Skocz do zawartości

Acer Aspire 5732 Z, Grzanie się laptopa pod iDeneb 10.5.6


Misterius
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zainstalowałem system iDeneb 10.5.6 + wszystkie potrzebne kexty (audio, grafika, ethernet). Wszystko działa "pięknie", jednak od razu po włączeniu laptop się zaczyna grzać. Co mógłbym w takiej sytuacji zrobić?

Podaje konfiguracje mojego laptopa:

1. Symbol modelu laptopa/płyty głównej
-Acer Aspire 5732 Z

2. Jaki jest procesor, czy obsługuje instrukcje SSE2, SSE3
-Intel Pentium Dual-Core CPU T4500 @ 3.30 GHz (obsługuję SSE2/3) 

3. Jaki jest mostek południowy (czyli chipset odpowiedzialny za obsługę napędów HDD i DVD).
- Intel 82801IM ICH9M

4. Jaki jest dodatkowy kontroler napędów (jeśli w danym przypadku występuje) 
- Tak jak w prawie każdym laptopie: brak

5. Jaka jest karta graficzna
- ATI Mobility Radeon HD 4500 (M92) 

6. Jaki jest kodek audio
-ALC 272

7. Jaka jest karta sieciowa
- Atheros AR8132 PCI-E Fast Ethernet Controller (NDIS 6.20) 

8. Jaka jest karta wifi
- Karta sieciowa Beoadcom 802.11 N

9. Czy napędy są podłączone przez interface SATA czy IDE i jak wygląda układ partycji na dysku docelowym
CD/DVD- Optiarc DVD RW AD-7585H ATA Device
Dysk twardy- WDC WD3200BEVT-22A23T0 ATA Device

10. Czy klawiaturę/mysz mamy podłączone przez USB czy PS2.
-Klawiatura taka jak w laptopie, tylko myszkę mam pod USB 

W razie potrzeby podam dodatkowe informacje.

 

Dziękuje za wszelką pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nie wiem, co u Ciebie znaczy "pięknie", ale ten laptop + 10.5 to połączenie na 100% nienadające się do użytku.

Potrzebny Ci czysty (czyli nie distro) Snow 10.6.8 - tam kombinuj z PM i grafiką. Właściwie z PM nie przewiduję żadnego kombinowania - robisz podstawowe poprawki DSDT opisane w poradnikach (HPET, TIMR, RTC, LPC, USB), wywalasz NullCPUPowerManager i masz speedstep. Z grafiką może być trochę gorzej, ale że z ati miałem mało do czynienia, to trudno mi powiedzieć coś więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Jeśli ta karta ma tylko wyjście VGA, to mogę ci podrzucić personalizację na której działa wszystko oprócz aplikacji 3D, np. Szachy. Pracuję nad tym, ale nie udało mi się jeszcze tego rozgryźć. Jednak by to zadziałało, to trzeba mieć system przynajmniej w wersji 10.6.8, tak jak wspomniał Astarael.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.