Skocz do zawartości

Asus x93s instalacja retail


alladyn21
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Oto mój sprzęt:

 

1. X93sm Yz070V

2. Intel Core i5-2450M

3. Chipset Intel HM65 Express

4. Brak

5. Intel Hd3000 / nvidia gt 630m

6. Kodek audio -

7. Karta sieciowa -

8. Karta wifi -

9. Wszystko pod sata (dwa dyski na jednym bedzie windows i partycja z danymi, na drugim osx)

10. PS2

 

Używam tego poradnika:

 

http://hamac.pl/topics33/instalacja-mac ... vt2646.htm

 

Problem jest taki, że nie moge zbotować za żadne skarby nawet instalacji nie mowic juz o systemie ;/plytka instalacyjna jest od 15" MacBook Pro i ma osx v10.6.7

 

Oto screen co się dzieje:

 

http://imageshack.us/f/208/zdjcielu.jpg

 

Jak to przeskoczyć?

 

Proszę zapoznać się z regulaminem forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wziąć retaila, nie dedykowaną płytę. UniBootX działa z 10.6 i 10.6.3 - takie Snow Leopard Retail zostały wydane.

 

Problem jest taki, że masz Intel HD 3000, do którego kexty są od 10.6.8 lub wcześniej, ale tylko w dedykowanych wersjach. Na Snow 90% tych kart potrzebuje do odpalenia EFI String (poszukaj na forum, wielokrotnie podawaliśmy), a Ty go nie masz (nie ma go na BootCD, bo uwaliłby inne grafiki).

 

Jak się ma retaila 10.6/10.6.3, to UniBoootX podkłada kernel ze wsparciem dla SB, a HD 3000 działa w trybie vesa. Po instalacji należy dorzucić EFI String i zainstalować najnowsze Combo Update - wtedy ruszy QE/CI. Jeśli zaktualizujesz system a zapomnisz o stringu utkniesz z czymś takim jak na screenie powyżej.

 

PS Zły dział, tym razem przenoszę, bo jest specyfikacja, a w temacie model laptopa, ale następnym razem kosz.

 

PPS Jak masz rozdzielczość większą od 1336x768 to prawdopodobnie będziesz potrzebował trochę innego EFI Stringa (z DualLink) - też jest na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli mowisz ze najlepiej w moim przypadku będzie sie zaopatrzyć w jaką wersję systemu?
Przecież napisałem wyżej - jeśli Snow Leo, to retail 10.6 lub 10.6.3 - wedle uznania. Z tej płyty, którą masz, nie zainstalujesz (musiałbyś mieć mocno dedykowane bootcd, włącznie z udawaniem modelu macbooka z którego płyta pochodzi, a takiego bez OS X nie zrobisz).

 

Docelowo jednak radziłbym zainteresować się Lionem lub Mountain Lionem - pod Snow możesz mieć istny wysyp artefaktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do GF to raczej, go nie ruszysz.

 

Co do instalacji, to jak wyżej - forumowy UniBootX i retail DVD Snow Leoparda.

 

Po instalacji SL, a przed zrobieniem Combo Update do 10.6.8 muszisz wgrać sobie Chameleona, dodać EFI string dla HD3000 i wrzucić odpowiednie kexty. Wtedy po CU startujesz już system z dysku i będzie śmigać. Do Snowa raczej nie potrzebny jest dodatkowy odnośnik o DualLinku, więc standardowy string będzie działał. Poszukaj go na forum.

 

Co do Wi-Fi to poszukaj kexta NewLegacyAtheros i sprawdz wtedy, czy Atheros ruszy. Może zadziałać, bo ten kext różne karty rusza. Pamietaj tylko, żeby go wrzucić dopiero po zrobieniu CU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale lipa panowie ... Myszka mi tak przeskakuje po ekranie ze nic nie idzie zrobic :( masakra :( ja chyba nigdy tego osx na tym laptopie nie postawie :/

 

Chyba ze bedzie ktos tak mily i poswiecI mi czas na stacjonarce to bez lipy a tu :/ masakra

 

Instalacja sie botuje ale potem nie mOge wybrac jezyka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm jakgdyby laptop sie zacinal? Przesuwam kursor i nagle na sekunde zwiecha i kursor gdzies dalej :(

 

Do tego formatuje partycje tak jak byc powinna ( na tym dysku mam inna partycje z windy) i komp sie pluje ze nie ma mozliwosci instalacji na danej partycji

