Skocz do zawartości

Maksymalnie kompatybilna karta grafiki.


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuje kupić niedrogą kartę graficzną, która to, wpasuje się dobrze w mój zestaw z sygnaturki.

Wydajności nie oczekuję sporo wyższej, byle tylko była troszkę szybsza bo nie ma sensu wymieniać na gorszą.

Mam problem z obecną, niestety widzę, że to patowa sytuacja, problem poruszam tu link do tematu na forum

Co więc kupić, bardzo kompatybilnego, oraz cichego pod wspomniany sprzęt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, dokładnie ta z ukrytym wiatrakiem...

 

EDIT: Właśnie dotarła.

 

EDIT2: Po pierwszych testach.

Karta odpala na GI=No w ML 10.8.3 bez najmniejszych problemów. Działają wszystkie 4-ry porty, 2xDVI, HDMI i VGA. Działa hot-plug portów DVI. Na raz działa na dwóch monitorach, podpięcie 3-ciego uwala system i robi się szary/niebieski ekran, jak i nie odpala się poprawnie graficznie w OS X z podpiętymi monitorami.

 

Karta NIE ma (jeszcze GOP/UEFI ROM), więc w cloverze startuje jedynie w trybie Legacy. Sleep poprawnie działa w trybie legacy, w trybie UEFI karta startuje, ale po sleep jest KP i restart, ale to do weryfikacji bo zaraz będę ładował na nią BIOS z GOP (o ile ASUS się spisał i przygotował dla wszystkich nvidii 6xx jak pisał).

 

Jak na razie karta zapowiada się bardzo miło, jest pasywna, ładnie wykonana, ma porty jakich się najczęściej używa, no może być brak trochę DP, ale monitory co mają DP, to i mają DVI.

 

Więcej info wkrótce jak załaduje UEFI ROM do VGA.

 

EDIT3: UEFI ROM załadowany, za chwilę testy z OS X.

 

EDIT4: Jestem po testach w OS X z UEFI Bios. W skrócie działa jak powinna, jest GOP, jest fastboot, jest natywna rozdzielczość już w UEFI i przez cały start OS X, jest poprawnie działający sleep w trybie UEFI. Jedyne czego nie jestem pewien to czy jest wykorzystywany GPU przez VDADecoder, gdyż programik sprawdzający jego działanie zwraca mi błąd i dzieje się to zarówno na HD4000 jak i na GT640 i nie wiem czy to problem z programem czy faktycznie tej akceleracji nie ma. Manualnie też mi ciężko definitywnie sprawdzić, bo testy robiłem w XBMC 12.2 które na 100% poprawnie obsługuje VDADecoder i w nim odtworzenie 16GB mkv'a powodowało jedynie obciążenie jednego rdzenia w ~40% a CPU i GPU nawet się nie nagrzały, miały temperatury po 30 parę stopni... Nie wiem czy to zaleta iCore i5-3570K czy faktycznie VGA dekoduje strumień h264.

 

Jak ktoś ma inną sprawdzoną metodę sprawdzenia dekodowania h264 przez GPU niż VDADecoderChecker, to proszę o info a sprawdzę.

 

Podsumowując, jak ktoś szuka względnie taniej, nowoczesnej i pasywnej VGA to chyba jedyny sensowny model. Inne nvidie jak szukałem mają aktywne chłodzenia.

 

PS W załączniku screen z CineBench, jak na pasywną VGA wynik wg mnie całkiem zacny.

Screen Shot 2013-05-28 at 15.12.24.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że HD4000 powinna działać z VDADecoder, i czort wie czemu wywala błąd jakby nie obsługiwała.

