sie komunikat: "Package 0 didn't get an HPET") również dystrybucja odmówiła posłuszeństwa (tylko boot z płyty). Inną nieprawidłowością jest nie tworzenie się Extensions.mkext w katalogu Extra. Próbowałem użyć zmieszczony na forum skrypt, jednak po jego uruchomieniu w liniach odpowiedzialnych za tworzenie uprawnień pojawiał sie komunikat "no such directory". Próbowałem KextWizardem (wiem, służy do Snow i Liona), Kexthelperem i kext utility. Ten ostatni się w ogóle nie nadawał, gdyż instalował kexty na partycji z dystrybucją bez możliwości wyboru retaila. Dodatkowo automatycznie przebudował mi cache na lionie i już nie mogę zbootować dystrybucji nawet z płyty. W którymś momencie okazało się że mam wyłączone uprawnienia na partycji z retailem, ale ich włączenie nic nie zmieniło. Ani razu nie udało mi się utworzyć Extensions.mkext w Extra.

 

I teraz moje podstawowe pytanie: czy powodem może być to, że dystrybucja której używam (Lion) jest nowsza od retaila (Leopard)? Może zwyczajnie nie da się zainstalować starszego systemu za pomocą distro nowszego?

 

update: spróbuję jeszcze wgrać kexty do S/L/E, gdyż w czyimś przypadku na forum to pomogło. Instaluje od początku.

 

update 2: znowu "Package 0 didn't get an HPET". Czy to kwestia braku jakiegoś kexta? Byłbym wdzięczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.