Skocz do zawartości

TravelMate 5740G


Paweł
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wysłany: 2012-03-07, 12:32 ACER TravelMate 5740G

Procesor 2,26 GHz Intel Core i5

Pamięć 4 GB 1333 MHz DDR3Grafika

ATI Radeon HD 5470M 512 MB

Oprogramowanie Mac OS X Lion 10.7.3 które aktualnie na tym chodzi 1360x768 60Hz

ma ktoś do tego jakieś gotowe kexty, które wyeliminują wpinanie dodatkowego zewnętrznego monitora przy starcie systemu bez monitora zewnętrznego czarny ekran z wpiętym na obu pojawia się obraz.

A przy okazji może ktoś posiada do tego jakieś dodatkowe kexty słyszałem że są do kart dźwiękowej lepsze niż apple.

Kod:

http://support.acer.com/acerpanam/notebook/2010/Acer/TravelMate/TravelMate5740G/TravelMate5740Gsp2.shtml

wszystkie dane tego sprzętu są pod tym adresem.

 

Proszę zapoznać się z regulaminem forum!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. http://hamac.pl/topics8/jak-zrobic-list ... vt2415.htm

 

Zrobienie listy konfiguracji N I E polega na:

  • (...)
  • Podaniu linku do strony producenta lub, co gorsza, sklepu internetowego

 

2. Regulamin -> Wstawienie znaczników CODE nie polega na dopisaniu słowa "Kod:" przed linkiem...

Wygląda to tak:

[code]link_zewnetrzny

[/code]

By nie trzeba było pisać tego ręcznie, nad polem edycji postu masz takie guziczki, w tym i "Code".

 

słyszałem że są do kart dźwiękowej lepsze niż apple.

Źle słyszałeś.

Są tylko bardziej uniwersalne i prostsze w instalacji - VoodooHDA. Ale niestety są raczej gorsze niż lepsze od zmuszenia do pracy oryginalnego AppleHDA.

Nie podałeś jaką masz kartę dźwiękową (w podanym linku też nie jest to napisane), więc nie wiemy czy w Twoim przypadku jest to w ogóle możliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karta dźwiękowa pracuje bez zarzutu wi fi po wymianie karty na athores ar 9285 ruszył chodzi mi tylko o start grafiki bez zewnętrznego monitora wpinanego w vga bez tego mam na laptopie czarny ekran.

 

[ Dodano: 2012-10-09, 17:16 ]

w linku jest specyfikacja techniczna tego mojego sprzętu ja nie jestem mądrzejszy od producenta?.........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specyfikacje podawane na stronach producenta w większości nie zawierają wielu istotnych informacji. Podobnie jest i w tym przypadku.

Przeczytaj porządnie wątek do którego podałem link.

 

Audio

Two built-in stereo speakers

High-definition audio support

Built-in microphone

MS-Sound compatible

To są informacje handlowe, a nie techniczne i w temacie szukania sterowników, nie wynika z nich kompletnie nic.

 

Czego próbowałeś do odpalenia grafiki? Działa QE/CI? Kombinowałeś z framebuffer'em?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chameleon-2-1.0-RC5-r1083.pkg wpakowałem coś takiego i rusza bez zewnętrznego ale wycięło wszystkie częstotliwości związane z rozdzielczością ale nareszcie mam bez wpinania Czego próbowałeś do odpalenia grafiki? Działa QE/CI? Kombinowałeś z framebuffer'em? te terminy, które tu używasz nie wiele mi mówią ja jestem muzykiem żaden ze mnie informatyk co nie mam gotowe albo w trybie graficznym krzaczki komendy to nie dla mnie najchętniej bym to komuś zlecił potrzebuje kompa do robienia muzyki i grania. pozdrawiam i dzięki za pomoc.

_________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

00:00.0 Host bridge: Intel Corporation Core Processor DRAM Controller (rev 02) 

00:01.0 PCI bridge: Intel Corporation Core Processor PCI Express x16 Root Port (rev 02) 

00:16.0 Communication controller: Intel Corporation 5 Series/3400 Series Chipset HECI Controller (rev 06) 

00:1a.0 USB controller: Intel Corporation 5 Series/3400 Series Chipset USB2 Enhanced Host Controller (rev 05) 

00:1b.0 Audio device: Intel Corporation 5 Series/3400 Series Chipset High Definition Audio (rev 05) 

00:1c.0 PCI bridge: Intel Corporation 5 Series/3400 Series Chipset PCI Express Root Port 1 (rev 05) 

00:1c.1 PCI bridge: Intel Corporation 5 Series/3400 Series Chipset PCI Express Root Port 2 (rev 05) 

00:1d.0 USB controller: Intel Corporation 5 Series/3400 Series Chipset USB2 Enhanced Host Controller (rev 05) 

00:1e.0 PCI bridge: Intel Corporation 82801 Mobile PCI Bridge (rev a5) 

00:1f.0 ISA bridge: Intel Corporation Mobile 5 Series Chipset LPC Interface Controller (rev 05) 

00:1f.2 SATA controller: Intel Corporation 5 Series/3400 Series Chipset 4 port SATA AHCI Controller (rev 05) 

00:1f.3 SMBus: Intel Corporation 5 Series/3400 Series Chipset SMBus Controller (rev 05) 

00:1f.6 Signal processing controller: Intel Corporation 5 Series/3400 Series Chipset Thermal Subsystem (rev 05) 

01:00.0 VGA compatible controller: Advanced Micro Devices [AMD] nee ATI Manhattan [Mobility Radeon HD 5400 Series] 

01:00.1 Audio device: Advanced Micro Devices [AMD] nee ATI Cedar HDMI Audio [Radeon HD 5400/6300 Series] 

02:00.0 Ethernet controller: Broadcom Corporation NetLink BCM57780 Gigabit Ethernet PCIe (rev 01) 

03:00.0 Network controller: Broadcom Corporation BCM43225 802.11b/g/n (rev 01) 

ff:00.0 Host bridge: Intel Corporation Core Processor QuickPath Architecture Generic Non-core Registers (rev 02) 

ff:00.1 Host bridge: Intel Corporation Core Processor QuickPath Architecture System Address Decoder (rev 02) 

ff:02.0 Host bridge: Intel Corporation Core Processor QPI Link 0 (rev 02) 

ff:02.1 Host bridge: Intel Corporation Core Processor QPI Physical 0 (rev 02) 

ff:02.2 Host bridge: Intel Corporation Core Processor Reserved (rev 02) 

ff:02.3 Host bridge: Intel Corporation Core Processor Reserved (rev 02) 

a teraz po lspci jeśli chodzi o grafikę

 

[ Dodano: 2012-10-24, 16:39 ]

pc-qwerty,

 

[ Dodano: 2012-10-24, 16:39 ]

rzooff,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.