Skocz do zawartości

Asus x93s instalacja retail


alladyn21
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 lata później...

Powiem Ci jak Snowa instalowałem ja i pare innych osób.

 

1. Przeprowadzasz instalację dokładnie według poradnika, który wskazałeś, ale do momentu, gdzie masz sekcję AKTUALIZACJA. Pamiętaj, że cały czas do tego momentu uruchamiasz kompa z UniBootXa;

2. Następnie Chameleon Wizardem wgrywasz sobie bootloader (musi Ci potem pokazać, że masz chamelona na wybranym dysku) i dogrywasz kexty E/E (z załącznika + ten dzięki uprzejmości MKjanek32). Jak wgrasz kexty to w Kext Wizardzie naprawiasz uprawnienia i tworzysz mkext dla katalogu Extra. W Chameleon Wizardzie generujesz sobie SMBios i ustawiasz w sekcji org.chamelon.boot.plist System Type na 2, wskazujesz ścieżkę do SMBios.plist i w Device Properties dodajesz string, który podałem wyżej (pamiętaj, że muszą być te sekcje odpowiednio zaznaczone i że zmiany trzeba za każdym razem zapisywać);

3. Robisz Combo Update do 10.6.8 i restart;

4. Kompa tym razem powinieneś móc już uruchomić z dysku;

5. Instalujesz Kext Wizardem do System/Library/Extensions kexty z załącznika (jest tam też moje VoodooHDA dla dźwięku, przygotowane dla audio ALC269, więc jeśli takiego nie masz, to nie dogrywaj tego kexta; jeśli jednak też masz taki kodek to przed jego instalacją musisz jeszcze usunąć z S/L/E AppleHDA.kext). Po instalacji w Kext Wizardzie zaznaczasz przebudowę cache i naprawę uprawnień dla S/L/E;

6. Restart i cieszysz się Snow Leopardem! ;)

 

Mam nadzieję, że pomoże.

 

Witaj Ravven,

mam komputer ze specyfikacją podobną, albo wręcz identyczną do Twojego kiedy instalowałeś SL:

1. Asus X53c/HM65
2. Intel® Core i5-2430 CPU 2,40GHz Sandy Bridge SSE2, SSE3, BIOS AMI(208)
3. HM65
4. Brak dodatkowego
5. Intel HD Graphics 3000, NVIDIA GeForce GT 520MX
6. ALC269
7. Karta sieciowa debugowania jądra firmy Microsoft (root/kdnic)
8. Qualcomm Atheros AR9002WB-1NG
9. Matshita DVD-RAM, SATA AHCI
10. Klawiatura oraz Mysz podłączona po przez PS2 
 
zrobiłem instalację wg. tego co piszesz radząc alladynowi21, ale coś jest nie tak bo gdy robię Combo Update do 10.6.8 to komputer wysypuje się tak jak na zdjęciu - udostępniam link
 
czy mógłbyś coś mi poradzić? Pomóżcie proszę bo walczę z tą instalacją od dłuższego czasu i ciągle nie mam sprawnego OS X  =P~
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno się już SL nie bawiłem, więc nie wiem czy pomogę, ale widocznie problemem jest wysypanie się IOPlatformPluginFamilly.kext (jeśli sam tego jeszcze nie zauważyłeś).

 

Nie do końca pamiętam od czego ten kext jest, bo już dawno żadnych problemów z moim hackiem nie mam (jestem na 10.10.4).

Pamiętam jednak, że kiedyś rozwiązaniem było usunięcie tego kexta (bo Combo Update i tak zainstaluje jego nowszą wersję), ale nie jestem w 100% pewien. Możesz spróbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno się już SL nie bawiłem, więc nie wiem czy pomogę, ale widocznie problemem jest wysypanie się IOPlatformPluginFamilly.kext (jeśli sam tego jeszcze nie zauważyłeś).

 

Nie do końca pamiętam od czego ten kext jest, bo już dawno żadnych problemów z moim hackiem nie mam (jestem na 10.10.4).

Pamiętam jednak, że kiedyś rozwiązaniem było usunięcie tego kexta (bo Combo Update i tak zainstaluje jego nowszą wersję), ale nie jestem w 100% pewien. Możesz spróbować.

 

Dzięki Ravven,

zauważyłem, że wysypuje się przed końcem Combo Update 10.6.8 bo gdy zrobiłem Combo Update 10.6.4 to przeszło to update, ale ciągle to nie jest 10.6.8, a podobno tylko na 10.6.8 może poprawnie działać mój komputer. Po wgraniu kextów tak jak radziłeś alladynowi21 i zrobieniu 10.6.4 działała klawiatura, dźwięk i eternet natomiast myszka tylko po usb, a tracpad nie działał. No niestety chciałem zrobić aktualizację do 10.6.8 z sieci z witryny Apple bo komputer sam to zaproponował, ale nie dało rady i znów wysypało się tak jak na zdjęciu w poprzednim poście.

