Skocz do zawartości

ALC269VC - Zmagania


Marsuss
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, jest kext. nawet napis ma fioletowy :P. ale kompletnie nie rozumiem dlaczego tak jest, spójrzmy na to logicznie, dzialalo, wiec nie wiem dlaczego teraz nie chce dzialac. strasznie dziwne - konfiguracja sprzetowa nie ulegla zmianie etc etc. wszystko to samo.

 

/// edit .

Mam pomsyl, moze wyslij mi, swoj AppleHDA i IOAudioFamily - mamy karty dzwiekowe takie same, wiec problemu byc nie powinno, a lepiej sprobwac, moge z tego tematu, ale chcialbym bezposrednio od Ciebie, co masz teraz w systemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Y580 VoodooHDA instalujesz klasycznie z paczki *.pkg, ale znajdź tą 'lion compatible' ;-) wtedy zainstaluje się poprawnie. Oczywiście wcześniej do zrobienia jest DSDT (i nie, nie ma sytuacji, że Twoje DSDT zawiera wszystko co potrzebne, bo bez dodania kilkunastu wpisów nie odpalisz niektórych rzeczy... no chyba, że ściągnąłeś jakieś DSDT z neta, ale ja tego nie polecam). Przy VoodooHDA2.8.4 nie zauważyłem problemów z jakimkolwiek sprzętem audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec tak : Wgralem Kexty z paczki od Estraxa, nic sie nie zmienilo, mikrofon wew dziala, audio ID 28. jednak nadal nie dziala GoMic.

co do DSDT -szczerze mowiac, nie za bardzo ogarniam sprawe edycji tego pliku. Wiem jak do niego "zajrzec" dzieki czemu, stwierdzalem fakt, ze jest on odpowiednio zmodyfikowany, jednak sprawy edycji i tej kompilacji nie za bardzo ogarniam. Co najbardziej mnie intryguje to fakt, ze przed reinstalowaniem, nic nie bylo kombinowane, tak jak mowilem, wgralem kext + reinstall = GoMic jako mikrofon.

oczywiscie, moge kombinowac, no bo troszeczke nie przyjemnie by bylo gdyby mikrofon za ~220zl lezal nie uzywany, zwlaszcza, ze jest on mi bardzo niezbędny.

Moze najprosciej dla mnie byloby w ewentualnosci jak bys wyslal mi swoj DSDT. Przepraszam, za swoja nie poradnosc, ale na prawde, myslalem, ze to nie bedzie takie trudne i ze uda sie mi to zrobic jak poprzednim razem :P

 

 

////edit////

Po kombinowal z VoodooHDA - Odpalilem to, dziala mikrofon nadal tylko wew itp. ale jakosc tego wew. jest o dziwo bardzo, bardzo ladna. nadal nie dziala mikrofon USB. chociaz mam na tyle pocieszenia ze wew. jest w miare ok.

 

[ Dodano: 2013-09-11, 19:11 ]

Wiece moze dlaczego albo jak ustawic - korzystam obecnie z VoodooHDA i wew. mikrofonu, i podczas nagrywania dzwieku, ewidentnie prawy kanal jest glosniejszy od lewego, i slychac to wyraznie, jednak nie znalazlem nigdzie opcji balance. jak to wyrownac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.