Skocz do zawartości

Brak dźwięku Realtek ALC 892


pego
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zainstalowałem ostatnio ditro Lion 10.7.2, problemem jest brak dzwięku z kartą Realtek ALC892 Wyszukałem rozwiązanie moich problemów (jak sądze) tutaj:

http://www.insanelymac.com/forum/topic/266531-hda-wizard-simple-tool-for-applehdakext/page__st__60#entry1752351

Tylko nie wiem jak to zastosować, co powinienem zrobić żeby odpalić dźwięk? Byłbym wdzięczny za podpowiedzi jak pownienem to ugryźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko rzecz w tym że zupełnie nie wiem jak zastosowac poszczegolne punkty. .Nie jestem biegly w takich kwestiach.

ayout ustawiony na 888 - taki sam ustawić w DSDT lub HDAEnablerze 

- Skopiować layout888.xml i Platforms.xml do /System/Library/Extensions/AppleHDA.kext/Contents/Resources/ 

Kod: 
sudo cp layout888.xml /System/Library/Extensions/AppleHDA.kext/Contents/Resources/ 
sudo cp Platforms.xml /System/Library/Extensions/AppleHDA.kext/Contents/Resources/


- Wykonać bin patch AppleHDA: 
dla ALC888/ALC1200 
Kod: 
sudo perl -pi -e 's|\x85\x08\xec\x10|\x88\x08\xec\x10|g' /System/Library/Extensions/AppleHDA.kext/Contents/MacOS/AppleHDA

dla ALC889 
Kod: 
sudo perl -pi -e 's|\x84\x19\xd4\x11|\x89\x08\xec\x10|g' /System/Library/Extensions/AppleHDA.kext/Contents/MacOS/AppleHDA 
sudo perl -pi -e 's|\x83\x19\xd4\x11|\x00\x00\x00\x00|g' /System/Library/Extensions/AppleHDA.kext/Contents/MacOS/AppleHDA

dla ALC892 
Kod: 
sudo perl -pi -e 's|\x84\x19\xd4\x11|\x92\x08\xec\x10|g' /System/Library/Extensions/AppleHDA.kext/Contents/MacOS/AppleHDA 
sudo perl -pi -e 's|\x83\x19\xd4\x11|\x00\x00\x00\x00|g' /System/Library/Extensions/AppleHDA.kext/Contents/MacOS/AppleHDA

Nie wiem gdzi co i w jaki sposob skopiowac. . Pewnie to oczywistosci ale nie mialem jeszcze do czynienia z takimi rzeczami. BYlbym bardzo wdzieczny za podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz. TO co mi podeslales czytalem juz wczoraj i o ile instalacja kextow przez wizzarda to nei problem jak mam rozumiec to:

 

[b]sudo perl -pi -e 's|\x84\x19\xd4\x11|\x92\x08\xec\x10|g' "/System/Library/Extensions/AppleHDA.kext/Contents/MacOS/AppleHDA" 
sudo perl -pi -e 's|\x83\x19\xd4\x11|\x00\x00\x00\x00|g' "/System/Library/Extensions/AppleHDA.kext/Contents/MacOS/AppleHDA" [/b] 

+ pliki z załącznika zainstalować kext wizardem i hda wizardem	

Jak to zastosowac??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sudo perl -pi -e 's|\x84\x19\xd4\x11|\x92\x08\xec\x10|g' "/System/Library/Extensions/AppleHDA.kext/Contents/MacOS/AppleHDA" 
sudo perl -pi -e 's|\x83\x19\xd4\x11|\x00\x00\x00\x00|g' "/System/Library/Extensions/AppleHDA.kext/Contents/MacOS/AppleHDA"

Musisz wkleić to do Terminala i wcisnąć Enter ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co najśmieszniejsze. . nie moge wpisac hasla (?!) litery nei pojawiają sie po wciskaniu odpowiednich klawiszy. .

Last login: Sun Sep 23 16:57:37 on ttys000
Mac-Pro-Mateusz:~ Chief$ sudo perl -pi -e 's|\x84\x19\xd4\x11|\x92\x08\xec\x10|g' "/System/Library/Extensions/AppleHDA.kext/Contents/MacOS/AppleHDA" 

WARNING: Improper use of the sudo command could lead to data loss
or the deletion of important system files. Please double-check your
typing when using sudo. Type "man sudo" for more information.

To proceed, enter your password, or type Ctrl-C to abort.

Password: 
Sorry, try again.
Password: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o proceed, enter your password, or type Ctrl-C to abort.

Password: 
Sorry, try again.
Password: 
Sorry, try again.
Password: 
Sorry, try again.
sudo: 3 incorrect password attempts
Mac-Pro-Mateusz:~ Chief$ 
Mac-Pro-Mateusz:~ Chief$ 
Mac-Pro-Mateusz:~ Chief$ sudo perl -pi -e 's|\x83\x19\xd4\x11|\x00\x00\x00\x00|g' "/System/Library/Extensions/AppleHDA.kext/Contents/MacOS/AppleHDA" 

WARNING: Improper use of the sudo command could lead to data loss
or the deletion of important system files. Please double-check your
typing when using sudo. Type "man sudo" for more information.

To proceed, enter your password, or type Ctrl-C to abort.

Password: 
Sorry, try again.
Password: 

Tak to u mnie wygladalo po zastosowaniu sie do Waszych wskazówek. W porzadku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pego, zależy od legacy kexta. Niestety sprawa wygląda tak, że o ile słuchawk iz frontu da się uzyskać jednocześnie z działającym tyłem łącznie z Mute to Mic da się odpalić albo tylko z tyłu albo tylko z przodu. Tak jak wspomniałem - wszystko zależy od jakości kexta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.