Skocz do zawartości

HP NC360T PCI-Express PRO/1000 PT Dual Port


oswaldini
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dorwałem fajną kartę HP NC360T PCI-Express PRO/1000 PT Dual Port NIC z dwoma portami Gigabite LAN. Karta droga - nówka ok 800zł, używka ok 200zł, ebay ok 40$.

 

Cechy:

- Dual gigabit LAN

- Natywna obsługa za pomocą: AppleIntel8254XEthernet.kext

- Fragmentacja pakietów IP realizowana na poziomie sterownika (brak tej opcji przy sterach Lnx2mac)

- Obsługa "Jumbo frame"

 

http://h18004.www1.hp.com/products/servers/networking/nc360t/index.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 1 rok później...
  • 1 miesiąc temu...

Nie jakieś "802.3x" a musi konkretne... to nie ziemniaki.

 

TL-SG1016D - nie wygląda aby wspierał agregację, nie jest to przełącznik zarządzalny. Jest jeszcze odmiana z literką E na końcu TL-SG1016DE i ta w teorii jest jakiś Easy Smart Switch, ale w opisie nie widnieje agregacja. Ja osobiście bym nie ryzykował jego zakupu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój kolega do hacka jakiś czas temu zakupił sobie tą kartę używaną. Niby wszystko wydawało się że jest dobrze(odpalona na kext-ach wbudowany w OSX), net działa ale wczoraj przyszło mu przerzucić około 20 GB danych i zonk. Karta w różnych momentach( raz po przerzuceniu około 1.4 GB, raz po 9 GB) łapała zwiechy. Sprawdzaliśmy to na obu portach i to samo. Nie było czasu wczoraj tego za bardzo testować i te dane przenieśliśmy na zewnętrznym HDD. Też mieliście może takie problemy na OSX ??  W przyszłym tygodniu będzie trochę więcej wolnego czasu, to dokładniej temu muszę się przyjrzeć i sprawdzić czy karta jest uszkodzona czy coś nie tak z OSX.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno polecam wyeliminować rzeczy oczywiste jak np kiepskie patchcordy. Stabilny Gigabit wymaga porządnych kabli Kat.6 i to prawdziwej Kat.6 a nie gównianego szajsu z allegro za grosze. Na wywalałem się w życiu masę gównianych patchcordów, niektóre nawet nie chciał zapinać linków na gigabicie. Jest też na rynku sporo kiepskiej jakości kabli, mimo że mają w teorii standard Kat.6 to wcale go nie utrzymują i takie kable zwyczajnie nie działają. Ja osobiście preferuję markowe kable, jedyne na których NIGDY się nie zawiodłem są marki Telegärtner. Stosuję zarówno ich patchpanele jak i gniazdka naścienne, podtynkowe i jak do tej porty tfu tfu przez blisko 20 lat nie musiałem niczego wymieniać naprawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Chcę kupić, rozglądam się za czymś pod kątem NASa (Synology, QNAP lub samoróbka na XPenology/OMV), ale to już kwestia na inny wątek.

Zainteresowała mnie w przypadku tej karty niska cena i to, że jest oparta o chipset Intela. 10Gbps nie potrzebuję do domowych zastosowań, pomijając już cenę takiego sprzętu. W miarę stabilny gigabit wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś powinien mi leżeć PCI-E na 88E8053 - działająca natywnie w macOS. 

 

10Gb Ethernet paradoksalnie może być fajną opcją - połącz sobie NAS i haMaca taką kartą i masz transfery nawet po 1GB/s a nie 120MB/s. Karty 10Gb intela u chinoli od ~$50 i co najważniejsze Synology je wspiera. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemyślę temat, jednak do okazjonalnego przerzucania danych raczej nie będę potrzebował 10Gb karty, nie zajmuję się audio ani wideo. Po prostu mam sporo zdjęć i dokumentów, które teraz trzymam na pojedynczym WD Red a chciałbym je wrzucić na RAID1/SHR, aby spać spokojnie. Jest coś tańszego godnego polecenia i nie będącego Realtekiem? Jeżeli zdecyduję się na Synology to i tak będzie to budżetowy model typu DS214/215/216.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

88E8053 to nie realtek, to marvell, ten sam układ był montowany w np w Mac Pro. 

 

Inną układem działającym na natywnych sterownikach Apple jest intel i210: http://allegro.pl/karta-sieciowa-hp-intel-ethernet-i210-t1-gbe-nic-i6882570899.html

Osobiście nie testowałem tej karty, i210 miałem na 2 różnych płytach Z87-WS i Z97-WS i na obu działała wzorowo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Można też kupić PRO 1000/PT za cenę 100-200zł z FV i wstawić patcha dla driverów smalltree: http://hamac.pl/topic/14373-pro1000pt-quad-port/?hl=smalltree

Mamy w cenie 4 lany co też się przydaje chociażby do agregacji.

 

1. Czy mówimy może o tej karcie?:

https://allegro.pl/ibm-intel-expi9404ptl-pro-1000-pt-quad-port-pci-e-i7684745808.html

2. Jest wsparcie w mojave?

3. Jest może zamienna z kartą podaną niżej?:

Wygląda tak samo teoretycznie.

https://allegro.pl/oferta/karta-sieciowa-intel-pro-1000-pt-4-porty-niska-7434277487
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.