Skocz do zawartości

Poradnik do Lenovo Y560 Prawie perfekcyjny hackintosh


grzegorzwilk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Niniejszy poradnik opisuje, jak zainstalować Mac OSX Liona 10.7.4 na Lenovo Y560.

Po pierwsze, potrzebujemy:

 

-Dostęp do innego działającego kompa

-Klawiaturę na USB i mysz na USB

- Obraz instalacyjny Liona, jeśli nie mamy dostępu do prawdziwego Maca proponuje ściągnąć dystrybucję Niresha z torrentów, potem jak już postawimy system będziemy mogli kupić Liona w Appstorze i zaspokoić nasze poczucie sprawiedliwości i legalności :-), obraz wypalamy na płytce. Jak będziecie ściągać z torrentów, to ściągajcie wersję 10.7.0. ,u mnie działała.

-Płytkę rboot, ściągamy ze strony Tony Maca, i wypalamy.

 

Trzeba tam założyć konto, aby pobrać, polecam, przyda się.

 

- 10.7.4 Combo Update, ściągamy ze strony appla i zapisujemy na penie.

 

Instalacja

 

Bios Lenovo nie ma za dużo ustawień, ważne są trzy opcje:

Zmieniamy Switchable Graphics na Discrete Graphics i Wirtualizację (dokładnej nazwy nie pamiętam) na Yes.

Zapisujemy zmiany w BIOSIE, wrzucamy płytę, przy starcie naciskamy f12 wybieramy cd rom, po pojawieniu się jabka, czekamy aż przestanie mielić cd-romem, wyciągamy płytę, wrzucamy płytę z dystrybucją liona, naciskamy f5, wybieramy kursorami płytę z Lionem naciskamy Enter. Teraz proponuje iść zaparzyć sobie kawę :-) , bootowanie będzie trwało około 20 minut.

 

Po uruchomieniu zmieniamy język na polski. Wchodzimy do narzedzi dyskowych w górnym pasku i czyścimy dysk. Wybieramy styl partycji GUID, tworzymy jedną partycję na Liona około 100GB, resztę dysku pozostawiamy czystą. Instalujemy Liona na tej partycji. Przed instalacją wchodzimy w customize i zaznaczamy wszystko. Klikamy Instaluj, pijemy zaparzoną kawę :-).

 

Jeśli wszystko poszło ok instalacja się zakończy i komputer się zrestartuje. Oczywiście BIOS się zresetuje i grafikę i wirtualizację trzeba będzie przestawić jeszcze raz.

 

Wrzucamy płytę rboot i bootujemy z niej zainstalowany system. Podpinamy klawiaturę i myszkę na USB. Pomijamy tworzenie konta apple. Tworzymy tylko konto użytkownika. Po uruchomieniu się kompa, klikamy na pasku zadań u góry i w Finderze wybieramy preferencje, zaznaczamy wszystkie opcje Pokazuj na biurku. Pewnie wyskoczy konfigurator klawiatury, konfigurujemy klawiaturę. Wchodzimy w Ustawienia-Bluetooth-Zaawansowane, poprawiamy wszystkie okienka, tak, żeby asystent nie uruchamiał się. Wrzucamy pena i montujemy obraz Combo Update. Instalujemy je, trzeba będzie podać konto administratora, komputer się zrestaruje, BIOS też, czyli znowu trzeba będzie poustawiać grafikę i wirtualizację.

 

 

Część Druga: Konfiguracja

 

Link do sterowników

 

https://www.dropbox.com/s/zxnd2n7gh1xxy3n/Sterowniki.zip?m

 

Bootujemy system z rboot. Kiedy system już wstaje rozpakowujemy paczkę sterowników, na pulpit:

 

Otwieramy folder STEROWNIKI-DSDT, dsdt.aml kopiujemy do katalogu głównego dysku, na którym postawiliśmy system.

Otwieramy folder STEROWNIKI-TO TRZEBA ZAINSTALOWAĆ Z MULTIBEAST, w środku są printscreeny, tego co trzeba wybrać z Multibeast.

Otwieramy folder STEROWNIKI-KEXTY DO ZAINSTALOWANIA Uruchamiamy Multibeast i instalujemy co trzeba ze sterowników. ( Tak w sumie to z paczki Tony Maca będziemy używać tylko FakeSMC, HWMonitor, IntelMonitor, VOODOOPS2). Można w sumie poszukać i zainstalować to wszystko ręcznie, ale szkoda zachodu.

