Skocz do zawartości

MSI Z77MA G-45 Konfiguracja i OC świeżej instalacji 10.8.3


Johnalabama
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem :)

 

Powiem szczerze, że gdy ostatnio stawiałem hackintosha, to grono forumowiczów go nieźle zbeształo (był na nim burdel). Tym razem chcę to zrobić porządnie, więc zamiast instalować jakiekolwiek kexty wpadną mi w łapę itd. itp. pytam zawczasu co powinienem teraz zrobić :) Mam nadzieję, że ktoś pomoże mi skonfigurować idealny system. Chciałbym go podkręcić do oporu (zainstalowałem chłodzenie Macho :)

 

Konfiguracja:

MSI Z77MA G-45 (myślałem, że kupuję sprawdzoną, idealną i polecaną mobo, ale chyba wersja MA wcale nie jest taka cudowna)

i7 3770K

GTX 650 Ti 2GB

SSD Vertex 4 128GB

 

Do tej pory zrobiłem:

- Zaktualizowałem BIOS do spatchowanej PMPatch wersji 1.90 (spatchowany BIOS ściągnąłem z wątku głownego PMPatch - mi wyskakiwał błąd, a komuś innemu najwyraźniej nie :)

- Klucz Clover do odpalania systemu (w tej chwili działa mi tylko z BIOS) z najnowszej wersji instalatora 1654 pobranej stąd

- Zainstalowałem ML 10.8.3 (po dwóch dniach walki z Cloverem)

- Zainstalowałem HWMonitor z FakeSMC i pluginami od kozleka

- Zainstalowałem Trim Enabler

- Zmieniłem Model na iMac13,1

- Próbowałem uruchomić dźwięk dwoma różnymi kextami AppleHDA lda ALC892 ML 10.8.3 wgranymi na klucz Clovera

- Ściągam właśnie xcode

 

Tyle. Boję się robić coś więcej :)

 

Oto mój config.plist:



GUI

Theme
black_green

PCI

USBInjection
Yes
USBFixOwnership
Yes
InjectClockID
Yes

SystemParameters

boot-args
-v npci=0x2000 slide=0 WithKexts
prev-lang:kbd
en:0
InjectSystemID
Yes
LegacyBoot
PBR

Graphics

PatchVBios
Yes

KernelAndKextPatches

AsusAICPUPM


SMBIOS

ProductName
iMac13,1



 

 

- Nie działa ALC892 i LAN.

- W innych wątkach widziałem, że ludzie instalują to audio z multibeast, ale tam są dwie opcje: z DSDT i bez. Którą wybrać?

 

EDIT:

- W ACPI_SMC_PlatformPlugin nie mam wpisu CPUPLimit, a AICPMVers = 0x1240105

 

Pozdrawiam wszystkich,

Kuba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Zainstalowałem Trim Enabler

Zbędne - realizuje to patch w cloverze. Nawet zalecany, bo wtedy nie zmieniasz oryginalnego kext'a a jest tylko patchowany w locie w RAM.

- Nie działa ALC892 i LAN.

Do ALC892 trzeba by znaleźć dobry kext, może oswaldini ma jakiś sprawdzony komplet. Ja postaram się zrobić coś porządnego tak jak zrobiłem dla paru innych... ale to nie wiem osobiście kiedy, po prostu potrzebuję ciurkiem parę godzin na intensywne testy.

 

Lan - załatwisz Lnx2Mac.

 

- W ACPI_SMC_PlatformPlugin nie mam wpisu CPUPLimit, a AICPMVers = 0x1240105

Obejrzyj dokładnie ioreg'a - w nowszych systemach został mocno zreorganizowany i wpisy trafiły w inne miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie działa ALC892 i LAN.

- W innych wątkach widziałem, że ludzie instalują to audio z multibeast, ale tam są dwie opcje: z DSDT i bez. Którą wybrać?

Ja wybrałem bez DSDT - działa (oprócz audio HDMI - nie wiem jak je uruchomić).

Na jednym z wyjść mam dziwne "pykanie" gdy dźwięk się załącza. Wybrałem drugie i jest ok.

Audiofilem nie jestem, korzystam tylko ze stereo z głośników w monitorze i to mi wystarcza.

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wybrałem bez DSDT - działa (oprócz audio HDMI - nie wiem jak je uruchomić).

Nie wpieramy rozwiązań z mutibeast'a. Tam jest sporo badziewia, podmiana kextów na starsze, kardynalne błędy.

Na jednym z wyjść mam dziwne "pykanie" gdy dźwięk się załącza. Wybrałem drugie i jest ok.

Pykanie na wyjściu analogowym jest niestety dość często spotykane. Jak poszukasz to pojawia się parę rozwiązań, ale one nigdy skutecznie w 100% nie eliminują tego problemu. Niestety pytanie też jest potęgowane jak układ na płycie jest kiepskiej jakości, albo podłączone głośniki też nią nie grzeszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.