Skocz do zawartości

Intel HD3000 - artefakty


Zeke
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, powoli tracę cierpliwość co do wyżej wymienionej grafiki, czasami pojawiają mi się artefakty. Wczoraj się ucieszyłem, gdyż poprawnie udało mi się uruchomić Power Management (24 stany) i ilość artefaktów się zmniejszyła, lecz nadal występują, praktycznie zawsze w podglądzie wideo w iMovie. Kończą mi się pomysły co można z tym zrobić i chciałem się poradzić Was drodzy forumowicze. Dodam, że mam 10.8 Mountain Lion'a GM. W kextach od grafiki nic nie było ruszane. Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 60
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja mam 8gb. Ale Artefakty występują. W późniejszych wersjach Liona całkowicie umnie zniknęły.
U mnie (4GB) w Lionie (10.7.2+update grafiki lub 10.7.3) zniknęły, ML nie testowałem.

Jaką ilość VRAM pokazuje Ci About this mac?

 

4GB ramu i 384MB VRAM.

 

Siedziałem dość długo na Lionie 10.7.3 z najnowszym FakeSMC - masa artefaktów i bardzo częste hangi systemu. Teraz na ML hanga póki co nie miałem a artefakty to tylko drobne linie.

 

PS. Chociaż filmów we flashu (YT) nie ma opcji oglądać. Wszędzie linie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taką teorię, że artefakty występują w wyniku hangów w main graphics engine (choć nie w wyniku każdego hanga) - można to sprawdzić w konsoli. U mnie pojawiają się wyłącznie, kiedy poprzedzi je freez graficzny systemu i pojawia się informacja o tym w konsoli. Podobnie jest u wielu innych osób.

 

Hangów i artefaktów można się pozbyć przez podłączenie zewnętrznego urządzenia do laptopa, np. poprzez HDMI, DVI, czy DP. Takie podłączenie zewnętrznego wyświetlacza powoduje prawidłowe działanie wyświetlacza laptopowego (LVDS) - tzn. brak jest artefaktów i hangów. Nie potrafię wytłumaczyć, dlaczego tak się dzieje.

 

Ostatnio na insanelymac pojawił się post, który sugeruje, że hangi i artefakty są winą matrycy wyświetlacza i że wymiana na inny całkowicie je usuwa. Sam tego nie sprawdzałem, ale forumowicz, który tak twierdził wymienił swoją matrycę i problem u niego zniknął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Chociaż filmów we flashu (YT) nie ma opcji oglądać. Wszędzie linie.

 

U mnie śmiem powiedzieć, że działają bardzo dobrze nawet lepiej niż na W7.

Co to artefaktów to pojawiają się naprawdę rzadko, najczęściej przy przeglądaniu zdjęć bądź zmianie tapety pozostanie większy pasek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem przy 4GB RAM'u HD3000 ma pamięci 384MB (tyle mam) zaś przy 8GB 512MB. Może dołożenie RAM'u coś zmieni.

 

@AdamiPL ma 8GB ramów. Z tego co się orientuję, to hangów nie ma wcale, a artefaktów baaaaaaardzo mało i są sporadyczne. Ale on to od Liona uzywa tylko OS X.

 

Defakto korzystam z zewnętrznego monitora, artefakty baaaaaaaaaaaardzo rzadko się pojawią, w postaci małych białych kresek na tapecie.

Teraz jestem na wyjeździe i korzystam tylko z ekranu laptopa - brak jakich kolwiek artefaktów.

 

Fajnie by było, gdyby można było zwiększyć ilość vramu, obecnie mam 512 i czasami odczuwam braki - np w programach do obróbki wideo Adobe premier przy większych projektach :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm tak jakby płynniej chodziło (choć nie wiem czy to jest realne, czy tylko moje takie odczucie po zrobieniu czegoś :mrgreen:) , nieco większy wynik w NovaBench.

 

Tam jest też dodany ważny komentarz na samym końcu.

Pozwolę go sobie zacytować:

 

Hello again…On my second Hackintosh I lost artifacts just by editing native color profile in system settings -) monitors (screens) and not see them already 7 hours…but still testing…That is why, now i’m not sure about editing kext…May be it will work on rest hacked machines??? If U also have artifacts try this method….
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.