Skocz do zawartości

Aktualizacja 10.8


michciu94
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

OemSMBIOS.kext - nie miałem go wewnątrz FakeSmc.

W związku z tym, że popijam jak co czwartek browarka, odwagę miałem, zainstalowałem, 10.8.2 tak na przypał ;)

Oczywiście wywaliło dźwięk, ale z tym to sobie poradziłem.

 

Oswaldini, jesli to nie problem i uznasz oczywiście za stosowne, to może warto zmienić nazwę tematu na Aktualizacja z 10.8 do 10.8.X

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma ktoś może użyczyć kexty od grafiki nie modyfikowane ,a są to:

 

GeForce.kext

NVDAGF100Hal.kext

NVDANV50Hal.kext

NVDAResman.kext

 

aktualizując do 10.8.2 zainstalowałem również nowszego chameleona i grafika nie może ruszyć na mojej 8400GS

 

A swoją drogą przy okazji mam pytanie za co jest odpowiedzialny OemSMBIOS i z czym ewentualnie może kolidować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma ktoś może użyczyć kexty od grafiki nie modyfikowane ,a są to:

 

GeForce.kext

NVDAGF100Hal.kext

NVDANV50Hal.kext

NVDAResman.kext

 

aktualizując do 10.8.2 zainstalowałem również nowszego chameleona i grafika nie może ruszyć na mojej 8400GS

 

A swoją drogą przy okazji mam pytanie za co jest odpowiedzialny OemSMBIOS i z czym ewentualnie może kolidować ?

 

 

Właśnie jestem po dwudniowej walce z 10.8.2 na jednym z moich hacków. Mam ich trzy, dwa z grafiką od AMD i jeden z NV. I to właśnie ten z NV ma problemy z 10.8.2.

 

Rozwiązanie na to jest, trzeba zrobić rollback kexta AppleACPIPlatform.kext z 10.8.1 i wszystko zacznie działać. Przynajmniej u mnie tak było.

 

Wiem, że to nie jest za fajne rozwiązanie, ale chyba jedyne w tym momencie. Próbowałem wszystkiego, tylko to pomogło.

 

Zrobiłem sobie nośnik instalacyjny z 10.8.2 i też nie chciał mi się bootować na maszynie z GF440. Wstawał z flagą -x. W ramach eksperymentu wymieniłem na tym nośniku AppleACPIPlatform.kext i zaczął się bootować normalnie (bez -x).

 

Apple coś chyba zamieszało z tym kextem, bo na oficjalnym forum właściciele Mac'ów Pro piszą o podobnych problemach (szary ekran i stoi - tak miałem na nośniku instalacyjnym bez podmianki kexta).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm dziwne trochę bo wersja kexta oraz data modyfikacji i utworzenia są takie same u mnie w 10.8.2 jak w 10.8 :roll:

 

Wersja jest niby ta sama (1.6), ale zajrzyj do version.plist. Jeden ma BuildVersion 3 drugi 28. Plik AppleACPIPlatform też się różni.

 

No chyba, że nie wszyscy z 10.8.1 podczas upgrade dostają nową wersję tego pliku.

 

Update robiłem via SU na moich trzech komputerach, na maszynach z kartami AMD pokazywało mi, że do ściągnięcia jest jakieś 360 MB. Na komputerze z GF miałem 650 MB do pobrania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rzeczywiście jest tak jak mówisz! lecz podmiana u mnie nic nie dała ,a czuje że na 99.9% jest to grafika bo podobny problem już miałem na wersjach developer preview 10.8 i dotychczas korzystałem z kextów do grafiki bodajże tych z 10.8 DP 1

 

Akuratnie ja użyłem combo update i ważyło właśnie te 697.7 MB :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wiele nie napisali:

Resolves an issue that may cause certain Japanese characters to appear incorrectly in Mail

Allows Safari to access secure sites when parental controls are enabled

Addresses an issue that may prevent systems with more than 64 GB of RAM from starting up

Resolves an issue that may cause DVD Player to unexpectedly quit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.