Skocz do zawartości

Czarny ekran po wybraniu Mac OS X Install DVD w bootloaderze


kriz2000
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

z tego co znalazłem na internecie mam chyba dosyć nietypowy problem:)

Otóż mój problem polega na tym, że robiąc wszystko dokładnie według poradnika "Instalacja Mac OS X bez płyty DVD" i przygotowując pendriva w VirtualBoxie (dokładnie ten sam obraz który znajduje się na pendrivie) moja przygoda z instalacją kończy się w miejscu wybrania w bootloaderze instalacji OS X. Nie mam pojęcia co może być przyczyną, próbowałem mnóstwo komend (-v, -f, -x, cpus, busratio, PCIRootID, arch=i386) i to nic nie daje. Pewnie powiecie, żebym zainstalował z płyty. Mam taki zamiar bo po dwóch dniach walki mam dosyć no ale jeśli to nie jest wina tego, że próbuję zainstalować z pendriva to wolałbym płyty DL nie zmarnować :D

Moje pytanie, co może być tego przyczyną? Jestem praktycznie pewny, że booloader wywiązuje się z obowiązku, po wpisaniu -x widzę jak kexty są ładowane z pendriva. Ale kiedy skończą czarny ekran. Tj. czarny w sensie, że monitor cały czas jest aktywny ale po prostu dostaje taki obraz do wyświetlenia. Karta graficzna tylko się grzeje bo nie ma sterów i wiatrak kręci jak szalony.

Na początku myślałem, że może coś się ładuje ale jak po 15 minutach nie było zmian to zwątpiłem.

 

Mój sprzęt:

AMD Phenom II X3 720

Asus M4N68T-M LE V2 chipset nforce 630a

Karta Asus HD 5770

Ram 6 GB (potrzebne mi do grzebania przy Androidzie :) )

Dysk 40 i 80 na IDE (nie dorobiłem się SATA jeszcze)

 

Myślę, że to może coś z kextami od grafiki związane jest ale w takim razie co i gdzie mam wgrać żeby zatrybiło? Nie chcę marnować płyty DL :)

 

Mam płytę Mac OS X Snow Leopard Retail 10.6 Build: 10A432 "Golden Master"

 

Z góry dzięki za pomoc.

 

PS: Szukałem dwa dni i w googalch i tutaj i nic nie znalazłem. Jeśli źle szukałem to proszę mnie nakierować, jeśli zły dział to proszę o przeniesienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na oryginalnej płytce Appla jaka jest wersja? Bo widzę, że retail to pojęcie względne :)

 

Czegoś nie czaję. Ponoć właśnie ta wersja co mam to Retail. Więc jak to w końcu jest? Ile tych retaili jest? Bo znalazłem 10.6, 10.6.3, 10.6.6, 10.6.7 i 10.6.8 i wszystko to ponoc retaile są...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświerzam.

Próbowałem już wszystkiego, różnych wersji, różnych dystrybucji, nawet wersji 10.6.7 (tak przyznam, ściągnąłem i teraz widzę jaki błąd bym popełnił gdybym kupił) i za każdym razem to samo. Po wybraniu opcji w bootloaderze wstępne ładowanie kextów (o czym pisałem) i czarny ekran i nic więcej. I za cholerę nie wiem czemu. Czy w biosie coś jest źle, czy co. Nie wiem, spróbuję na drugiego pendriva to jeszcze wrzucić, zobaczymy chociaż nie wydaje mi się żeby to była jego wina. Ma ktoś jakiś pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.