Skocz do zawartości

Uwaga na naciągaczy "ihackintosh.pl"


Georg17
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Znalazłem ostatnio stronę ihackintosh.pl, gdzie oferują hackintosh'e w pełni zoptymalizowane dla najnowszych systemów OS X. To jakby kupić Mackintosh'a z legalnym i pełnym systemem Mac OS X za mniej niż połowę ceny oryginału, przy czym gość nie podaje dokładnie symboli podzespołów użytych do poskładania takiego czy innego komputera. No i trudno się dziwić - kto teraz ma czas na przeglądanie forów i stron internetowych w poszukiwaniu odpowiedzi na pytania, które części będą kompatybilne z Mac OS X, a także kto ma na tyle pieniędzy, żeby kupować części i testować ich działanie z OS X, kiedy sama instalacja nie jest taka prosta.

 

Ich zestawy są głównie przeznaczone do wymagających studiów obróbki audio i wideo, jednak zapewniają złożenie innego zestawu, zgodnie z potrzebami. Faktem jest, że poza ceną to te komputery specyfikacją zbliżone są do oryginałów. Firma daje 24-miesięczną gwarancję. Zobaczcie sobie na

www.ihackintosh.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat przerabiany. Moim zdaniem ten przedsiębiorca bierze konfigi od Tonymacx więc ja podziękuję. Pisze, że wszystko działa, że mobasy mają nawet 2x TB ale nie napisze już, że nie działa m.in hotswap !

 

Gwarancje daje ale na sprzęt nie usługę, przy najdroższym konfigu przycinka na poziomie 1600-1800zł, a przy tym prawdopodobnie użyte narzędzia Tonego i brak supportu w przyszłości.

 

Na forum jest masa osób, które doradzą. Piszemy tutki itp, które ułatwiają instalację. Nie jest ona wcale trudna ! Ew problemu stwarza postkonfiguracja, zwłaszcza na niekompatybilnym lub rzadkim sprzęcie.

 

Na pytanie czy warto odpowiedź sobie sam. Bez problemu znajdziesz kilka osob na naszym forum, które złożą Ci leszy sprzęt z nieporównywalnie mniejszą marżą i doskonale zestawione pod kątem softu.

 

PS: zapoznaj się z zasadami na forum. Linki zewnętrzne podajemy w code.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jednak ciekawostka:

bywały przypadki w których programy lepiej działały na hackintoshu niż na oryginalnym komputerze

Np jakie i co znaczy lepiej?

Porażający jest brak informacji dot. samej instalacji. Choć sądząc po absurdalnej informacji dot. gigabyte można się tego domyślać ;)

I oczywiście kontakt bez adresu czy jakichkolwiek danych firmy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

A ja bym chciał pokazać sprawę z trochę innej strony niż Wasza i obronić ludzi z iHackintosh.pl nie są naciągaczami.

Kupiłem u nich komputer w grudniu i z czystym sumienie mogę powiedzieć, że jestem z niego bardzo zadowolony.

 

Słyszałem różne rzeczy, że czasami nie działa dzwięk, sleep itd - a u mnie jakoś wszystko super działa. Oczywiście zdaje sobie sprawe, że musieli na tym coś zarobić i nie mam powodu mieć im tego za złe tym bardziej, że zrobili to naprawdę zawodowo na markowych częściach - jeżeli mam pytania na temat komputera, systemu, to zawsze mogę do nich zadzwonić.

 

Oczywiście wiem, że każdy może sam sobie poskładać taki komputer, ale jeżeli ktoś inny ma dostęp do części, ma przetestowanych wiele różnych części, które na pewno ze sobą będą działać, to czemu nie zamówić takiego zestawu...??

 

Mnie ani by się nie chciało, ani nie miałem na tyle czasu żeby bawić się w czytanie forów, zamawianie części, poskładanie komputera, instalowanie systemu, kombinowanie z ustawieniami konfiguracji - to nie dla mnie - dla tego zamówiłem u nich! - następnego też u nich zamówie.

 

Podoba mi się to, że ktoś był kreatywny i zaczął to robić w PL - naciągaczmi powiiniście nazwać APPLE!

