Skocz do zawartości

LegacyHDA ALC882 888 889 892 898 1150 1200 on ASUS, MSI...


Rekomendowane odpowiedzi

Wiadomo już coś tym alc887?

Wreszcie miałem chwilkę na przyjrzenie się.

 

Ogólnie Twój ALC887 jest do zrobienia, ale ja bez dostępu do sprzętu nie dam rady tego zrobić. Masz inny niż standardowy układ złączy, tylko 3 złącza na tylnym panelu, więc i wszystkie pinconfigi trzeba dopasować oraz patchmapy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dam rade jakoś inaczej odpalić dżwięk? Obecnie używam VoodooHDA, jednak jakość jest tragiczna, harczy..

Miałem podobny problem. W kwestii LegacyHDA nie pomogę, ale być może twój problem z jakością dźwięku na Voodoo da się prosto rozwiązać. Edytuj Info.plist (kliknij "pokaż zawartość pakietu" na VoodooHDA.kext) i znajdź tam klucz Vectorize jeśli jest true to przestaw na false, jeśli jest false, przestaw na true. Jeśli to nie pomaga pobaw się kluczami Noise, AllowMSI oraz Boost. U mnie jakość dźwięku się poprawiła gdy ustawiłem Vectorize na true, Boost oraz Noise na 0 oraz AllowMsi na false. Nie pamiętam już, która zmiana spowodowała poprawę jakości. Zabawę tymi parametrami polecił mi Slice, gdy pisałem do niego w sprawie jakości dźwięku. Pisałem o tym w tym temacie.

 

Pamiętaj, że po dokonaniu zmian musisz naprawić uprawnienia dla kextu jeśli kexty trzymasz w /S/L/E.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Tak więc, zainstalowalem wszystko dla ALC1200 zgodnie z instrukcją w środku, mój config.plist wygląda tak

 

<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?> 



Boot

Arguments
-v npci=0x2000

GUI

Theme
iclover
Custom

Entries


Path
\EFI\BOOT\BOOTX64.efi
Hidden





SystemParameters

InjectKexts


PCI

HDAInjection
12

 

Nie bangla. Ktoś ma pomysł ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokombinowalem, po wywaleniu NullCPUPowerManagement ukazala mi sie ikonka glosnika.

Gdy wpinam sluchawki to nie zmienia sie nic, dziwku nie ma.

Jak wpinam do gniazda mikrofonowego to z mikrofon wewnetrzny zmienia mi sie na wejscie liniowe.

Czy da rade to odpalic na moim lapku ?

Postepowalem zgodnie z instrukcja ktora byla w instrukcji w 1 poscie, w zipie dla ALC1200.

 

Screeny

 

https://www.dropbox.com/s/vg6r2pbz2qhmq55/Zrzut%20ekranu%202013-12-03%20o%2021.55.07.png
https://www.dropbox.com/s/vdqqxskczwfidjw/Zrzut%20ekranu%202013-12-03%20o%2021.47.41.png

[/code]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj tego kexta:

 

http://www.mediafire.com/download/g0x1goot94xnu59/AppleHDA.kext.zip

 

oraz wpisu do DSDT mnie to pomogło:

 

                Method (_DSM, 4, NotSerialized) 
               { 
                   Store (Package (0x08) 
                       { 
                           "subsystem-id", 
                           Buffer (0x04) 
                           { 
                               0x3F, 0x01, 0x00, 0x00
                           }, 

                           "subsystem-vendor-id", 
                           Buffer (0x04) 
                           { 
                               0x25, 0x10, 0x00, 0x00
                           }, 

                           "layout-id", 
                           Buffer (0x04) 
                           { 
                               0x78, 0x03, 0x00, 0x00
                           }, 

                           "PinConfigurations", 
                           Buffer (Zero) {} 
                       }, Local0) 
                   DTGP (Arg0, Arg1, Arg2, Arg3, RefOf (Local0)) 
                   Return (Local0) 
               }

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę się bawię w temacie dźwięku i korzystałem z owej paczki, layout 12 ustawiony w Cloverze, wszystko ładnie rusza jednak wysypuje się sporo sound assertions, jednak dźwięk działa dosyć dobrze. Jednakże kiedy dźwięk nie jest odtwarzany dłuższą chwilę to przy ponownym odtworzeniu słuchać kliknięcie w głośnikach. Wydaje mi się że już kiedyś ktoś miał ponowny problem, co robić w tej sytuacji? ALC892

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie, jaki mam pobrać plik dla ALC 888 ? Bo pobieram paczkę dla 1200, ale zauważyłem, że w tym poradniku

http://hamac.pl/topics10/applehda-i-alc882-888-889-1200-by-314ter-vt4435.htm

Binpatch dla ALC 888 różni się od tego nowego dla 1200. Probowałem i ciągle dźwięk nie odpala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nic się nie dzieje. W Cloverze layout ustawiony na 12, pobrana nowa paczka dla ALC 1200 (ja posiadam 888), wszystko wykonane tak jak w instrukcji z paczki, binpach taki:

sudo perl -pi -e 's|\x84\x19\xd4\x11|\x88\x08\xec\x10|g' /System/Library/Extensions/AppleHDA.kext/Contents/MacOS/AppleHDA
sudo perl -pi -e 's|\x83\x19\xd4\x11|\x00\x00\x00\x00|g' /System/Library/Extensions/AppleHDA.kext/Contents/MacOS/AppleHDA

a dźwięku dalej nie ma.

 

[ Dodano: 2013-12-26, 22:38 ]

314TeR Jesteś wielki! Wystarczyło dodać do DSDT sekcję HDEF, gdyż jej w ogóle nie posiadałem, a myślałem, że wystarczy sama komenda w cloverze :) Teraz dźwięk działa - każde wejście :) Jesteś Bogiem!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.