Skocz do zawartości

Maksymalnie kompatybilna karta grafiki.


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To dałem ciała bo miałem możliwość kupić 290X w dobrej cenie, 270X,260X są za słabe dla mnie, najmniej to 280X, ale znów cena praktycznie taka sama jaką chcę przeznaczyć na 290. Co oznacza trzęsienie ekranem bo na 6850 nigdy czegoś takiego nie uświadczyłem. W takim razie co kupić z ATi pokroju 280X w górę żeby śmigało jak dotychczasowa 6850.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szok i zdziwienie, bo wygląda że nowa karta działa OOTB bez popychaczy mowa o Sapphire R9 280X Dual-x. Karta wstała dvd działa, luxmark również, jak i Cinebench puki co wywala tylko OpenGl Extensions Viewer. Jak narazie YT śmiga, brak artefaktów. Zna ktoś inne opcje jak potestować kartę pod Os X. Bo puki co działa lepiej nież pod Windows;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szok i zdziwienie, bo wygląda że nowa karta działa OOTB bez popychaczy mowa o Sapphire R9 280X Dual-x. Karta wstała dvd działa, luxmark również, jak i Cinebench puki co wywala tylko OpenGl Extensions Viewer. Jak narazie YT śmiga, brak artefaktów. Zna ktoś inne opcje jak potestować kartę pod Os X. Bo puki co działa lepiej nież pod Windows;).

Wstała bo ma w kextach swoje dev id. Co do działania to bym się spierał, w reguły nie działają wszystkie wyjścia i odpadają konfiguracje multi monitorowe - czarny ekran, zwis i amen. Potestuj parę gier; jest kilka które na nowych kextach się rozkłada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 9 miesięcy temu...

Tak, dokładnie ta z ukrytym wiatrakiem...

 

EDIT: Właśnie dotarła.

 

EDIT2: Po pierwszych testach.

Karta odpala na GI=No w ML 10.8.3 bez najmniejszych problemów. Działają wszystkie 4-ry porty, 2xDVI, HDMI i VGA. Działa hot-plug portów DVI. Na raz działa na dwóch monitorach, podpięcie 3-ciego uwala system i robi się szary/niebieski ekran, jak i nie odpala się poprawnie graficznie w OS X z podpiętymi monitorami.

 

Karta NIE ma (jeszcze GOP/UEFI ROM), więc w cloverze startuje jedynie w trybie Legacy. Sleep poprawnie działa w trybie legacy, w trybie UEFI karta startuje, ale po sleep jest KP i restart, ale to do weryfikacji bo zaraz będę ładował na nią BIOS z GOP (o ile ASUS się spisał i przygotował dla wszystkich nvidii 6xx jak pisał).

 

Jak na razie karta zapowiada się bardzo miło, jest pasywna, ładnie wykonana, ma porty jakich się najczęściej używa, no może być brak trochę DP, ale monitory co mają DP, to i mają DVI.

 

Więcej info wkrótce jak załaduje UEFI ROM do VGA.

 

EDIT3: UEFI ROM załadowany, za chwilę testy z OS X.

 

EDIT4: Jestem po testach w OS X z UEFI Bios. W skrócie działa jak powinna, jest GOP, jest fastboot, jest natywna rozdzielczość już w UEFI i przez cały start OS X, jest poprawnie działający sleep w trybie UEFI. Jedyne czego nie jestem pewien to czy jest wykorzystywany GPU przez VDADecoder, gdyż programik sprawdzający jego działanie zwraca mi błąd i dzieje się to zarówno na HD4000 jak i na GT640 i nie wiem czy to problem z programem czy faktycznie tej akceleracji nie ma. Manualnie też mi ciężko definitywnie sprawdzić, bo testy robiłem w XBMC 12.2 które na 100% poprawnie obsługuje VDADecoder i w nim odtworzenie 16GB mkv'a powodowało jedynie obciążenie jednego rdzenia w ~40% a CPU i GPU nawet się nie nagrzały, miały temperatury po 30 parę stopni... Nie wiem czy to zaleta iCore i5-3570K czy faktycznie VGA dekoduje strumień h264.

 

Jak ktoś ma inną sprawdzoną metodę sprawdzenia dekodowania h264 przez GPU niż VDADecoderChecker, to proszę o info a sprawdzę.

 

Podsumowując, jak ktoś szuka względnie taniej, nowoczesnej i pasywnej VGA to chyba jedyny sensowny model. Inne nvidie jak szukałem mają aktywne chłodzenia.

 

PS W załączniku screen z CineBench, jak na pasywną VGA wynik wg mnie całkiem zacny.

 

To warto tą kartę kupić bo przymierzam się do budowy pierwszego hamaca? Pasywne chłodzenie bardzo by mi odpowiadało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Mam do Was pytanie, czy oryginalna karta jaka była w Macku pro 5770 zadziała na hamacku, bez flashy biosa albo innych operacji ?

Napisze tylko dla tych co maja oryginalne karty od maca i chcą je wrzucic do hacka. Radek dziala 100%, bios sie świeci, windows chodzi bez problemu. Nie musiałem też kombinować przy hamacku wszysko hula plug and play;d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem 2 karty hd5770. Żadna nie działała idealnie. kiedyś, to rzeczywiście była jedną z bardziej kompatybilnych kart, ale widoczne w nowych wersjach osx coś skopali. Jest jakiś problem z framebufferem o ile dobrze pamiętam.

 

Poszukać moich postów na ten temat jeśli chcesz więcej szczegółów.

 

Sory, nie do czytałem, że mowa o oryginalnej z maka.

 

// edit:

Użytkownik Grzesiek13 edytował ten post wczoraj, 12:47 

Używaj opcji edycji

 

Używam (jak widać :)), ale na wersji mobilnej jej nie ma, albo jest bardzo sprytnie ukryta.

Edytowane przez wujek_bogdan
Używaj opcji edycji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 3 lata później...

Witam Państwa serdecznie.

Potrzebuję maksymalnie kompatybilnej nowej karty graficznej do kwoty max 700 zł do obróbki w Final Cut Pro w systemie MacOS 10.14.6.

Po aktualizacji systemu z 10.11 do 10.14, gt740 nie wyszukał stosownej aktualizacji sterowników dzięki czemu kolega jest w kropce (zapewne z tytułu braku sterowników dzięki uprzejmości NVidii). Czyżby czas na Radeona?

Pozdrawiam?

Edytowane przez m8kbv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.