Skocz do zawartości

Instalacja ML krok po kroku - proszę o pomoc


amonk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

Jestem całkowicie zielony jeśli chodzi o kwestie instalkacji osx na moim PC.

 

Byłbym niezmiernie wdzięczny gdybyście napisali parę wskazówek, krok po kroku co mam zrobić żeby wogóle odpalić ML na PC - część poradników które znalazłem na tym forum jest z roku 2009 i nie wiem jak to się ma do obecnego sposobu instalowania, chciałby zaoszczędzić sobie zbędnych godzin spędzania na forum i czytania o rzeczach które praktycznie nie będą mi przydatne.

 

mój "nowy " sprzęt kótry specjalnie wybrałem pod ten system to

MB: MSI Z77-G45 Thunderbolt

CPU: i7-3770K

8GB- ram

HD 500GB ( przeznaczony tylko dla tego systemu)

VGA: ATI Asus HD7550, ew. jak będą problemy to do wykorzystania HD4000 co jest wbudowany w MB,

Muzyka: zintegrowana w płycie Realteka

 

 

 

no i do dyspozycji PendriveUSB - 8GB- też jeśli zajdzie potrzeba może być na stałe w kompie

 

jedyny minus na obecną chwilę taki że nie mam napędu DVD na SATA (stary nie pasuje do nowej płyty)

 

Chciałbym działać na legalnym OS, z tą moje pytanie jest takie, czy zadziałą coś takiego że (Uruchamiam sobie w Virtualboxie OSX z "pewnego" źródła a następnie ściągam sobie instalator najnowszego OSX , bodajże za 17.99euro, w celu wykorzystania go do docelowej instalacji na PC), Czy jednak muszę gdzieś namierzyć sklep który mi sprzeda fizyczną płytę?.

 

 

Jak wygląda instalacja Systemu, czytałem na forum że w opcjach instalacji wyłączamy automatyczne wgrywanie sterowników, a robimy to ręcznie za pomocą kextów.

 

 

Bardzo proszę o wyrozumiałość, ale ogrom wiedzy i natłok informacji i wersji wykonywania różnych czynności w połączeniu z upodobaniami różnych użytkowników sprawia u mnie totalny stupor i trudność w znalezieniu jakiegoś punktu zaczepienia.

 

Od czego zacząć?, (tylko jeśli to możliwe to prosiłbym nie wklejać standardowego linku "lektura obowiązkowa" , gdyż na ile mogłem to się zapoznałem

 

Może ktoś z was ma niemal identyczny zestaw jak mój i ma opracowany sposób instalacji? nie ukrywam że czas mnie goni bo muszę sobie skonfigurować środowisko programistyczne xcode itp.,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda wiele z tych kroków było opisywanych, ale w skrócie odpiszę.

 

Aby postawić OS X musisz mieć go. Jak nie masz ML, to poproś kogoś kto ma OS X, abyś mógł u niego założyć własny AppleID i na to konto zakupić ML'a. Pobierze Ci się najnowsza dostępna wersja, czyli w chili pisania 10.8.3. Jak ją będziesz miał, to przygotuj sobie najwygodniej dwa klucze, pierwszy na clover'a, a na drugi odtwórz obraz InstallESD.dmg z zakupionego ML'a.

 

A dalej z górki...

VGA: ATI Asus HD7550, ew. jak będą problemy to do wykorzystania HD4000 co jest wbudowany w MB,

Ta karta może sprawiać problemy, jak jej jeszcze nie kupiłeś, to lepiej wybierz inny model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnośnie karty to przepraszam literówka się wkradła

mam ATI HD5750

 

Utworzyłem z poziomu osx na VBoxie konto aplle ID i zakupiłem ML i teraz próbuję uskutecznić to co na tym filmie YT

 

 

na razie przebrnąłem do utworzenia instalki na pendraku...

jestem przy kextach, - zobaczymy co to warte

......

 

 

 

po jakimś czasie...

 

 

.....