Otwieramy folder STEROWNIKI-KEXTY DO ZAINSTALOWANIA Uruchamiamy Chameleon Wizard.app. Wybieramy zakładkę INSTALUJ-FOLDER NA DYSKU, wybieramy folder STEROWNIKI-KEXTY DO ZAINSTALOWANIA-BOOTLOADER-I386, klikamy instaluj.

Otwieramy folder STEROWNIKI-KEXTY DO ZAINSTALOWANIA kopiujemy kexty z folderów DŹWIĘK, ETHERNET, WIFI, GRAFIKA na pulpit. Uruchamiamy KextBeast.pkg. Instalujemy sterowniki.

Otwieramy folder STEROWNIKI. Kopiujemy folder Extra do katalogu głównego na dysku i podmieniamy, ten obecny.

Uruchamiamy jeszcze raz Multibeast i robimy Repair permision.

Resetujemy kompa. Oczywiście bios się zresetuje, na szczęście ostatni raz.

Gotowe

 

Co działa:

-Radeon HD5730M Pełne QE/CI i rozdzielczość na LVDS, VGA, HDMI. Możliwe konfiguracje ekranów LVDS-VGA, LVDS-HDMI. Monitory lustrzane działają. Sposób: zmodyfikowany Framebuffer Langur i przerobiony bootloader.

-Dźwięk Wbudowany Głośnik, Wbudowany Mikrofon, Wejście Słuchawkowe, Line-In Sposób: przerobione AppleHDA+wpis w DSDT

-Kamerka Internetowa Out of box

-Bluetooth Out of box

-WIFI Sposób:przerobiony systemowy kext + wpis do DSDT

-Ethernet Sposób:przerobiony systemowy kext

-Klawisze FN Sposób: modyfikacja w DSDT

-Gładzik i Klawiatura Sposób: VOODOO PS2

-Pełny Power Management Sposób: poprawka w DSDT + Generate C-States i P-States w org.chameleon.Boot.plist

Co nie działa:

-Dźwięk na hdmi ( jeszcze tego nie rozwiązałem)

-Czytnik kart (nic nie znalazłem, niestety czytnik jest oparty o JMicrona)

-Bateria (działa tylko przez rollback AppleACPIPlatform.kext i AppleSmartBatteryManager.kext) ja nie używam w sumie wcale baterii a ze starymi kextami jakby się więcej lapek grzał, jak ktoś by chciał mogą wrzucić oba kexty na dropboxa

-Sleep działa, ale ekran nie wstaje po wybudzeniu, modyfikacja framebuffera nie pomogła

 

No i to już koniec, jak widać lapek jest już prawie w pełni funkcjonalny. Przydałoby się oczywiście przerobić aktualne AppleHDA pod Alc272, niestety nie wiem jak, bo to co używam jest już leciwe. Jeśli oczywiście ktoś ma pomysł jak rozwiązać powyższe problemy byłbym bardzo wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisz w pierwszym poście... tak aby powstał z tego kompletny poradnik. Jak będzie gotowy to resztę odpowiedzi poniżej jako "robocze" wywali się do kosza.

 

PS. Nie lubimy na forum promować piractwa.

PSS. Bardzo nie lubimy promować komercyjnych narzędzi Tonego... Nasz UniBootX 1.4.3 potrafi uruchomić instalację Lion'a wystarczy jako parametr startowy podać "mach_kernel" więc nie widzę powodu aby promować narzędzia kogoś kto jest "złodziejem" rozwiązań sceny OSx86, wykorzystującym je do promocji własnej strony/blog'a, aby zarabiać kasę z reklam i linków sponsorowanych do sklepów amazon'a itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

 

Poczyniłem pewne postępy. Zamieszczam poprawioną paczkę. Oto co zostało poprawione:

 

-dźwięk na HDMI, sposób Apple Hda + wpis w DSDT,

-grafika została dopisana do DSDT, dlatego też nie ma już konieczności używania Graphics Enablera,

-w paczce zawarty jest też fix do AirDrop i binpatch AppleRTC.

 

Sposób instalacji: trzeba przeinstalować wszystkie kexty Kext Beastem zamienić DSDT.aml na nowy, podmienić Extra i naprawa uprawnień. Binpatch Apple RTC i fix do Airdrop instalujemy kopiując do terminala, następnie enter i hasło administratora, naprawa uprawnień i restart.

