Skocz do zawartości

Still Waiting... przy starcie z USB


MietasSR
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie. Sprzęt wygląda na genialny pod OS X, jednak pojawiają się schody...

 

Po pierwsze. Wybootowałem oryginalny kluczyk ML (powiedzmy :)) używając Clovera. Dostaję piękne still waiting. Wychodzi na problemy z USB. Automatyczna łatka do DSDT nie działa. Sprawdziłem wszystkie porty (2x USB2.0 i 1xUSB3.0) - na każdym do samo. W logu brak żadnych informacji dotyczących USB.

Druga sprawa. Clover w injekcji grafiki pokazuje mi i GeForce'a i Intela. Gdy włączam GraphicsInjectora ładowanie zawiesza się przed odpaleniem boot.efi. Zupełnie nie wiem OCB.

 

Jutro spróbuję odpalić tam Snow Leoparda (może jakimś dziwnym trafem odpalę go na Ivy Bridge). Zastanawia mnie tylko dlaczego te USB nie śmiga, wiem z mojego przykładu że łatka USB w Cloverze działa dobrze..

Nie pomaga cpus=1 , jak to sugerowali na forum tony'ego (tylko tam znalazłem jakiekolwiek informacje na temat próby stawiania OS X na tym laptopie). Naprawdę szkoda by było zmarnować taką okazję na świetnego hackintosha.

 

Ma ktoś jakiś pomysł dlaczego te USB może nie śmigać? Może coś przeszkadzać obecność portu USB3?

 

Konfiguracja:

1. Acer Aspire V3-571G

2. Core i5-3210M

3. Intel HM65

4. brak

5. HD4000 + GT640M, rozdzielczość 1366x768

6. ALC269

7. Broadcom bodaj BCM57781

8. Atheros AR5BWB222

9. WD Blue 750GB, podział to nie jest dla mnie problem :)

10. Jak to w laptopie PS/2, jednak w razie co mam do dyspozycji USB

 

Liczę na jakieś sugestie które pomogą uporać mi się z tym problemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostaję piękne still waiting

Związane jest to z timeoutem w kextach systemowych. Jest to tylko na niektórych dyskach twardych podczas używania UseKernelCache !

 

Rozwiązania są trzy:

1. Inwazyjne: patchowanie kextów systemowych - każda wersja systemu = inny patch

2. używanie klasycznego mkexta

3. przerobienie DSDT na wzór tego z najnowszych MacBooków tzn przerobienie sekcji SATA:

Sekcja oryginalna:

Device (SAT0) 
        { 
                Name (_ADR, 0x001F0002) 
        }

Sekcja zmodyfikowana:

Device (SATA) /* zmiana z SAT0
        { 
                Name (_ADR, 0x001F0002) 
                Method (_DSM, 4, NotSerialized) 
                { 
                        Store (Package (0x02) 
                                { 
                                        "device-id",
                                        Buffer (0x04) 
                                        { 
                                                        0x03, 0x1E, 0x00, 0x00 /* wartość z Ivy bridge MBP 9,2 ioreg
                                        } 
                                }, Local0) 
                        DTGP (Arg0, Arg1, Arg2, Arg3, RefOf (Local0)) 
                        Return (Local0) 
                } 
        }

 

Jeżeli powyższe nie pomoże tutaj binpatch kextów dla 10.8.2 (można upakować w Cloverze i zrobi się w locie):

cd /System/Library/Extensions/IOAHCIFamily.kext/Contents/PlugIns/IOAHCIBlockStorage.kext/Contents/MacOS
sudo mv IOAHCIBlockStorage IOAHCIBlockStorage.orig
sudo cp IOAHCIBlockStorage.orig IOAHCIBlockStorage
sudo /usr/bin/perl -pi -e 's|\x8b\x4a\x00\x00\xeb\x03|\x8b\x4a\x00\x00\xe8\x01|g' IOAHCIBlockStorage
sudo /usr/bin/perl -pi -e 's|\x74\x0e\x48\x8d\x3d\x72\x92\x00\x00|\xbf\xc8\x00\x00\x00\x90\x90\x90\x90|g' IOAHCIBlockStorage
sudo touch /System/Library/Extensions

Dla 10.8.1:

cd /System/Library/Extensions/IOAHCIFamily.kext/Contents/PlugIns/IOAHCIBlockStorage.kext/Contents/MacOS
sudo mv IOAHCIBlockStorage IOAHCIBlockStorage.orig
sudo cp IOAHCIBlockStorage.orig IOAHCIBlockStorage
sudo /usr/bin/perl -pi -e 's|\xbb\x4b\x00\x00\xeb\x03|\xbb\x4b\x00\x00\xe8\x01|g' IOAHCIBlockStorage
sudo /usr/bin/perl -pi -e 's|\x74\x0e\x48\x8d\x3d\xb2\x91\x00\x00|\xbf\xc8\x00\x00\x00\x90\x90\x90\x90|g' IOAHCIBlockStorage
sudo touch /System/Library/Extensions

Dla 10.8.0:

cd /System/Library/Extensions/IOAHCIFamily.kext/Contents/PlugIns/IOAHCIBlockStorage.kext/Contents/MacOS
sudo mv IOAHCIBlockStorage IOAHCIBlockStorage.orig
sudo cp IOAHCIBlockStorage.orig IOAHCIBlockStorage
sudo /usr/bin/perl -pi -e 's|\xeb\x4c\x00\x00\xea\x03|\xeb\x4c\x00\x00\xe8\x01|g' IOAHCIBlockStorage
sudo /usr/bin/perl -pi -e 's|\x74\x0e\x48\x8d\x3d\xa5\x90\x00\x00|\xbf\xc8\x00\x00\x00\x90\x90\x90\x90|g' IOAHCIBlockStorage
sudo touch /System/Library/Extensions

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomimo odpalanie instalacji z USB instalator odczytuje także dostępne dyski twarde. W związku z opóźnieniem odczytu kontrolera AHCI nie możliwe jest uzyskanie odpowiedzi od HDD - efekt Still waiting.

 

Popraw DSDT ręcznie i odpal instalację. Daj znać jaki jest efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.