Skocz do zawartości

LegacyHDA ALC882 888 889 892 898 1150 1200 on ASUS, MSI...


Rekomendowane odpowiedzi

 

Te kexty działają OK na finalu ale z innym binpatchem. Zaraz zapodam tylko sprawdzę czy działa też na 10.9

 

EDIT:

Kexty działają na finalmym Yosemite z innym binpatchem. Nowy binpatch działa też z Mavem.

 

Stary binpatch dla ALC892 zamienia 8419D411 na 9208EC10

Nowy binpatch dla ALC892 zamienia 8B19D411 na 9208EC10

 

Ja dodatkowo stosuję jeszcze patch AppleHDAController: 0C0C00007561EB30 -> 0C0C00007561EB0E

 

Jak to wygląda w Cloverze:

		<key>KextsToPatch</key>
		<array>
			<dict>
				<key>Comment</key>
				<string>ALC892 - 1</string>
				<key>Find</key>
				<data>ixnUEQ==</data>
				<key>Name</key>
				<string>AppleHDA</string>
				<key>Replace</key>
				<data>kgjsEA==</data>
			</dict>
			<dict>
				<key>Comment</key>
				<string>ALC892 - 2</string>
				<key>Find</key>
				<data>DAwAAHVh6zA=</data>
				<key>Name</key>
				<string>AppleHDAController</string>
				<key>Replace</key>
				<data>DAwAAHVh6w4=</data>
			</dict>
		</array>
	</dict>

 

Oswaldini - no to rewelacja... po weekendzie jak znajdę czas, to zaktualizuję post o nowe informacje.

 

Postaram się zrobić DummyHDA dla układów do których robiłem legacy - aby można go było wrzucić do /S/L/E bez konieczności modyfikowania AppleHDA - testy dla ALC1200 wyszły bardzo zadowalająco... skoro i tak trzeba ingerować w /S/L/E, a można zrezygnować z modyfikacji AppleHDA, to czemu tego nie zrobić... Patche binarne mogą wylądować w Cloverze, DummyHDA do SLE i zapominamy o konieczności poprawiania audio... nawet nie będzie potrzeba skryptu do łatania dźwięku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uruchomiłem dźwięk na ADI2000B dzięki AppleHDA-266.5-ADI2000B.zip z [post=http://www.insanelymac.com/forum/topic/298663-applehda-for-yosemite-dps/][/post]

 

działa z ustawieniem w Clover - Inject: 7 i 9

niestety działają tylko dwa porty Line out (czarny i pomarańczowy)

brak - mikrofonu

 

wejść/wyjść cyfrowych nie sprawdzałem.

 

Płyta Asus P5Q Premium.

system: Yosemite 10.10 final z MAS

 

@314TeR Dzięki, poszukam. Zastanawiam się nad twoim FliO E10, może mikrofon jakoś dodatkowo uruchomić poprzez mikrofon w jakiejś kamerce. Mikrofon potrzebuje tylko pod Skype.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FiiO E10 jest świetnym wyborem, doskonała jakość przy tej cenie, porównywalna do urządzeń wielokrotnie droższych.

Ja by nie mieć zawirowań na aktualizacjach kupiłem Sound Blaster Play USB (cena ok.50 PLN).

Właśnie sprawdziłem :) dopięta do 10.10 i działa od razu. Słuchawki i mikrofon ok, jakość przyzwoita :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety Owaldini szukam i staram sie z tym dzwiekiem miesiąc albo i dłuzej - na mavericku też, już poprostu mnie szlag trafia nie znam sie np na patchnode w voodoo - na appleHDA nigdy dzwiek mi sie nie odpalił w sumie nie wiem co mam z ta kartą zrobić a line in naprawde mi jest potrzebny. Jakbyś mógł pomóc byłbym zoobowiązany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli mogę to podepnę się pod temat odpalenia ALC892 pod  OS X 10.10 (nie działa jak co niektórym metoda jak w przypadku MAv'a) - po tych samych czynnościach na Yosemite dźwięk dalej nieaktywny, mam rozumieć że wg. opisu Oswaldiniego czyli binpach ze starego na nowy zadziała… czyli muszę dodać do pliku config.plist ten wpis:

 

 

 

	<key>KextsToPatch</key>
	<array>
	<dict>
	<key>Comment</key>
	<string>ALC892 - 1</string>
	<key>Find</key>
	<data>ixnUEQ==</data>
	<key>Name</key>
	<string>AppleHDA</string>
	<key>Replace</key>
	<data>kgjsEA==</data>
	</dict>
	<dict>
	<key>Comment</key>
	<string>ALC892 - 2</string>
	<key>Find</key>
	<data>DAwAAHVh6zA=</data>
	<key>Name</key>
	<string>AppleHDAController</string>
	<key>Replace</key>
	<data>DAwAAHVh6w4=</data>
	</dict>
	</array>
	</dict>

 

 

oraz wykonać:

 

Stary binpatch dla ALC892 zamienia 8419D411 na 9208EC10

Nowy binpatch dla ALC892 zamienia 8B19D411 na 9208EC10

 

​p.s. a pliki pozostają te same co dla Mav'a…?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cierpliwości, jestem w trakcie przygotowywania nowych setów dla moich ALC pod 10.10.

 

Na tę chwilę zrobiłem i przetestowałem na 10.10 GM ALC888/1200 z P7P55 WS SC, oraz ALC1150 na Z97-WS i oba działają poprawnie. Najważniejsze że ALC1150 na Z97 działa także z zielonymi wyjściami (Line-Out i HP).

 

Nowa metoda NIE wymaga jakiegokolwiek patchowania oryginalnego AppleHDA. Będzie jeden nowy legacy AppleHDA dla wszystkich układów, będzie się go wrzucać do /S/L/E a stosowne binarne patche dodawać do clovera. Dzięki temu NIE trzeba będzie pamiętać więcej o patchowaniu audio po aktualizacjach, stosować dodatkowych skryptów pilnujących tego oraz będzie można uruchamiać ten sam system (np z dysku usb) na różnych haMacach czy Macach i cieszyć się działającym dźwiękiem.

Edytowane przez 314TeR
Niestety ALC1150 na Z97 pod 10.10 wcią nie działa prawidłowo :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.