Link:

https://www.dropbox.com/s/l0g51xaf9i08ij5/10.7.4%20Ok.zip

 

Reasumując działa już wszystko oprócz sleepa i czytnika kart.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze uwaga co do DSDT - zamiast wrzucać twoją skompilowaną wersję wrzuć plik patch DSDT opisujący zmiany w stosunku do oryginału. Można go wygenerować Chameleon Wizardem, dzięki temu każdy będzie mógł szybko spatchować swoje DSDT (które może się różnić np. przy kilku wersjach BIOSu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam ponownie

 

Poczyniłem pewne postępy:

 

-Sleep już działa, zmieniłem bootloader na Clovera, niestety wybudzanie jest możliwe tylko za pomocą klawisza zasilania, wydaje mi się, że to wina bootloadera. Wybudzanie z USB nie działa. Jak ktoś wie jak rozwiązać ten problem to proszę o pomoc.

-Po zrobieniu sleepa miałem problem z wybudzaniem audio, problem został rozwiązany przez zmodyfikowany IOAudioFamily.kext.

-Bateria działa na rollbacku kexta z Snow Leoparda i Smart Battery Menager. Próbowałem bez skutku poprawić baterię w DSDT, ale za każdym razem miałem Kernel Panic. Jak ktoś jest w stanie poprawić baterię, to uprzejmie proszę o pomoc.

-Czytnik kart nie działa i chyba nie będzi działał.

-Ostatnie szlify w DSDT.

-Ostatnie szlify w Framebuferze.

 

Link do paczki:

 

https://www.dropbox.com/s/pvthqxheq4qg5gc/10.7.4.zip?m 

 

Sposób instalacji: Taki sam jak poprzednim razem, z tym, że instalujemy Clovera na dysku na którym mamy system, w Customize zaznaczamy wszystkie dodatkowe sterowniki. Następnie kopiujemy config.plist do katalogu EFI na naszym dysku, oraz refit.conf do katalogu /EFI/BOOT. Robimy naprawę uprawnień i reset.

 

No i to by było wszystko.

 

Podsumowując system działa prawie jak na oryginalnym maczku, jak ktoś wie jak rozwiązać problemy:

-z czytnikiem kart,

-baterią w DSDT,

-wybudzaniem z USB, uprzejmie proszę o pomoc.

 

[ Dodano: 2012-09-30, 10:36 ]

Siema

 

Dorzucam kexty do czytnika kart:

 

https://www.dropbox.com/s/fps3vx0p80p3l9r/Czytnik%20kart.zip

 

Kext się ładuje, ale czy działa to nie wiem bo nie mam żadnej karty na podorędziu.

 

[ Dodano: 2012-09-30, 13:56 ]

Dzisiaj zmodyfikowałem DSDT. Niestety kext z poradnika nie działa, także inne, które znalazłem.

 

Po modyfikacji DSDT działa VooDooBattery z rollbackiem AppleAcpiPlatform. Działa dobrze, bez żadnych zwiech.

 

Link:

https://www.dropbox.com/s/ay8gr2zhyw94jf6/Archiwum.zip

 

Podsumowując:

 

Laptop jest już w pełni funkcjonalny.

 

[ Dodano: 2013-08-26, 12:02 ]

Finalna paczka do Mountain Liona 10.8.4

 

Sposób instalacji:

 

Instalujemy system dowolnym sposobem.

Ściągamy

https://www.dropbox.com/s/9f6ihne9xznsn7s/Mountain%20Lion.zip

Rozpakowujemy paczkę.

 

-instalujemy Clovera, w dostosuj wybieramy wszystko oprócz OsxAptioFixDrv-64

-kopiujemy config.plist do katalogu /EFI/Clover

-kopiujemy dsdt.aml i SSDT.aml do /EFI/CLOVER/ACPI/patched

-kopiujemy kexty z folderu na pulpit, uruchamiamy KextBeast.pkg

-instalujemy HWSensors.5.2.755.pkg ale nie restartujemy jeszcze komputera

-uruchamiamy Terminal, kopiujemy tam zawartość DVD.rtf, wpisujemy hasło administratora i Enter

-instalujemy KWSleepLion.pkg

-Uruchamiamy narzędzia dyskowe, i robimy naprawę uprawnień

-restartujemy kompa i powinno być ok.

-program DVD Drive Switcher.app przyda nam się aby ruszyć Odtwarzacz DVD.app.

 

Wynik działa wszystko. 5200 punktów w GeekBench. Jedyny problem jaki istnieje to, że bateria nie pokazuje procentowego stanu naładowania, tylko pokazuje czy jest ładowana czy nie, i odpowiednio ustawia to w zarządzaniu energią. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.