No i UDAŁO SIĘ !!! :-D - instalacja przebiegłą bez najmniejszych kłopotów, Jedyne czego brak to dźwięku, no i rozdzielczość ekranu

mam podłączone 2 (1680x1050) oraz (1280x1024) a osx my wyświetla... no właśnie jakąś. i to samo na 2 ekranach a mam potrzebę rozciągnięcia pulpitu na 2, nie wiem czy to wykonalne.

Nic to, walczę z dźwiękiem.

 

.................

 

Zastanawia mnie to czy kext to mojej karty graf (ATI HD5750) został wczytany czy nie? (jest tam jakaś linijka o jądrze ale pewności nie mam)

 

poniżej dane z informacji o systemie

 

Monitor:

 

Typ: GPU

Magistrala: PCIe

Szerokość szyny PCIe: x16

VRAM (łącznie): 3 MB

Producent: ATI (0x1002)

ID urządzenia: 0x68be

ID korekty: 0x0000

Informacje o rozszerzeniach jądra: żadne rozszerzenie kext nie jest wczytane

Monitory:

Monitor:

Rozdzielczość: 1024 x 768

Głębia kolorów: Kolor 32 bitowy (ARGB8888)

Monitor główny: Tak

Odbicie lustrzane: Wył.

Aktywny: Tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napiszę tak, od rana z tym walczę i mnie szlag trafia

 

Na razie stan stabilny mam taki że mam wsadzonego pendriva i jak się komp odpala to widze bootloader a z czerwonym jabłuszkiem na górze i jak wybiorę że odpala mi OSX z Hd to normalnie się ładuje,

2 razy probowałem wedle wskazowek zastosować MultiBeast w celu "pozbycia się" pendriva podczas uruchamiania

http://www.tonymacx86.com/61-unibeast-install-os-x-mountain-lion-any-supported-intel-based-pc.html

 

Po zastosowaniu , owszem odpalał się komp ale w pewnym momencie wywalał mi błąd i zwis, więc od nowa zainstalowałem system na HD i już nie chcę znowu kombinować z MultiBeatsem

 

tu znalazłem kexty do mojej karty graficznej

http://www.osx86.net/view/1998-hd5750__5xxx_for_lion_10.7.2.html

ale jest tam linijka

 

3-open: chameleon.Boot.plist add this

 

GraphicsEnabler=Yes

ATIConfig=Uakari

 

 

Zainstalowałem tego cameleona no i po restarcie oczywiście sypie błędami i wisi...

 

po ponownym uruchomieniu z usb uruchomilem jeszcze raz chameleona i ujrzałem kolejną zakłądkę z z masą ustawień, no i jest przycisk zapisz jako, gdzie defaultowa scieżka jest w kat Dokumenty. A o ile dobrze zrozumiałem to plik Boot.plst służący do rozruchu znajduje się gdzieś w innym miejscu. Czy to jest ta lokalizacja?

/Library/Preferences/SystemConfiguration/com.apple.Boot.plist

 

czy Chameleon ma "swoją"?

 

[ Dodano: 2013-04-19, 18:59 ]

Wrzuciłem screena z błędu nie, wiem gdzie jest log więc zrobiłem fotkę

Macie pomysł na to? Czy ustawienie W Chameleon Wizardzie załatwi problem?

post-5378-13904297589092_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

amonk, kombinujesz jak nieboskie stworzenie... Instalacja na tej platformie jest prosta jak konstrukcja cepa...

