Skocz do zawartości

Asus K53SV problem z Chameleonem


iCruncher
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

sprawa wygląda następująco. Wgrałem dzisiaj na swojego laptopa Asusa K53SV-SX045 system Mac OS X według tego poradnika: http://hamac.pl/topics45/instalacja-lio ... vt5746.htm Sformatowałem dysk na GUID, zrobiłem następujące partycje: pierwsza HFS+ na Mac OS X, druga FAT32 (sformatowana w instalatorze Windowsa na NTFS) na Windowsa, trzecia FAT32 na dane. Mac OS zainstalowany, wgrałem wszystkie kexty, bootowałem z pendrive. Później zainstalowałem Windowsa na drugiej partycji, zbootowałem Mac OS X z pendrive, zainstalowałem chameleona i wrzuciłem extra to które miałem na swojej instalce Mac OSa. Wyciągam pendrive, restartuje system i widzę takie zjawisko. Pojawia się na ułamek sekundy napis na czarnym tle:

boot0:GPT

boot0:test

boot0:test

boot0:done

po czym wydawało by się, że ma się odpalić chameleon a odpala się windows. Niestety nie wiem o co chodzi i mam nadzieję, że mi pomożecie. Wersja systemu to Mac OS X 10.7.3. Chameleon najnowszy z Chameleon Wizarda zainstalowany, w ustawieniach jest Instant menu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem tak jak mi kazałeś i dalej było to samo, znalazłem więc poradnik na forum tonymacx86 do zmiany aktywnej partycji. Po tym zabiegu pokazywało mi boot0:error więc skorzystałem z poradnika na tym forum jak to naprawić, ale znowu wyskakiwało mi boot1:error więc zbootowałem mac os x i ściągnąłem w chameleon wizardzie boot0hfs i aktualizuj pliki bootloadera i wszystko śmiga. Dzięki :)

 

Edit: nie działa windows.. taki komunikat dostaje:

http://db.tt/XSJaaUUU

 

[ Komentarz dodany przez: 314TeR: 2012-09-25, 14:00 ]

Proszę się zapoznać z regulaminem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.