Skocz do zawartości

P5QD Turbo .... walka pod ML


cityboy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ....

 

Poprzedni post wylądował w koszu :-(

 

Mam nadzieje że z tym będzie lepiej.

 

O co biega.

 

Mam zrobiony DSDT z poprawkami ( spis w załączniku ) który działa pod Lionem ( przynajmniej tak mi się wydaje )

i chciałem żywcem przekopiować go do świeżo zainstalowanego ML i ....

Nie działa ... system się nie uruchamia ... zatrzymuje się na [PCI configuration begin] i stoi.

Po wykasowaniu tego dsdt.aml system uruchamia się.

 

Może mam coś skopane... może mnie ktoś uświadomić co robię źle z tym DSDT ...

Może samo DSDT jest skopane ?

 

Załączam wszystko co mi wypluł skrypt - hackintosh-hardware-analyser-1.0.9.fixed3.sh

oraz plik z poprawkami do surowego DSDT dla mojej płyty ( zastosowany (niby)działa w Lionie)

 

Jakieś wskazówki .... odchodzę już od zmysłów ....

 

dodaje jeszcze fotke z bootowania

 

Pozdrawiam SB

dsdt-popoprawkach.dsl.zip

P5QD_TURBO_poprawki.zip

P5QD_TURBO 2.zip

post-769-13904297251137_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standardowo popełniany błąd przy kopiowaniu DSDT na asusach.... W DSDT wystąpują w dwóch miejscach tego typu wpisy:

    OperationRegion (BIOS, SystemMemory, 0xCFF88064, 0xFF)

Otóż ten adres:

0xCFF88064

tworzony jest dynamicznie i zmienia się w zależności o wersji BIOS, rodzaju CPU, RAM'u i być może nawet zmienionych opcji w BIOS'ie. Jak te adresy nie są prawidłowe, inaczej mówiąc używa się DSDT z innej konfiguracji, czy sprzed zmian sprzętowych to uzyskasz właśnie takie efekt, notabene identyczny jak w przypadku błędu PCI Configuration Begin, mimo że z nim raczej nie ma nic wspólnego...

 

W załączniku masz poprawione DSDT, po prostu przeportowałem do nowego DSDT poprawki z Twojego starego, nie wnikałem w nie za bardzo, tylko poprawiłem sekcję TMR.

P5QD Turbo.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PiTer jesteś wielki :mrgreen:

 

Czyli ... za każdym razem gdy zmieniam coś w kompie ... muszę wygenerować nowe DSDT?

 

Moge jeszcze pomęczyć ???

 

... czy pomarańczowe ikonki da się zmienić przez modyfikację dsdt?

 

Obecnie odpaliłem ML mając wgrane FakeSMC, kext do audio VooDoo, kext do k.sieciowej, Dsdt,OrangeIconFix, poprawkę do AppleRTC(Cmos reset) ... i to wszystko ... ( większość z tego załadowałem z multibeast opcja " UserDSDT or DSDT-Free Installation" plus zaznaczyłem w org.chamel.Boot EnableC2/C3/C4 state.

 

I działa ... tylko czy może działać lepiej... ?

Co mogę zrobić aby ułatwić Wam odpowiedź na moje pytania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli ... za każdym razem gdy zmieniam coś w kompie ... muszę wygenerować nowe DSDT?

Tak

... czy pomarańczowe ikonki da się zmienić przez modyfikację dsdt?

Nie w sposób koszerny... ale od tego jest OrangeIconFix - najlepsza znana mi metoda, nie upośledza działania kontrolera, tak jak inne metody (np nie wyłącza hotplug'a).

Obecnie odpaliłem ML mając wgrane FakeSMC, kext do audio VooDoo, kext do k.sieciowej, Dsdt,OrangeIconFix, poprawkę do AppleRTC(Cmos reset) ... i to wszystko ... ( większość z tego załadowałem z multibeast opcja " UserDSDT or DSDT-Free Installation" plus zaznaczyłem w org.chamel.Boot EnableC2/C3/C4 state.

Nie znam na pamięć tego ustrojstwa, ani nie mam zamiaru ponowie go analizować... Na Twoim sprzęcie wystarczy

FakeSMC, OrangeIconFix i ewentualne popychacze do dźwięku, sieci i PS/2 jak używasz... pozostałe to są niepotrzebne śmieci. Twoja płyta i CPU na specyfikacji MBP3,1 powinna działać poprawnie z PM, więc generowanie tabel też jest zbędne...

 

Przenoszę wątek do właściwego działu, bo robi się zbiorczy dla całej mobo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety wywaliłem OrangeIconFix ... powodował (przynajmniej tak mi się wydaje) zwiechy komputera.

Nie były to KP (na szarym tle prośba o restart) tylko totalne zamrożenie obrazu.

 

Po instalacji AHCI_3rdParty_SATA.kext wydaje się że jest wszystko OK ... i mam normalne ikony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety wywaliłem OrangeIconFix ... powodował (przynajmniej tak mi się wydaje) zwiechy komputera.

Nie spotkałem się z żadnym info aby powodował takowy problem... nie sądzę aby to on był przyczyną.

Nie były to KP (na szarym tle prośba o restart) tylko totalne zamrożenie obrazu.

To jest KP, jakbyś startował w trybie verbose to byś wiedział co go powoduje...

Po instalacji AHCI_3rdParty_SATA.kext wydaje się że jest wszystko OK ... i mam normalne ikony

I kext od nie wiadomo czego i po co... #-o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po instalacji AHCI_3rdParty_SATA.kext wydaje się że jest wszystko OK ... i mam normalne ikony

I kext od nie wiadomo czego i po co... #-o

 

OK zobaczymy ... wywalę tego kexta .... zapodam ponownie OrangeIconFixa... i ustawie w chameleonie -v.

 

Ciekaw jestem.

 

Qrcze działa mi od kilkunastu godzin bez zwiechy... a jedyną zmianą to było Orange.../AHCI_3rd... :-k

 

Jest w maku cos takiego jak np: logread ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.