 

Jestem dosc pojeta osoba wiec latwo bedzie pomagac postawie piwko jesli jestes z lodzi jak to zainstalujemy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobilem tak jak mowiles dodalem stringa zainstalowalem "kameleona ^^" pomijam to ze do póki nie wgralem preboot.dmg to nawet nie ladowal sie kernel. Ok wgralem to do folderu kext zaczelo sie ladować zrobilem update i teraz ani nei startuje z plytki ani z dysku

 

Ale dam screen tak jak mowicie. Bardzo chce postawic maka na tym lapku to jest seria x93s. Prosil bym was serdecznei o pomoc. Na normalnym kompie nie mialem z tym problemu zaraz dodam screen

 

whjuxz.jpg

acwxm9.jpg

e5mbtk.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że nie startujesz OSa z dysku, tylko dalej z UniBootXa i dlatego masz taką sieczkę graficzną na górze ekranu - vide screen 1. To znak, że masz uruchomioną prawidłowo HD3000, ale nie masz dodanego stringa do niej.

 

Dodałeś ten string, tak?

600000000100000001000000540000000100000002010c00d041030a000000000101060000027fff04001e0000004100410050004c002c006f0073002d0069006e0066006f0000001800000030490111111108000001f01f0100000010070000

 

Powiedz jeszcze jakie kexty masz w E/E?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zainstalowalem chameleona i jak probowalem odpalic to wczytywal tylko swoje pliki (sam poczatek kernel itp) i dalej nic nie szlo czarny ekran. Więc dodaem preboot.dmg ten plik z płyty do EXtra i sie odpala dalej? Jak zrobić zeby działało bez tego pliku moze to jest odp?

 

tak ten string dodalem w programie chameleon wizard, w drugiej zakładce na samym dole w polu tekstowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci jak Snowa instalowałem ja i pare innych osób.

 

1. Przeprowadzasz instalację dokładnie według poradnika, który wskazałeś, ale do momentu, gdzie masz sekcję AKTUALIZACJA. Pamiętaj, że cały czas do tego momentu uruchamiasz kompa z UniBootXa;

2. Następnie Chameleon Wizardem wgrywasz sobie bootloader (musi Ci potem pokazać, że masz chamelona na wybranym dysku) i dogrywasz kexty E/E (z załącznika + ten dzięki uprzejmości MKjanek32). Jak wgrasz kexty to w Kext Wizardzie naprawiasz uprawnienia i tworzysz mkext dla katalogu Extra. W Chameleon Wizardzie generujesz sobie SMBios i ustawiasz w sekcji org.chamelon.boot.plist System Type na 2, wskazujesz ścieżkę do SMBios.plist i w Device Properties dodajesz string, który podałem wyżej (pamiętaj, że muszą być te sekcje odpowiednio zaznaczone i że zmiany trzeba za każdym razem zapisywać);

3. Robisz Combo Update do 10.6.8 i restart;

4. Kompa tym razem powinieneś móc już uruchomić z dysku;

5. Instalujesz Kext Wizardem do System/Library/Extensions kexty z załącznika (jest tam też moje VoodooHDA dla dźwięku, przygotowane dla audio ALC269, więc jeśli takiego nie masz, to nie dogrywaj tego kexta; jeśli jednak też masz taki kodek to przed jego instalacją musisz jeszcze usunąć z S/L/E AppleHDA.kext). Po instalacji w Kext Wizardzie zaznaczasz przebudowę cache i naprawę uprawnień dla S/L/E;

6. Restart i cieszysz się Snow Leopardem! ;)

 

Mam nadzieję, że pomoże.

kexty do Extra-Extensions.zip

kexty do System-Library-Extensions.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki wielkie :) jak przyjde z pracy to sprawdze juz wiem ze stringa mam zlego. Wiec zmienie najpierw jego jak nic to nie da to jeszcze raz zainstaluje.

 

Ps czy te lagi o ktorych pisalem wczesnej to od tej grafiki byly? Bo normalnie co sek mi sie wiesza na chwile myszka :/

 

[ Dodano: 2012-08-02, 15:52 ]

tylko ten string zaczynajacy sie na 60 pozwala na odpalenie osx ale mimo to dalej frezy i to co sekunde ;/ i dziala tylko pol ekranu :(

 

OK grafika dziala zainstalowalem chimere ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.