 

 

Pozdrawiam, Marcin.

 

PS. Kiedyś mój znajomy kupił hackintosha u kogoś innego ze śląska i nie był zbytnio zadowolony - tak więc uwaga!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem u nich komputer w grudniu i z czystym sumienie mogę powiedzieć, że jestem z niego bardzo zadowolony.
Popraw mnie, jeśli się mylę: od tego czasu nie wyszła żadna większa aktualizacja. Poczekaj na 10.8.3 i napisz to samo ;)
to czemu nie zamówić takiego zestawu...??
Bo można "zamówić" lepszy - tj. bardziej waniliowy i niezawodny.
Podoba mi się to, że ktoś był kreatywny i zaczął to robić w PL - naciągaczmi powiiniście nazwać APPLE!
Używanie gotowych konfiguracji tony'ego + jego narzędzi to nie jest kreatywność.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obronić ludzi z iHackintosh.pl nie są naciągaczami

Zamieszczanie nieprawdziwych informacji, które ewidentnie wprowadzają ludzi w błąd, to praktyki, które należy po prostu tępić.

Dodatkowo to co jest tam napisane nie świadczy za dobrze o znajomości tematu u autora.

Podobnie jak wrzucanie takiej reklamy na nasze forum...

 

Kilka konkretów:

Tematyką Hackintosh’ów zajmuję się od momentu kiedy zaczęła być możliwa instalacja OS’a na komputerze PC

Zaczęło się to wszystko dzięki temu, że Apple zaprzestało montowania w swoich komputerach procesorów Motorola a zaczęło współpracę z Intelem.

Montowania procesorów Motorola Apple zaprzestało w roku 1994. Natomiast pierwsze maki z Intelem to rok 2006.

Jak widać, na stronie ihackintosh pisze do nas "znawca tematu", któremu nawet nie chciało się zajrzeć choćby do wikipedii.

 

W tej chwili Apple zaczął montować swoje nowe „Maki” na płytach Gigabyte’a

Tu już brak mi słów... To po prostu kompletna brednia, która zapewne ma uzasadnić to, że owa "firma" oferuje komputery z płytami tego producenta.

Niestety jedyny powód wybrania tego producenta jest dla ludzi, którzy naprawdę mają rozeznanie w temacie, jasny jak słońce. Zamiast zrobić porządnego hakca, prościej się skorzystać z gotowca ze strony tony'ego, który reklamuje gigafajle jak może.

Tymczasem, prawda jest taka, że płyty dla Apple robi zupełnie inny producent, a płyty Gigabyte wcale nie są najlepszym wyborem pod OSX.

 

Ponadto dane "firmy" wskazują na interes prowadzony na szaro... gdzie adres firmy, regon, nip?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie to ma wszystko znaczenie - na prawdę nie rozumiem po co im robicie na złość?

- bo mieli na tyle odwagi i pomysłu, żeby zacząć to robić oficjalnie w PL? Taja "polska" zawiść...

Przykro Panowie sie robi jak sie czyta Wasze posty.

No cóż... to takie typowo "Polskie" zgnoić kogoś kto robi dobrą robote.

Ja bardzo polecam IHACKINTOSH.pl

Dzisiaj mój znajomy zamówił u nich zestaw - i bardzo mnie to cieszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy z forum również odwalają kawał dobrej roboty pomagając ludziom składać zestawy, które są o niebo lepsze do tego celu niż to co składa ta "firma". I robimy to za darmo. Jeśli ktoś ma choć trochę chęci (a przy Hackintoshu ciężko jest ich nie mieć, nawet gotowy zestaw nie pomoże) to poradzi sobie samemu z instalacją i złożeniem komputera, który będzie kompatybilny z systemem. I na pewno nie płytach Gigabyte (choć słyszałem, że w nowych modelach jest coraz lepiej).

Nadal uważam że takie "firmy" na dodatek wciskające ludziom kit nie powinny istnieć. Robieniem ludzi w bambuko zajmuje się Apple. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na prawdę nie rozumiem po co im robicie na złość? - bo mieli na tyle odwagi i pomysłu, żeby zacząć to robić oficjalnie w PL?

