Skocz do zawartości

Kernel Panic po sformatowaniu 2 partycji (nie systemowej)


pego
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj musialem koniecznie sformatować na nowo jedną partycje na hfsj, przez co musialem polowe danych zgrac na partycje systemowa z osx. Kiedy dzis probowalem odpalic osx po pierwsze zniknął kameleon, a po drugie po wybraniu partycji z osx dostałem następujące raporty błędów:

19ac20fbba321f03m.jpg

4beec4be388ed030m.jpg

 

Czy problem może być spowodowany przerzuceniem na dysk systemowy kilkudziesięciu GB danych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest na pewno bo nie raz system uruchamiałem i wszytsko było ok (oprócz pojawiajacego sie co jakis czas kellner panic ale o tym winnym poscie pisalem) Pod jakim kontem mam sprawdzić org.chameleon.boot.plist. I od razu zadam pytanie, w które miejsce umieścić mach_kernel ?

Poza tym jak mogę edytować zawartość pliku org.chameleon.boot.plist. ? W windows nie moge go otworzyc. .

Wrzucam ten plik do sieci, musiałem go spakowac bo wazyl 0bajtow. .

http://www.sendspace.pl/file/af95b7ccf6666fba789d3f5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest na pewno bo nie raz system uruchamiałem i wszytsko było ok (oprócz pojawiajacego sie co jakis czas kellner panic ale o tym winnym poscie pisalem)

Kellner? :-D

Nie jest ok, gdyby było, to chyba system by działał...

Pod jakim kontem mam sprawdzić org.chameleon.boot.plist.

Pod kątem wbitej na stałe ścieżki do mach_kernel.

w które miejsce umieścić mach_kernel ?

W głównym katalogu partycji z Mac OS X'em.

Wrzucam ten plik do sieci, musiałem go spakowac bo wazyl 0bajtow. .

Nie szło po prostu wgrać załącznika na forum? I w jaki sposób spakowanie pustego pliku ma go "wypełnić"? :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem i plik mach_kernel znajdował się na partycji systemowej OSX. Ściągnąłem też z sieci wersje tego pliku podmieniłem ale bez zmian, nadal otrzymuje informacje że tego pliku ma. . Teraz chce podmienić plik org.chameleon.boot.plist. . Bo wlasciwie jak mogę sprawdzić zawartość tego pliku w moim systemie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...po pierwsze zniknął kameleon, a po drugie po wybraniu partycji z osx dostałem następujące raporty błędów

 

Po pierwsze:

Nie kameleon tylko chameleon i nie kellner tylko kernel...

Pisz porządnie, w szczególności w tytule watku, bo potem nie da się takich postów wyszukać.

 

Po drugie:

Gdyby chameleon zniknął, to byś nie miał jak wybrać partycji. Więc wnioskuję, że zniknęła tylko graficzna skórka i odpalił się tryb tekstowy.

Więc wygląda na to, że przy kopiowaniu/formatowaniu usunąłeś folder Extra i/lub jego zawartość.

Spróbuj odpalić system korzystając z jakiego BootCD i zobacz co będzie. Jeśli wystartuje, to po prostu trzeba odtworzyć zawartość Extra, którą miałeś wcześniej.

 

Po trzecie:

Cały czas nie raczyłeś porządnie zapoznać się z Instrukcją Obsługi Forum i serwujesz screeny KP z trybu graficznego, a nie z verbose mode.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagrałem na płyte xBooter w celu podjęcia próby naprawy, płyta i owszem botuje ale po wybraniu z menu graficznego xbootera otrzymuję tylko czarny ekran i nic się nie dzieje. (czy jest jakiś specjalny motyw otwierania tej plyty;p) Nie mogę także zbootowac płyty z Lionem. Wybieram odpowiedni napęd i płyta botuje jakkolwiek kończy sie na tekstowym menu chameleona. .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, też to robiłem i ta sama sytuacja. Czarny ekran tylko.

edit:

Odpaliłem instalacje Lion'a, przez xBooter. W narzędziach dyskowych: naprawiłem uprawnienia, oraz naprawiłem dysk, (gdzie wykrył jakieś błędy) Jednak nadal przy botwaniu wyskakuje ten cholerny brak "mach_kernel" Wszytskie pliki są, jak przeglądam zawartość partycji z osx, z pod windows. Nie wiem jak mam odpalić narzędzie zawarte w xBooter'rze?! Ktoś ma jakieś pomysły. Wiem że w tym wypadku reinstalacja chyba byłaby najszybsza ale nie tędy droga jeśli co awarie miałoby się tak rozwiązywać problemy. .

 

[ Dodano: 2012-09-26, 23:16 ]

ech. . jakies pomysly ktos ma? :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.