Skocz do zawartości

Asus P8Z68 Deluxe/gen3, Instalacja ML za pomocą Clover


NiKON
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Przymierzam się do instalacji ML na świeżym, nieużywanym dysku. Niestety nie posiadam zainstalowanego na komputerze innego systemu poza Win7. Czytałem, że Clover ma możliwość przygotowania dysku instalacyjnego UBS pod windowsem. Wie może ktoś z was jak to zrobić?

Czytałem też, że można od razu z cloverem wrzucić potrzebne kexty. Mogły mi ktoś podpowiedzieć czego dokładnie potrzebuje?

 

Moja sprzęt:

Intel Core i7 2600K LGA1155 BOX

MSI ATI Radeon HD6870 Hawk Twin Frozr III 1GB DDR5/256bit DVI/HDMI/DP PCI-Express

Corsair DDR3 16GB(4x4GB) 1600MHz Vengeance Low Profile CL9

Asus P8Z68 DELUXE/GEN3 Intel Z68 LGA1155

 

Mam zamiar zainstalować system na dysku SSD z tym, że nie zdecydowałem jeszcze jaki kupić. Chciałbym podzielić w/w dysk na dwie partycje: na jednej ML, na drugiej Win.

 

Mam nadzieje, że znajdą się tutaj dobrzy samarytanie którzy zlitują się nad laikiem i udzielą pomocy.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 118
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Inctalacja Clovera w Windowsie: http://hamac.pl/topics7/clover-vt6190,180.htm#70199

 

Kexty wrzucamy do odpowiedniego katalogu. Wejdziesz w strukturę to się kapniesz.

Tu jest opis po rosyjsku:

 

http://www.applelife.ru/threads/bootdiskutility-exe-%D1%81%D0%BE%D0%B7%D0%B4%D0%B0%D0%B5%D0%BC-clover-boot-usb-flash-disk-%D0%BF%D0%BE%D0%B4-windows.37189/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Niestety clover jest dla mnie czarną magią więc postanowiłem przygotować pendrive dla ML według opisu do Liona z tego forum. Instalator się ładnie bootuje jednak po wybraniu języka pokazuje mi się komunikat, że mac os x nie może być zainstalowany na tym komputerze i że zakup nie mógł być sfinalizowany. Wie ktoś z was o co może chodzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd mogę pobrać poprawny SMBios?

Poprawne są generowane przez CW. Pamiętaj że identyfikacja smbios nie może być od czapy, musi być dobrana do posiadanego sprzętu... np core i pierwszej generacji to identyfikacja iMac 11,1, Sandy Bridge - iMac 12,x... itp itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już piszę:

 

CPU: i7 2600k

mobo: P8Z68 Deluxe/gen3

GPU: ATI Radeon HD6870

RAM: Corsair DDR3 16GB(4x4GB) 1600MHz Vengeance Low Profile CL9

 

Edit:

Udało się!! Błąd polegał na tym, że zamiast z listy przygotowane SMBiosy wybierałem z listy generuj numer seryjny.

 

Instalacja przeprowadzona jednak po bootowaniu z partycji na której jest zainstalowany, pokazuje mi się coś takiego i stoi w miejscu.

post-954-13904297258403_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm. Nulcpu... Jest wrzucony na pendrive a portu Vga nie mam na karcie :/

 

[ Dodano: 2012-10-15, 14:42 ]

Co do VGA. Przypomniało mi się, że w poradniku było napisane żeby wywalić kext ATI6000 a po instalacji go doinstalować. Może tutaj tkwi problem?

Można to zrobić z poziomu terminala?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam instalować ponownie? Dobrze zrozumiałem?

 

Nie, jeżeli masz już zainstalowane to GraphicsEnabler=No -f -v i zobacz czy wstanie.

 

Z tym że GraphicsEnabler=No i -f to opcje Chameleona. Jeżeli Używasz Clovera to w boot options daj -v, w opcjach Clovera wyłącz Graphics Injection. A później na dysku który chcesz bootować wybierz boot z pominięciem Kernel Cache (nie pamiętam jak to się zwie). Opcje wybieramy naciskając spację na wybranym do bootowania dysku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.