Skocz do zawartości

Mountain Lion 10.8.2 źle odtwarza pliki MOV (Apple HDV)


Croolick
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

stała się rzecz niesłychana gdyż ML niespodziewanie zaczął źle odtwarzać pliki mov (artefakty które wyglądają jak cyfrowe dropy - znika cały szereg makrobloków w poziomie po czym miga na zielono - i to w losowych miejscach) kodowane jako apple hdv (wszystkie odmiany), dzieje się to w odtwarzaczach takich jak QuickTimePlayerX, QuickTimePlayer7, FinalCutPro 7, Adobe Premiere CS6, MpegStreamclip, natomiast VLC odtwarza bez w/w artefaktów. Nie ma znaczenia czy plik jest lokalny czy na zdalnym woluminie (a całe 3TB archiwum jest na "serwerze" z systemem 10.5.8 na którym działają bez problemu, pod 10.6.8 także nie ma tych problemów). Nawet Adobe Premiere CS6 na Windows 7 nie może sobie z tymi plikami poradzić bo prawie cała klatka miga na czerwono :(

Problem tym większy że stało się to na obu komputerach naraz (te ze stopki). Na kompie z i7 przeinstalowałem system z samym tylko FCP7.0.3 i nic to nie dało. W sobotę jeszcze z powodzeniem używałem tych plików HDV. Początkowo myślałem ze to wina komponentów od WMV (Flip4Mac) lub Periana ale jednak reinstalacja rozwiała te wątpliwości.

z góry dziękuję za jakiekolwiek sugestie gdyż skończyły mi się pomysły :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć,

zacząłem po kolei wszystko sprawdzać i dotarłem nawet do ustawień kart sieciowych i przyczyną było MTU ustawione na 9000 - z tym że chyba stary hackintosh (serwer na 10.5.8) na chipsecie nForce500 nie do końca dobrze to obsługuje bo po ustawieniu domyślnych wartości na 1500 wszystko wróciło do normy...

 

jakby kogoś interesowały szczegóły to podaje: 2 hacki ze stopki posiadajace karty Planet ENW-9700 (chip Marvell) oraz 2 PC (Realtek oraz Intel)nie odtwarzały poprawnie plików hdv, natomiast na "serwerze" lokalnie było ok, takze na iMac5,1 przez sieć było ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.