Skocz do zawartości

LegacyHDA ALC882 888 889 892 898 1150 1200 on ASUS, MSI...


Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Nie wiem, czemu, ale przestał mi dźwięk działać na 10.9.3... Robię wszystko zgodnie z Twoją metodą, ale nic z tego. Przez chwilę prądu zabrakło i wszystko szlag trafiło. Wcześniej dźwięk działał, a teraz nie chce ruszyć w ogóle... Macie jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sprawdzić błędy na dysku? Kext Wizardem naprawiałem uprawnienia i przebudowywałem cache, ale nic z tego. Clover zainstalowany jest na dysku, najnowszy możliwy. Layout jest widoczny, widać ustawiony na 12.

 

edit;

 

Poradziłem sobie. Pomogła mi zmiana "string" na "integer" i ponowne skorzystanie z Twojej metody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co z tym fantem zrobić  :?: Zrobiłem świeży update do 10.9.4. Pierwszy reboot zadziałał. Wtedy zrobiłem rollback. Miałem zrobiony backup AppleHDA z 10.9.3 i wkleiłem do S/L/E, przebudowałem cache i naprawiłem błędy i uruchomiłem ponownie. To mi niestety się przydarzyło. W safe mode przywróciłem oryginalny, ale dalej to samo. Wybaczcie za zdjęcie, robione kalkulatorem i trochę za mocno chyba monitor świeci :D

 

e9j8ls.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, 
Walczę z tematem od wczoraj i utknąłem. Odrazu przyznam się że moja styczność zarówno z OSX a tym bardziej Hackintosh'em to raptem dwa dni...

Mój problem to Kext Wizard, przynajmniej tak przypuszczam.

Zainstalovałem przy pomocy Clover'a Mountain Lion na płycie MSI H77MA-G43.

Po instalacji nie mialem Lan'u więc odszukałem kexty do karty sieciowej odpaliłem Kext Wizarda i dograłem, odbudowa cash i uprawnien, reset i lanik jest.

teraz czas na audio (ALC892)

I teraz zaczynają się schody: zgodnie z opisem dochodzę do punktu kiedy powinienem przebudować cash i uprawnienia.

Jakież moje zdziwienie  otrzymuje komunikat :

 

There is not Extra/Extension or Extra/KeyStore on selected disk

 

przygladam się nieco bliżej Kext Wizardowi i w opcji Target Disk mam opcje Choose zamiast nzawy partycji dysku na którym posadziłem ML , rozwijam menu i mam item 1 item 2

Co się pokiełbasiło?

Probowałem wybierać oba Itemy, "odbudowa" trwa ułamek sekundy, reset i dalej nie mam urzadzen audio (oczywiscie w Clover ustawiłem przy audio 12tke)

Edit: tu widzę podobny problem http://hamac.pl/topic/3277-kext-wizard/?p=47084

 

 

 

 

 

Jeszcze pytanie czy kopiowanie plików layout12.xml.zlib i Platforms.xml.zlib musi się odbywać z terminala czy mozna  to zrobić za pomoca copy/paste okienkowo że się tak wyrażę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

Te kexty działają OK na finalu ale z innym binpatchem. Zaraz zapodam tylko sprawdzę czy działa też na 10.9

EDIT:
Kexty działają na finalmym Yosemite z innym binpatchem. Nowy binpatch działa też z Mavem.

Stary binpatch dla ALC892 zamienia 8419D411 na 9208EC10
Nowy binpatch dla ALC892 zamienia 8B19D411 na 9208EC10

Ja dodatkowo stosuję jeszcze patch AppleHDAController: 0C0C00007561EB30 -> 0C0C00007561EB0E

Jak to wygląda w Cloverze:

		<key>KextsToPatch</key>
		<array>
			<dict>
				<key>Comment</key>
				<string>ALC892 - 1</string>
				<key>Find</key>
				<data>ixnUEQ==</data>
				<key>Name</key>
				<string>AppleHDA</string>
				<key>Replace</key>
				<data>kgjsEA==</data>
			</dict>
			<dict>
				<key>Comment</key>
				<string>ALC892 - 2</string>
				<key>Find</key>
				<data>DAwAAHVh6zA=</data>
				<key>Name</key>
				<string>AppleHDAController</string>
				<key>Replace</key>
				<data>DAwAAHVh6w4=</data>
			</dict>
		</array>
	</dict>
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.