 

1. Wgraj zmodyfikowany BIOS do płyt - użyj narzędzia PMPatch i zmodyfikuj sobie sam BIOS, wgraj, a nie będzie panikował AppleIntelCPU... krok potrzebny aby mieć świety spokój z PM:

http://www.insanelymac.com/forum/topic/285444-pmpatch-uefi-patching-utility/

2. Przygotuj startowy klucz z Cloverem - zapomnij o wszlkim badziewiu jak multishit i inne wynalazki: http://hamac.pl/topics61/clover-v2-inst ... vt9304.htm

3. Odtwórz na klucz InstallESD.dmg z pobranej z MAS instalacji ML'a, interesuje Cię tylko rozdział #2: http://hamac.pl/topics33/instalacja-ret ... vt1283.htm

4. Uruchom kompa z klucza z cloverem, wskaż instalację na drugim kluczu i jedziesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc zrobiłem w ten sposób

1. zpatchowałem BIOS PMPatch'em - co prawda raz mi się komp włącza a raz nie, ale przeboleje to.

2. zrobiłem klucz Clovera na defaultowych ustawieniach.

3.na drugim pendrivie nagrałem obraz instalki (w linku który doclovera był opis jak zrobić gdy ma się płytę ), ja zrobiłem w ten sposób że ja plik zrzucił mi się a APStore to skopiowałem go na pulpit po czy otworzyłem pakiet i znalazłem tam plik dmg, i ten że plik przeciągnąłem do disk utility ,) przeszedłęm od razu do pkt -2 więc na tym pendraku nie mam żadnego bootloadera tylko 1 partycję z wgranym obrazem.

 

4. odpalam z 1-go usb clover , pojawia mi się menu , i jak wybieram Instalację osx to ładują się jakieś sterowniki po czym komp automatycznie się restartuje i tak w koło Macieju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam Kolegów. Jeśli mógłbym się dołączyć do tego tematu to chętnie "pomęczę" kogoś, kto ma trochę cierpliwości. Aktualnie mam zainstalowany Niresh Lion 10.7.2 na bootloaderze Chameleon v2.2svn r2172. Kupiłem w AppStore Mountain Liona i usiłuję go zainstalować lecz chyba mnie to przerasta bez pomocy bardziej światłych kolegów. Zrobiłem dwa klucze USB. Na jednym standardowy clover na drugim "restore" ML. Bootuję komputer z klucza z Cloverem i wybieram instalację z ML z drugiego klucza i tu się kończy udział w imprezie nast. komunikatem:

Error loading kernelcache (0x9). Dodam tylko,że docelowo chcę mieć mac do pracy z final cut X. Na tym distro Niresha mam same cuda-wianki i niestabilny system. Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze przepraszam za opóźnienie. Pracuję w różnych dzikich porach. A jeśli chodzi o parametry startowe to nie bardzo wiem o co chodzi. Jeśli o te, które są zawarte w config.plist to nie. Nie mam. Jeśli w innym miejscu, to poproszę trochę jak z dzieckiem :-) bo nie bardzo wiem gdzie szukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to wszystko o czym mowicie zadziała przy instalacji osx na dysku gdzie już mam winde 7 a obok partycję, którą chcę przeznaczyć na osx?

 

Filmik amonk'a jest calkiem spoko - czy jak planuje korzystać z clovera to w dużej mierze mogę jednak się wspierać poradnikiem dla unibeast'a?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Mam podobną konfigurację i identyczny problem jaki był poruszany w tym wątku, więc jeśli nikomu to nie przeszkadza, to chętnie podepnę się pod ten temat :)

 

Config:

MSI Z77MA G-45

i7 3770K

SSD Vertex 4 128GB na sam ML

GTX 650 Ti 2GB Gigabyte

16GB DDR3

Muzyka zintegrowana Realteka

 

Moje kroki:

1. Przygotowania:

- Próbowałem PMPatch ale wyskakiwał mi cały czas invalid instruction: 4, więc w końcu pobrałem spatchowaną wersję 1.40 z http://biosrepo.wordpress.com/msi/ i 1.90 z 17str wątku PMPatch http://www.insanelymac.com/forum/topic/ ... e__st__320 .

- Zainstalowałem Clover na pendrive z instrukcji i paczki Oswaldiniego Clover_v2_r1413.zip dla Mac OS X (przygotowuję wszystko na Lion 10.7.5 na starym Mac Pro) z ustawieniami standardowymi.

