Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 103
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

1. Od tego jest plik org.chameleon.Boot.plist, jeżeli zawiera flagi które wpisujesz ręcznie.

2. Co do App Store jest trochę trików, poszukaj, poczytaj...

3. Aktualizacja ma na celu poprawę stabilności systemu, możliwość instalacji kolejnych wersji programów, dodaje nowe funkcje...

...na AMD jednak nigdy do końca nie wiadomo co się wydarzy. I to jest właśnie najpiękniejsze :-) Gdybym chciał OS X kupiłbym MAC-a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz go utworzyć. W CW jest na górze wybór. Wybierz |smbios|

Na razie zrób sobie MacPro 3,1

Zapisz w /Extra

 

[ Dodano: 2013-02-25, 23:39 ]

Nie zedytujesz bo nie masz co

 

[ Dodano: 2013-02-25, 23:43 ]

Wrzuce jakiś smbios

 

[ Dodano: 2013-02-25, 23:48 ]

smbios:

http://dl.dropbox.com/u/93072505/S/SMBios.plist.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

skipper1983, dokumenty tekstowe możesz wklejać bezpośrednio w poście (umieszczając je oczywiście w code). Jest to bardziej elegancki i praktyczny sposób.

Otwórz w TextEdit plik org.chameleon.Boot.plist z folderu /Extra

Skopiuj poniższe wpisy na miejsce starych:

 
<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?> 



GUI
No
Graphics Mode
1440x900x32
Kernel
legacy_kernel
Kernel Flags
-v -f arch=i386 cpus=2
USBBusFix
Yes
SMBIOS
/Extra/SMBios.plist
Timeout
5


Oczywiście zapisz plik.

Niewiele to zmienia, ale damy sobie na razie spokój z -force64. Widzę też, że uciekł Ci wpis cpus=2. Jak pamiętam bez niego miałeś KP.

W naszym przypadku Chameleon Wizard najlepiej stosować tylko do tworzenia szablonów. Zmian w pliku natomiast, dokonywać ręcznie.

Na przykład, jeżeli powyższy plik otworzysz w CW i zapiszesz to stracisz flagę cpus=2. Ja natomiast np. potrzebowałem flagi busratio. CW oczywiście wygenerował wpis dotyczący busratio

ale nie był on brany pod uwagę w czasie bootowania. Ręczne dopisanie flagi w string Kernel Flags przynosiło pożądany efekt. Od tej pory modyfikuje org.chameleon.Boot.plist ręcznie.

W każdym razie zmodyfikuj org.chameleon jak wyżej. Reboot i pisz co się dzieje. W razie problemów przez F8 wpisz flagi ręcznie. Nie używaj -force64.

boot: legacy_kernel -v -f arch=i386 cpus=2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś nowego voodooHDA, w paczce są dwa instalatory, jeden dla Snow i Liona drugi tylko dla ML.

Na moim ALC892 śmiga dobrze. Voodoo to dosyć uniwersalne rozwiązanie...

http://files.osx86.net/downloads.php?s=0ff1e33b9996d3f22af779dc2b20abc7&do=file&id=2746&act=down&actionhash=guest&multiple=Mjc0Ni1Wb29kb29IREEtdjIuOC4yLnppcA==

Poza tym starsze wersje też powinny śmigać, na stronie wspominają o Twoim codecu:

http://www.osx86.net/downloads.php?do=file&id=423

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawilo uprawnienia ale nie dziala:( albo ja cos zle robie albo nie wiem. Do tego znow nie dziala mi klawiatura:( a zeby dograc kexty musze podac haslo uprawnienia a bez klawiatury nie da rady:/

 

Poprawka...musialem przepiac glosniki do gnizada sluchawek. Jak zrobic zeby byl dzwiek 5.1?

 

[ Dodano: 2013-03-03, 14:15 ]

Podobno trzeba zrobic jakies poorawki w DSDT zeby byl dzwiek 5.1....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sprawie DSDT niewiele mogę pomóc. Chodzi Ci pewnie o modyfikację pod kontem AppleHDA. Mając AMD nie widziałem nigdy większego sensu modyfikowania DSDT.

Dopieszczać takie rzeczy to można sobie na Intelu. Poszperaj po forum, może coś znajdziesz. Dzwięk 5.1 na Hackintoshu, chyba tylko dla własnej satysfakcji :-) A akceleracja karty graficznej chodzi...(QE/CI)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.