A co by było gdybym po instalacji SL 10.6.3 bo mam takiego reitalia spróbował zrobić aktualizację do Yosemite?

Jakie kexty by były potrzebne?

Czy to się może udać?

Kto może mi pomóc, z góry serdeczne dzięki !  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbowałem jeszcze raz update do 10.6.8 tak jak napisał Ravven po usunięciu IOPlatformPluginFamilly.kext, ale niestety kicha znów wysypuje się komputer

 https://drive.google.com/file/d/0B-tcNhUajdTncW90MWludVVlRms/view?usp=sharing

 

widać tam napisy:

"Debugger called: <duble panic>

Bactrace (CPU 0), Frame: Return Address (4 potential args on stack)

0x5c862ad8 0x21b45b (0x58ee62 0x2 0x5c862b28 0x223adb) warning: invalid kernel ip, won't attempt to handle trap"

 

już nie wiem co z tym robić.

 

Jak uruchomić tego OS X? Pomóżcie proszę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajrzeć do naszego działu poradników o snow... Szukasz rozwiązań u tonego a nasz UniBootX już daaaawno ogarniał problem właśnie IOPlatformPluginFamilly... ech... 

 

No niezupełnie. Próbowałem instalować za pomocą UniBootX, ale na moim komputerze to nie możliwe bo instalator woła podłączenia klawiatury, a ja nie mam klawiatury na USB. Jedynie iBoot od tonego pozwolił mi zainstalować SL w wersji 10.6.3. Szkoda, że ktoś mądry nie zrobił do tej pory lepszego UniBootX bo zauważyłem na forum, że nie tylko ja mam z tym problem.

Co masz na myśli pisząc "IOPlatformPluginFamilly... ech... "? Szukam pomocy na tym forum i zrobiłem wg. rady jednego z forumowiczów tym bardziej, że pochwalił się OS X 10.10.4 czyli najnowszym i sądziłem, że mi to pomoże ale komp się wysypał tak jak pisałem wyżej.

Jesteś ekspertem na tym forum to wskaż jakiś odpowiedni poradnik bo jestem niedoświadczony i podpowiedz co zrobić. Zainstalowałem ponownie SL w wersji 10.6.3, ale nie wgrywałem żadnych kextów a mimo to jest audio i eternet i myszka na usb, ale nie ma wi fi i nie mogę zrobić update do 10.6.8

Czy ktoś pomoże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o tym trochę przez weekend i przypominam sobie, że też miałem jakiś problem z UniBootem, ale nie do końca pamiętam jaki. Na pewno dotyczyło to braku odpowiednich uprawnień dla kexta(ów?), których musiałem użyć. Sporo się nakombinowałem z modyfikacją UniBoot i preboot,dmg, aby wszystko mi się wreszcie uruchomiło odpowiednio.

Sprawdzę jeszcze w domu czy gdzieś mam odpowiednie pliki.

 

Zastanawiam się jednak czy nie łatwiej byłoby Ci zainstalować nowszą wersję systemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o tym trochę przez weekend i przypominam sobie, że też miałem jakiś problem z UniBootem, ale nie do końca pamiętam jaki. Na pewno dotyczyło to braku odpowiednich uprawnień dla kexta(ów?), których musiałem użyć. Sporo się nakombinowałem z modyfikacją UniBoot i preboot,dmg, aby wszystko mi się wreszcie uruchomiło odpowiednio.

Sprawdzę jeszcze w domu czy gdzieś mam odpowiednie pliki.

 

Zastanawiam się jednak czy nie łatwiej byłoby Ci zainstalować nowszą wersję systemu.

 

Dzięki Ravven za szczere chęci pomocy. Trudno mi zrobić tego OS X bo jestem zielony. Nie jestem informatykiem, a tylko amatorem, wiele pojęć jest dla mnie jak czarna magia, a przy instalacji występują problemy które poradniki na tym forum nie opisują. No dobrze, dość użalania się. Tak, chcę mojego asusa (specyfikacja kilka postów wyżej - 08.07.15) przerobić na hamaca z Yosemite i pomyślałem, że najlepiej będzie zrobić upgrade z SL 10.6.3, ale okazuje się, że to musi być najpierw 10.6.8,a tego nie mogę osiągnąć dlatego piszę i proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam już żadnych plików z tego okresu. Przygotowanie tego od zera mija się też moim zdaniem z celem. Na Twoim miejscu kombinowałbym z zainstalowaniem nowszego systemu niż 10.6.8. 