- Odtworzyłem na innym pendrive instalację ML - InstallESD.dmg wyciągnięty z instalki AppStore

 

2. Działania:

- Zaktualizowałem/sflashowałem BIOS do spatchowanej wersji 1.40 z biosrepo (czytałem, że z tą 1.90 coś się dzieje).

- Ustawiłem w BIOS boot z UEFI: 'tutaj pendrive'.

- Odpala mi się Clover, ale - tak jak Szumiejowi - wywala instalację ML mówiąc:

'Loading kernel cache file 'kernelcache'...
......Error allocating 0x1569 pages at 0x00000000009ea000 alloc type 2
Error loading kernelcache (0x9)'

- Sugerując się tym wątkiem, trochę w ciemno zacząłem zmieniać 'boot-args' na takie, o które pytał 314TeR ale skutkowało to tylko zmianą 'Error loading kernelcache (0x7 / lub inne symbole)'

 

 

Macie pomysł czego powinienem teraz spróbować?

- tutaj zdają się omijać ten problem https://sites.google.com/site/nozyczek/ ... -installer , ale pisaliście, że z Cloverem powinno się po prostu InstalESD i koniec, więc nie wiem czy tak próbować.

 

 

EDIT:

 

- Okazało się, że standardowa instalacja Clovera różni się od standardowej instalacji z obrazka Oswaldiniego img. Z tymi opcjami instalator się uruchomił (Menu Clovera było w lepszej rozdzielczości, ale uruchamiało się dużo wolniej)

 

EDIT:

- niestety wcale się jednak nie uruchomił. Zawiesza się na szarym tle i ze znajomym tęczowym wirującym parasolem :P

 

EDIT:

- update'owałem BIOS do spatchowanej wersji 190 i próbuję zmieniać coś w ustawieniach instalatora Clover, czasem zamiast wywalić błąd, przelatuje mi wszystko szybko i się resetuje (w zależności od wybranych opcji)

 

EDIT: Poradziłem sobie z instalacją dzięki radom w tym wątku :)http://www.osx86.net/guides-tutorials/1 ... r-273.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

hmm ja chciałem zrobić reinstalacje systemu :-/ za pomocą chameleona ale tez coś nie idzie jak trzeba i wisi na starcie :-// za clovera się jeszcze nie brałem, a co do chameleona :-/ jak to zwykle bywa :P coś idzie nie tak próbuję odpalić pena przygotowanego programem LIM z ML i instalator się zatrzymuje na piłeczce plażowej na białym tle :-//

 

IMG_2540.jpg

 

 

Pen robię kropka w kropkę według instrukcji z której kiedyś instalowałem jeszcze Liona różnicą jest tylko k.graficzna kiedyś miałem GF en210 obecnie Ati HD5770 Sapphire lecz zanim system się wysypał działa prawidłowo, możliwe że to grafa zatrzymuje instalator ? Dodam że posiadam bios po modyfikacji przez jednego z kolegów na forum jak wrzuciłem domyślny to wywala od razu panic :-/ smbios ustawiony na imac 12,2.

 

http://hamac.pl/topics46/moj-sposob-na-instalacje-liona-plyty-msi-z68ma-g-vt7157.htm

 

 

IMG_2541.jpg

 

https://dl.dropboxusercontent.com/u/24941923/ML%20instalacja/smbios.plist

 

Zrzut%20ekranu%202013-06-5%20o%2010.11.43.png

Zrzut%20ekranu%202013-06-5%20o%2010.12.08.png

Zrzut%20ekranu%202013-06-5%20o%2010.13.17.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

thx ;-) za podpowiedź 10.8.4 zainstalowany :-/ problem tylko z PM mnożnik stoi na x16 jeśli się nie uśpi i wybudzi komputera ponownie, Zapewne trzeba by się bawić z SSDT ale jak przypomnę sobie trudy na 10.8.2 :-/ i mojej płycie to chyba będzie trzeba się obejść smakiem i poczekać na jakiś speedsteper .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.