Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Mountain Lion AMD

Niejaki Andy Vandjick wraz z Sinetek (twórcą emulatora ssse3) zmodowali do pracy z AMD kernel 12.0 (10.8.0).

Dzięki wspomnianemu emulatorowi kernel pracuje dobrze np. z Phenomem II, który to instrukcji tych natywnie nie obsługuje.

Możliwa jest również aktualizacja systemu do ML 10.8.2 (Combo Update + podmiana kernela). System pracuje w 64-bitowym

trybie jądra nie mając problemów z aplikacjami 32bit jak to bywało czasami pod Snow Leopard AMD. Flaga startowa arch=x86_64

Można się również spodziewać współpracy kernela z procesorami Athlon i innymi AMD nie obsługującymi ssse3.

 

Powyższe jądro obsłuży również AMD serii FX (FX natywnie wspiera ssse3) po dodaniu flagi busratio.

Żeby nie było nazbyt miło dodam, że są problemy z grafiką nVidia i niektórymi ATI (nie testowałem)

Zarządzanie energią pozostaje w sferze marzeń o sleep nie wspomnę.

Kolejnym dostępnym jajkiem jest 12.0 od Sinetek (mach_kernel Sinetek 10.8.0) działające z AMD Bulldozer.

Zgłaszane są jednak problemy z aktualizacją do 10.8.2 przy wspomnianym jaju.

Prace są w fazie rozwojowej. Autorzy słusznie uważają, że wiele jest jeszcze do zrobienia, poprawienia.

Użytkownicy AMD mogą się również zainteresować distrem OSX o nazwie iRimbi ML v2. Zawiera ono

pięć kerneli for AMD. Jest więc czym żonglować w razie problemów. Dodatkowo dystrybucja posiada

trochę kext'ów i jest łatwiejsza w instalacji względem Retail'a (zwłaszcza dla początkujących).

 

Dla zainteresowanych przydatne linki:

http://www.osx86.net/cat/12-kernels.html

http://wiki.osx86project.org/wiki/index.php/Patched_Kernels

http://osx-indo.com/topic/194-irimbi-mountain-lion/

 

W moim przypadku (M4A88TD-M USB3 EVO) ML zainstalowałem z płytki Retail 10.8.0 zmodyfikowanej na potrzeby instalacji. Nie

używałem żadnych bootujących CD typu BootCD for ML. Nie wiem czy takowe już są. Zmodyfikowany obraz odtworzyłem na wolnej

partycji dysku (GPT) i bootowałem z poziomu Chameleona. Aktualizacji dokonałem za pomocą Combo Update 10.8.2 nie zapominając o

podmianie kernela. Ze względu na brak grafiki nie mogłem przetestować akceleracji i tym samym stwierdzić ewentualnych problemów.

Dzwięk i Ethernet działa po dodaniu kext'ów. Po za wspomnianym brakiem akceleracji, brakiem PM i Sleep reszta wydaje się być w

porządku. System może spokojnie służyć jako dobra baza do dalszych eksperymentów, testów i co najważniejsze Snow Leopard nie jest

już szczytem możliwości AMD.

 

Pozdrawiam :-)

 

post-3648-13904297469692_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Właśnie, dobrze napisałeś, to tylko zabawa. Jeżeli naprawdę mamy ochotę na w pełni funkcjonalny system, to lepiej od razu zmienić platformę na intelowską.

Ja nie mam zbyt dużych wymagań co do OSX więc to, co mogę uzyskać pod AMD w zupełności mi wystarcza. Nie mam nawet w tej chwili QE/CI, ale po co

skoro flash mi idzie normalnie, a i filmy oglądam bez problemu przy CPU max 30-40%. Wirtualizacja pod Parallels Desktop i VMware Fusion również o.k

Obróbka audio: Logic Studio, Ableton, Reason, GarageBand, Reaper - ok. Programy graficzne krzyczące o akcelerację - wiadomo :-), ale od tego mam Windowsa.

Co mogę dodać, ten kernel od AnV (Andy Vandjick)&Sinetek to chyba najlepsze jądro jakie dotychczas zmodowano dla AMD. Pomijam problemy z grafiką (niektóre karty działają).

Nie ma z nim poza tym większych problemów. Swojego ML instalowałem bez żadnych dodatkowych kext'ów typu NullCpuPowerManagment czy nawet fakesmc. Czysta instalka z

poziomu chameleona plus kext audio i ethernet. Prościej być nie może :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 5 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.