 

Na forum jest poradnik jak przygotować pena z instalacją 10.8 na Windowsie i Cloverem. Spróbuj.

 

http://hamac.pl/topic/7219-przygotowanie-pendrive-do-instalacji-mountain-liona/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dankam - masz pretensje, że nikt nie zrobił lepszego BootCD, jak ogólnie wiadomo, że urządzenia na PS/2 NIE są natywnie wspierane przez OS X. Masz czas, śmiało eksperymentuj i testuj wszystkie możliwe wersje i kombinacje sprzętowe, aby wszystkim działało. 

 

Jak masz problem z gównianymi rozwiązaniami Tonego - to pisz na jego forum, my nie wspieramy jego wydumek.

 

Zamiast użalać się, to pożyczysz lub kup klawiaturę i mysz na USB (w dzisiejszych czasach już od paru PLN), to przeprowadzisz aktualizację do 10.6.8 zapewne bez zająknięcia. Problemy z PS/2 są NORMALNE i jest bardzo wiele kextów do nich... jedne działają na jednym sprzęcie inne na innych... NIE ma jednego uniwersalnego aby działał wszędzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Ravven i dzięki 314TeR,

nie mam pretensji, że nikt nie zrobił lepszego BootCD tylko sądziłem, że jeśli tony zrobił, żeby nie kupować klawiatury usb to "my" też tak możemy, ale rozumiem, że to nie tędy droga. Skoro mam retail SL 10.6.3 to jutro kupię tę klawiaturę i przeprowadzę aktualizację do 10.6.8 bez zająknięcia jak napisał 314TeR. 

Pozdrawiam wszystkich i napiszę jak mi to wyszło tylko nie wiem kiedy bo z czasem krucho.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że bootcd od tonego zadziałało, oznacz że użył innego kexta do PS/2... ów kext na 100% będzie niedziałał na innych maszynach gdzie działa ten nasz i tak w kółko macieju. A i tak to bootcd jest o kant (_|_) bo nie umożliwia Ci uruchomienia zaktualizowano systemu. 

 

PS Sprawdź czy zaktualizowany system da radę podnieść z UniBootX.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK! Zainstalowałem wg. poradnika jak instalować za pomocą UniBootX i wskazówek Ravvena no i kicha tak jak na zdjęciu

 

https://drive.google.com/file/d/0B-tcNhUajdTnYWdfLWEtVjBSc0U/view?usp=sharing

 

może dlatego, że startuję hamaca z płyty?

 

Muszę dodać, że mam jeszcze 2 systemy: win8.1 i ubuntu, które startują bez problemu. OS X jest widoczny w GRUBIE natomiast nie startuje.

Jak dodać OS X do gruba by wystartował? Nie zainstalowałem Chameleona bo Grub nadpisuje go. Może doinstalować Chameleona, ale wjaki sposób i na jakiej partcji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał 314TeR nie ma uniwersalnego sterownika do PS2. Możesz skopiować sterownik z płyty tonego (prawdopodobnie to VoodooPS2Controller) i dograć do UnibootX. Zastanawia mnie tylko czemu chcesz zainstalować SL, jest on już niewspierany przez wiele programów. Proponowałbym 10.9 i Clover'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem już że nie mam chameleona bo mam gruba. Na planszy startowej gruba jest OS X ale nie startuje bo tak jakby grub go nie widział. Czy można doinstalować chameleona?

Ślepy jestem, bo nie widziałem tego.

 

Nie znam się za bardzo na multi bootloaderach, ale coś w tym temacie chyba jest w tym wątku:

 

http://hamac.pl/topic/7739-multiboot-chameleonchimera-win8ubuntumacos-mbr-z-grub2/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 
Przed instalacją CU powinieneś mieć już na dysku skonfigurowanego chameleona i odpowiednie kexty. Wtedy robisz Combo Update i po restarcie startujesz już system z dysku.

 

 

Nie musisz, po to powstał UniBootX - aby właśnie nie było tej konieczności.

 

Pisałem już że nie mam chameleona bo mam gruba. Na planszy startowej gruba jest OS X ale nie startuje bo tak jakby grub go nie widział. Czy można doinstalować chameleona?

 

Zapomnij o grubie - wpierw ogarnij instalację OS X i jego rozruch. Grub NIE nadaje się do rozruchu OS X. Jak chesz mieć wiele systemów, to docelowo GRUBa stawiasz na partycji z linuxem, a do rozruchu używasz Clovera. Clover odpali bootloader windy i gruba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.