Jump to content

Recommended Posts

:-)

Prosiłbym o łopatologiczne wytłumaczanie jak rozpoznać czy system działa w pełni poprawnie. Obecnie mam zainstalowany iAtkos i7 jeszce nie do końca działający (brak dźwięku). Platworma sprzętowa to Dell Dimension 9200.

Chciałbym doprowadzić do pełnej stabilności systemu a nie do końca wiem jak się do tego zabrać. Jak rozpoznać konflikty i extensiony które za nie odpowiadają.

Tak jak w temacie :-D pyta laik

Dziękuję za szybką reakcję :-)

Trochę przysiadłem fałdów, niestety pod iAtkosem dźwięk dalej milczy (Sigmatel 9227). Wypróbowałem kodek Kabyla (3 wersje) oraz paczkę z iPC no i cisza. Zainstalowałem na drugiej partycji iPC 10.5.6 final i o dziwo dźwięk ruszył, nie działała natomiast karta sieciowa :-( (kernel woodoo). Chyba muszę jeszcze poczytać na ten temat.

Puki co dzięki :-)

O Voodoo nie pomyślałem :-|

Tymczasem zaprzestaję kombinować z dźwiękiem, zrobiłem aktualizację przez su do 10.5.8 i system mi poległ (waiting for boot device). Teraz kombinuję jak go wskrzesić (podmieniałem extensiony do AHCI ale coś nie chwyta). Dziwne jest to, że jak taką operację zrobiłem pod iPC to wstał bez problemu. Chyba pozostaje mi wywalenie wszystkich odpowiedzialnych za dyski i próbowanie pojedyńczo ładować kolejne. Dzięki 314TeR za link do kexstów w tutku instalacji retaila :lol: .

Jak tylko się z tym uporam to wypróbuję woodoHDA. Chyba najpierw muszę sprawdzić czy w ogóle obsługuje moją katrę :->

Dam znać jak coś wykombinuję ;-)