Skocz do zawartości

Samsung R510 - nie startuje tryb graficzny


janek202
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Po raz pierwszy spotykam się z takim problemem i nie wiem na razie co z tym zrobić.

 

ML zainstalował się bez problemów, ale wystartować już nie chce.

Mam absolutne minimum: FakeSMC, VoodooPS2, dsdt i smbios.

 

Specyfikacja:

CPU: Core 2 Duo T6400 2GHz

Chipsety: PM45 + ICH9M

GPU: GeForce 9200M GS 512MB

Kodek: ALC262

Ethernet: Yukon 88E8055

WiFi: BCM94321MC

 

Próbowałem też dodać NullCPUPowerManagement, usuwać DSDT (grafikę mam dopisaną), dodawać GraphicsEnabler, npci=0x2000, 0x3000, UseKernelCache itd.

 

Za każdym razem efekt jest taki sam.

System po prostu przestaje się ładować. Gdy zostaje dodana flaga Safe boot (-x), to wówczas system się odpala, oczywiście w trybie VESA.

 

Przypuszczam, że nowe sterowniki nie chcą za bardzo działać z moją grafiką, chociaż nie wiem czemu, ML obsługuje 9400M.

 

SMBios mam ustawiony na MPB5,1.

W org.chameleon.Boot.plist mam tylko: UseKernelCache=No.

 

Mam nadzieję, że uda się to rozwiązać, bez dostępu do nowego systemu ciężko jest poprawiać i robić nowe programy.

 

 

Edit:

Mam obraz z QE/CI na kextach z DP 3. Wygląda na to, że w kextach z wersji GM jest zapisana lista DevID. Nie wiem czy trzeba też robić binpatcha.

Badam sprawę dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podmieniłem DevID na 9400M, która jest w tych sterownikach.

Obraz się pokazał, QE/CI brak.

Zobaczę jeszcze z 0x0000.

Edit: Nic z tego, dalej nie ma QE/CI.

 

Istnieją sterowniki od nvidii dla ML 10.8?

Teraz trochę się boję instalować ML jako główny system. Nie ma żadnej gwarancji, że sterowniki z DP 3 będą działać z dalszymi aktualizacjami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę dziwna sprawa. Ja co prawda mam inną grafikę ale problem ten sam.

Bez dodania ID do kextów system freezował tuż przed wyświetleniem grafiki, po dodaniu ich trochę lepiej ale, co dziwne, zaskakiwało dopiero za którymś razem. A jak już się uruchomił to grafika miała mniejszą wydajność i inną gałąź w IOReg (VGA, a wcześniej PEGP) natomiast QE/CI było. Z DSDT z dopisaną grafiką w ogóle się nie uruchamiał, ale jak zmieniłem deviceID na 0x0000 to jest idealnie, znowu na gałęzi PEGP i z pełną wydajnością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W org.chameleon.Boot.plist mam tylko: UseKernelCache=No.

Spróbuj zbudować i włączyć kernelcache. Zauważyłem że w ML, czasami nie ładują się np LegacyKexty. Najskuteczniejszą metodą jaką znalazłem, to uruchomienie z "-f", przebudowanie kernelcache i włączenie go w org.chameleon...

 

PS A sprawdzałeś NVCAP jaki masz? Może nowe sterowniki są wrażliwe na to jeśli masz go nieprawidłowy

PSS Próbowałeś z GE=No?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To myślę, że ja się skuszę na te sterowniki i dam znać. Może jeszcze dzisiaj mi się uda, ale to raczej w nocy ;)

 

[ Dodano: 2012-08-12, 19:24 ]

314TeR, sorry, ale tak nieśmiało spytam: czy te stery do 10.7.4 znalazłeś na stronach nvidii? Bo do wersji 9m widzę tylko sterowniki dla 10.6.8. Może coś przeoczyłem, ale google też mi nie podaje nic :)

 

[ Dodano: 2012-08-29, 18:23 ]

Wczoraj po konsultacji z janek202 zainstalowałem aktualizację 10.8.1 i dodałem id mojej karty graficznej do Info.plist w kexcie NVDANV50Hal i system wstał normalnie. Trochę to dziwne, bo na 10.8 nie chciał, a przecież w kextach od grafy nic nie robili. WTF? :) Co do płynności to nie mam przekonania, bo czasami trochę jakby przycina, ale nie jest to jakoś straszne i da się normalnie pracować. Jak coś zauważę więcej to się podzielę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.