Skocz do zawartości

Realtek RTL8139/810x PCIe FE


Dano
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z w/w kartą. Nie dziala na kextach lnx2mac. Próbowalem rowniez kexty:

http://www.osx86.net/downloads.php?do=file&id=2279
http://www.osx86.net/downloads.php?do=file&id=2368
http://www.osx86.net/downloads.php?do=file&id=2036

 

Na zadnym z nich karta nie ruszala.

 

Aktualnie "wrzucony" jest AppleRTL8139Ethernet2.kext do IONetworkingFamily.kext - nie dziala...

 

Przeczytalem gdzies, ze moze pomoc edytowanie dsdt.

 

Co polecacie zrobic by uruchomic w/w sieciowke??

 

P.S Notebook Dell Inspiron 17R SE 7720

 

Proszę zapoznać się z regulaminem forum!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z w/w kartą. Nie dziala na kextach lnx2mac.

I nie zadziała... Lnx2Mac są dla kart gigabitowych z rodziny 8111x... natomiast to co Ty masz to zwykły fast ethernet. Teoretycznie tak karta powinna działać bez żadnego popychania. Czy w innych systemach ta karta działa prawidłowo? W dell'ach można też dezaktywować urządzenia, masz ją na pewno włączoną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sieciówka jest włączona na pewno. Pod Windowsem też nie wstaje bez zainstalowania sterowników. AIDA64 identyfikuje ją właśnie w taki sposób (tj. Realtek RTL8139/810x Fast Ethernet).

W menadżerze urządzeń, system wykrywa ją jako Realtek PCIe FE Family Controller...czyli nijak.

 

Wczoraj instalowałem windowsa, po nieudanych zabawach z osx`em, pierwszy raz z płyty DVD z systemem. Oczywiście sieć nie działała więc musiałem posłużyć się płytką ze sterownikami Della. Tam jest ona wykrywana jako "Realtek RTL8111F/RTL8105E LAN"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Przepraszam za odświeżenie starego tematu jednak znalazłem solucje.

 

Karta sieciowa w Dell Inspiron 17R SE 7720 ma:

Vendor: 10EC

Device ID: 8136

SubVen: 1028

SubDev: 0576

Wg DPCIManagera jest to RTL8101E/8102E (Fast Ethernet na PCIe)

 

 

Lista kroków:

- Zainstalowałem pakiet RTGmac_v2.0.6

- Usunąłem plik nvenet.kext z /S/L/E/IONetworkingFamily.kext/Plugins

- Uruchomiłem Preferencje Systemowe->Sieć, z miejsca wyboru połączenia wybrałem Ethernet->Zaawansowane->Sprzęt:

Konfiguruj: Ręcznie

Szybkość: 10baseT/UP

Dupleks: Pełny Duplex

MTU: Standard (1500)

 

Nie udało mi się uzyskać połączenia z prędkością 100mbit/s jednak

dla mnie uruchomienie tego Realteka było kluczowe. Dzięki temu mam dostęp do internetu w akademiku jak i mogę się w domu podłączyć do routera.

 

P.S Jeżeli znacie negatywne skutki usunięcia pliku nvenet.kext, piszcie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Usunąłem plik nvenet.kext z /S/L/E/IONetworkingFamily.kext/Plugins
P.S Jeżeli znacie negatywne skutki usunięcia pliku nvenet.kext, piszcie:)

Nie powinno mieć to w ogóle znaczenia, nvenet jest do kart nvidii i zupełnie nie używany.

 

Nie udało mi się uzyskać połączenia z prędkością 100mbit/s jednak

Cache przebudowany? Uruchamiałeś system w 32bit, w ogóle widziana jest karta w systemie? podłączałeś kabel do kompa przed włączeniem go?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cache przebudowałem za pomocą kext utility, nie próbowałem uruchomić w 32 bit, kabel zawsze podłączony przed uruchomieniem komputera.

Sieciówka jest widziana w "Informacje o systemie", używany jest AppleRTL8169Ethernet.kext.

Aktualnie żaden kabel nie jest podpięty, a w preferencjach systemowych mam informacje, że Ethernet jest podłączony i ma adres 169.254.81.130.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie próbowałem uruchomić w 32 bit

Ech, ja też jakiś zakręcony... przecież ML nie ma 32 bit :oops:

 

Z tymi 32 bit, miałem na myśli, że wiele kextów od realtec'a jest jedynie w 32 bit.

 

Sieciówka jest widziana w "Informacje o systemie", używany jest AppleRTL8169Ethernet.kext.

8169 jest do chipów gigabitowych na PCI-E raczej nie powinien działać z tą kartą.

 

Sprawdzałeś czy na stronie realtec'a nie ma dedykowanych sterowników do tej karty pod ML 10.8.x?

 

Aktualnie żaden kabel nie jest podpięty, a w preferencjach systemowych mam informacje, że Ethernet jest podłączony i ma adres 169.254.81.130.

To akurat powinno tak wyglądać... adres z puli 169.... jest adresem tzw samo przydzielanym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.