Jump to content
Sign in to follow this  
serekstm

Nie wykryto klawiatury

Recommended Posts

1. Asus P5N-D ( NVIDIA nForce 750i SLI )

2 Nvidia GeForce 8600

3. Intel Core 2 Quad Q6600 2.40Ghz

4 x 2GB RAM 800 Mhz ( wyjęte dwie kości, więc aktualnie 2x2 )

Instalowałem iPc 10.5.6. Instalacja przebiega bezproblemowo, wybieram odpowiedni chyba dla mnie kernel, czyli Voodoo, sterowniki i wszystko idzie okej.

Później bootuje z dysku i wyświetla mi się informacja, że nie wykryto klawiatury, bo takową posiadam jeszcze na PS/2.

Po wybraniu fix'a dla klawiatury z PS/2 system instaluje się duużo dłużej, samo botowanie z dysku trwa ponad 3x dłużej niż wcześniej bez niego, a jak już się doczekam, to mimo to pokazuje, że nie wykryto klawiatury.

Napisałem to troche mało profesjonalnie, ale mam nadzieje, że zrozumiale :)

Ma ktoś jakieś porady/pomysły/propozycje jak się z tym uporać?

wybieram odpowiedni chyba dla mnie kernel, czyli Voodoo

Chyba nie, bo C2Q działa na waniliowym.

sterowniki

Jakie?

jak się z tym uporać?

Na początek inny sterownik do PS/2. A może i system warto by nowszy postawić, bo chyba nie potrzebujesz koniecznie Leoparda?

Core2Quad, Nvidia 8xxx i Leopard o.o A po co? Bardziej się opłaca instalować Snow.

A ogólnie jeśli w trakcie instalacji jesteś w stanie coś pisać/klikać, to znaczy że distro ma stery PS2, które u Ciebie działają. Teraz tylko zaznacz [te dobre]. Dedukcja metodą prób i blędów.

Ok. Klawiatura PS/2 w żaden sposób nie działą, ale załatwiłem sobie taką na USB i wszystko działa pięknie :)

Po za netem i sterownikami od grafiki :)

... no ale tym to zaraz się zajmę ;>

A instalowałem tą wersje z prostego względu, na mojej konfiguracji ani iDeneb, ani iAtkos nie wczytują nawet instalatora...

To była jedyna dystrybucja której udało się załadować system :)

chyba, że tamte miały jakieś błędy na płytach.

A jaką najbardziej polecacie?

myślę, że nie, bo w żaden sposób nie idzie zbotować żadnego retaila po BootCD czy iBoot, nie wchodzą zadne iDeneb, iAtkos ;)

Jedyne to iPC, dlatego, że pakiet instalacyjny iPC bootowany jest z kernelem voodoo, a inne z nowszym, i juz nie wspiera mojej konfiguracji :)

Na 90% próbowałeś uruchomić system z BootCD, a tam go po prostu nie ma (jest tylko kernel i trochę kextów). Po załadowaniu Chameleona wyciągnij z napędu UniBootX'a, włóż płytę DVD z instalatorem, po około 30 sekundach wciśnij F5 i wybierz Mac OS X Install DVD.