Nie widzę w tym ani pomysłu ani odwagi, ale niech sobie robią.

Jednak na tym forum nie damy sobie wciskać kitu i nie będziemy na to przymykać oczu.

Równie oficjalne jest nasze forum - nie ukrywamy się o ile mi wiadomo ;)

 

to takie typowo "Polskie" zgnoić kogoś kto robi dobrą robote.

Nie ma to jak rzeczowe argumenty.

Wg mnie nie jest to dobra robota, tylko wciskanie ludziom półproduktu.

Poza tym bardzo nie podoba mi się forma reklamy, gdzie ktoś najpierw pisze o firmie w 3ciej osobie, a potem okazuje się, że to jego niby firma.

 

"polska" zawiść...

Gdyby to była zawiść, to zamiast posta, napisałbym maila do skarbówki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już pal licho ekstremalnie dokładną specyfikację kompa, to co jest na stronie to ew. za mało i dla totalnego laika ! Mi głównie chodzi o soft, nie ma szczegółów bo musiałby odesłać na stronke Tonego. Koleha ma przycinke na takim poziomie, że głowę urywa ! A potem zero suppotru - jak u Tonego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez problemu znajdziesz kilka osob na naszym forum, które złożą Ci leszy sprzęt z nieporównywalnie mniejszą marżą i doskonale zestawione pod kątem softu.

Jak czytasz i komentujesz racz czytać wszystko. To co jest tutaj na forum wszystko jest pro bono. A kto do kogo się prywatnie zgłasza to już ich sprawa. Tak samo jak dobór firmy.

 

Ponadto jak już zaglądasz ludziom w kieszeń to skąd masz pewność, że ludziska nie zgłaszają ewentualnego dochodu w rozliczeniu podatkowym ?!

 

Ostatni raz powtórzę to co widzisz na forum wszystko jest darmowe, poradniki które piszemy są darmowe, nie ma artów sponsorowanych, brak jest reklam bo forum utrzymywane jest z PRYWATNEJ kieszeni administratora. Tyle z mojej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
  • 3 lata później...

Ok. To napiszę Ci szperając w pamięci... Piter czyli właściciel czy też ówczesny właściciel, a istnieje duże prawdopodobieństwo, że to także autor tematu promował swój produkt na różnych forach w różny sposób. Sam pisał tematy w których sam sobie odpowiadał używając różnych nicków, ale niestety tego samego IP. W dawnych zamierzchłych czasach był nawet zdaje się dystrybutorem Matroxa, takim bez autoryzacji :)  - wspominając aż mi się łezka w oku zakręciła. Wracając do tematu, chyba nikt z uczestników tego zakurzonego tematu ( nie chce mi się czytać całości ) nie sugerował, że coś jest niezgodne z prawem, a jedynie poddawaliśmy w wątpliwość opłacalność zakupu sprzętu u tego konkretnego sprzedawcy. Problemy to jednorazowość takiej instalacji - kupujesz kompa z OSX i działa... do następnej aktualizacji, a po update do wyższej wersji albo działa, albo nie -oraz  koszt zestawu. To chyba tyle z problemów którymi tu się dzieliliśmy kiedy jeszcze byliśmy piękni i młodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jeśli wyszło na jaw że to była reklama i złapano gostka na waleniu poso-reklamy z tym samym IP to inna sprawa tylko pamiętajcie o jednym:

ot by w Play dostajesz się do puli IP z której korzysta masa ludzi. Mało to razy banana zarobiłam za kogoś?

IP to nie wszystko no chyba że było to stacjonarne IP.

A Ty pamiętaj o tym, by się doinformować w jaki sposób działają sieci komputerowe i sieci mobilne - a w szczególności DHCP i DNS, zanim w ogóle napiszesz takie pierdoły - bo po raz kolejny na tym forum rzucasz tekstami, które mocno mijają się z prawdą. Ponadto, istnieje ogromna ilość metod na identyfikację konkretnego urządzenia, czy też konkretnego użytkownika tegoż urządzenia - wszystko w obrębie IEEE 802.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.