 

Dziś znalazłem jeszcze jeden krzaczek. ASUS z hybrydowym vbiosem ma jeden drobny problem na płytach bez wsparcia CSM i GOP, jak np P8Z68 Deluxe. W UEFI tej płyty jest opcja pierwszeństwa ładowania sekcji rom'ów, legacy lub UEFI i jak się ustawi legacy to karta działa, ale jak się ustawi UEFI, to jest czarny ekran i komp w wchodzi w pętle restartów. Aby odczarować trzeba resetować cmos lub zmienić na VGA bez GOP i wtedy przestawić spowrotem ładowanie na legacy. Podejrzewam, że to wina raczej UEFI P8Z68 Deluxe niż VGA, nie mniej na 99,9% trzeba zapomnieć o trybie UEFI Clovera na płytach bez oficjalnego GOP/FastBoot... po prostu nie będzie sleep'a i/lub w ogóle obrazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Widzę, że temat podpięty to i ja się podepnę, potrzebował bym wymienić grafikę na coś mocniejszego, zastanawiam się nad Redeon R9 280X jednak dziwi mnie, że dużo osób je sprzedaje na Alledrogo po pół roku. Czy coś jest nie tak z tymi kartami? Jeżeli nie ta to co możecie polecić do 1000zł i w pełni bezproblemowa w OS X.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam się nad Redeon R9 280X jednak dziwi mnie, że dużo osób je sprzedaje na Alledrogo po pół roku. Czy coś jest nie tak z tymi kartami?

 

Może po prostu pochodzą one z koparek do bitcoinów lub maszyn obliczeniowych pod OpenCL, bo w takich sprzętach te karty są dość popularne? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie tak, bo po zgłębieniu tematu faktycznie są polecane do koparek szczególnie R9 280X. Ogólnie stosunek wydajność/cena jest na plus stąd jak ktoś ma na pokładzie takiego radka to niech pisze którego wybrać MSI/GB/Sapphire i jak się sprawuje. Nvidia raczej do mnie nie przemawia, chyba że 780, ale na nią mnie nie stać 2K trzeba niestety mieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy do czego... jak chce się mieć na dzień dzisiejszy absolutnie bezproblemową kartę, to jest to jakaś nvidia na rdzeniu kepler, czyli od GT640 w górę. Od 10.9.3 z sterownikami nvidii na tych kartach nie ma żadnych problemów w działaniu.

 

Pytanie też do czego ta karta ma służyć, bo jak ma wspomagać kodowanie Video, to na pewno AMD 280X (odpowiednik Applowskiej D700) da większego kopa niż jakakolwiek nvidia, ale jeśli od karty chcemy trochę więcej, np chcemy na niej pograć pod windows, to nvidia wydaje się zdecydowanie lepszym wyborem, a na taką uniwersalną kartę GTX760/770 wydaje się najlepszym wyborem. GTX780 owszem jest wydajna, ale już cena jaką trzeba zapłacić za te parę % więcej do 770 jest zdecydowanie wyższa niż wynika z zwiększenia mocy.

 

Jak dla mnie jak ktoś nie chce za wiele wydawać, a mieć komputer i do OS X i gier w Windows, powinien rozważyć zakup GTX770.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

no i kupilem nowa grafe tj. GB GF GT640 2GB, leży obok w pudełku, mniejwiecej w tym samym czasie podbiłem sie do 10.9.4

i nagle problem z zawiechami sie rozwiazał...

zlosliwosc rzeczy martwych ;)

 

tak wiem wujku.b, tez miales problematyczna 5770, to byla 2ga na swiecie najwredniejsza (zaraz po mojej) grafa, innych nie ma, czujmy sie wybrancami ;)

 

 

edycja:

a jednak, karte musze zmienić, problem z zawiechami sie powtórzył

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Orientuje się ktoś jak ta karta pali pod OS X i czy w ogóle pali?

 

SAPPHIRE Tri-x R9 290 

Większej czcionki się nie dało. R9 290 działa bo to ten sam rdzeń ale samo działanie pozostawia wiele do życzenia, zero konfiguracji multi monitorowej, fabryczne trzęsienie ekranem i startuje jak się jej chcę, zajrzyj do wątku 7790/260X, inny rdzeń ale te same kexty i problemy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.