Skocz do zawartości

Dfi LanParty x38 - nie mogę odpalic instalatora


arek11
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Nie moge uruchomic instalacji Lion'a. Zatrzymuje sie na komunikacje "yukon adress [mac adres karty sieciowej]", dysk w trakcie uruchamiania instalatora sie wylacza i juz nie wstaje. Wsrod ogromu informacji nie wystepuje zadna na temat partycji bedacych obecnie na dysku(na laptopie, na ktorym instalacja odpala takowe sie pojawiaja). Probowalem dwoch roznych distro, w tym iatkosa L, ale w obydwu jest to samo. Dawniej zainstalowalem na tym sprzecie iatkosa s3v2, ale wtedy mialem zarowno dysk jak i naped ATA, ktorych teraz nie posiadam i nie mam jak sprawdzic zachowanie przy korzystaniu z kontrolera ata. Aktualna konfiguracja sprzetu w sygnaturce.

Co moge zrobic? Podejrzewam, ze jest to problem z obsluga kontrolera sata, ale przeciez jest to standardowy intel ich9r, naped jest wykrywalny, poniewaz nie otrzymuje komunikatu "still wait for device". Na laptopie mam ich8(jeszcze starszy od ich9) i instalacja rusza bez problemu. Macie jakies sugestie? Ktos borykal sie z podobnym problemem?

Zdjęcia:

 

img02331a.jpg

 

img0232x.jpg

 

Komputer sie nie zawiesza, poniewaz moge pisac po ekranie, co zreszta widac na zrzucie. Zdjecie robione przy uzytych komendach: -v npci=0x2000 a uzyte distro to iAtkos L.

Probowalem rowniez pciroot=1, npci=0x3000, graphicsenabler=no, arch=i386 -x. cpus=1, ale efekt byl ten sam(wylaczony dysk instalacja stoi), chociaz nie porownywalem slowo w slowo wynikow.

 

Jedyne co udalo mi sie odnalezc w internecie to notka na temat instalacji Lion'a 10.7 na asusie x38 na stronie:

http://wiki.osx86project.org/wiki/index.php/HCL_10.7.0

Install using xBoot method; note com.apple.Boot.plist must be set to values that the Lion installer recognizes, else it won't install. Also note that DSDT must be correct, else the installer will KP

Nie wiem co to jest za metoda instalacji xBoot i nie moge nic znalezc na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam monitor jedynie pod d-sub, a na karcie dwa zlacza DVI(uzywam przejsciowki). Wieczorem sprobuje pod inne wejscie, oraz dla testu inna karte graficzna(radeon x300) i dam znac. Chociaz jak mialem snow 10.6.3 to instalka odpalala, system sie instalowal, a do uruchomienia karty wystarczylo zmienic PCIROOT na 1 oraz wlaczyc nvenabler, wiec nie sprawiala zadnych problemow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam monitor jedynie pod d-sub, a na karcie dwa zlacza DVI(uzywam przejsciowki).

Sprawdź drugie wejście.

Jeśli to nie pomoże, to niestety może się okazać, że bez monitora z DVI nic z tego nie będzie.

 

nvenabler

A czego uźywasz teraz do odpalenia grafiki?

 

Tego Radeona raczej możesz sobie odpuścić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radeona zaraz sprawdze, ale podpialem inne wyjscie i jest to samo. I nie wiem czy to robi roznice, bo przeciez to jest wyjscie DVI, tylko uzywam przejsciowki na d-sub, ktora przeciez jest pasywna.

 

 

A czego uźywasz teraz do odpalenia grafiki?

Nie uzywam niczego, bo stoje na etapie uruchomienia instalatora;)

 

Z radeonem to samo. Nie wydaje mi sie, zeby to byl problem karty graficznej. Szczegolnie, ze w snow leo byla tak latwo uruchamiana.

 

A czy robi jakies znaczenie, w ktorym porcie sata mam naped, a w ktorym dysk? Naped mam pod sata0, a dysk pod sata2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nie wiem czy to robi roznice, bo przeciez to jest wyjscie DVI, tylko uzywam przejsciowki na d-sub

Robi zasadniczą różnicę.

 

Nie uzywam niczego, bo stoje na etapie uruchomienia instalatora;)

Ale przecież na BootCD masz Chameleona a w nim GraphicsEnablera, którego możesz włączyć lub wyłączyć. Próbowałeś?

 

Nie wydaje mi sie, zeby to byl problem karty graficznej. Szczegolnie, ze w snow leo byla tak latwo uruchamiana.

Ale to nie jest Snow... Masz inny system i inne BootCD (nie wiemy jakie bo nie napisałeś).

 

A czy robi jakies znaczenie, w ktorym porcie sata mam naped

Nie. Tym bardziej, że na screenach nie ma żadnej informacji o problemach z napędami. Wszystko startuje oprócz grafiki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież na BootCD masz Chameleona a w nim GraphicsEnablera, którego możesz włączyć lub wyłączyć. Próbowałeś?

 

Tak, napisalem w pierwszym poscie, ze probowalem rowniez komendy GraphicsEnbaler=no

 

Ale to nie jest Snow... Masz inny system i inne BootCD (nie wiemy jakie bo nie napisałeś).

 

Probowalem iAtkosa L, iAtkosa L2 i jakiegos nieznanego mi blizej distro, a zdjecia wykonane na iAtkosie L. Jaki tam jest chameleon napisze wieczorem.

 

 

arek11 napisał/a:

I nie wiem czy to robi roznice, bo przeciez to jest wyjscie DVI, tylko uzywam przejsciowki na d-sub

 

Robi zasadniczą różnicę.

 

Sprobowałem podlaczyc pod telewizor przez DVI-HDMI. To juz cyfrowy sygnał, efekt jest ten sam. Zadnych nowych informacji na ekranie.

 

[ Dodano: 2012-08-31, 08:46 ]

Udalo sie!!

Zainstalowalem ponownie snow 10.6.3. Wrzucilem do extensions.mkext instalacji lion'a najnowszego nvenablera. niby sie uruchomil, bo byly informacje na ten temat, ale nie dzialal do konca. Normalnie byl 3 fale informacji o nvenabler, po wrzuceniu go do lion byla jedna i instalacja nadal sie zatrzymywala. Z czystej ciekawosci wrzucilem wszystkie kexty z extension iatkosa 10.6.3 do instalacji liona 10.7(nie podmienialem plikow, kopiowalem tylko te, ktorych nie bylo) w tym starego nvenablera oraz usunalem wszystkie pliki voodoo ps2, a wrzucilem apple ps2. Ku mojemu zaskoczeniu zadzialalo! Zrobilem update, teraz tylko troche personalizacji i mam w pelni dzialajacy system;).

Nie wiem czy to nvenabler pomogl na 100%, poniewaz od aitkosa wrzucalem takie pliki jak disabler, evoreboot, OpenHaltRestart, IOAHCIBlockStorageInector. Sprawdze to nastepnym razem przy budowaniu instalki ML.

 

Dzieki za pomoc i naprowadzenie mnie, ze to grafika nie odpala!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.