Jump to content
MKjanek32

Przygotowanie pendrive do instalacji Mountain Liona

Recommended Posts

Dobra, czyli masz Windowsa. W takim razie wykonujesz kroki opisane w pierwszej części poradnika. Część druga dotyczy sytuacji, gdy mamy działającego OS Xa i z jego poziomu chcemy przygotować klucz.

W żadnym wypadku nie chodzi o to, by najpierw zrobić coś pod Windowsem, a później pod Mac OS Xem :) .

W takim razie u mnie cała operacja opisana w pierwszym etapie (czyli pod windows) się powiodła 

"............................8. Klikamy Open, potwierdzamy operację i czekamy aż pliki zostaną skopiowane na pendrive'a.

9. Gotowe!"  Co teraz ? Napisz mi proszę jak zupełnemu laikowi co dalej bym ujrzał maca

Co teraz ? Napisz mi proszę jak zupełnemu laikowi co dalej bym ujrzał maca

Sorry za opóźnienie. Musisz przygotować pena z Cloverem (chyba, że już to zrobiłeś na drugiej partycji za pomocą Boot Disk Utility), wypakować na niego najnowszą paczuszkę Clover_for_BootDiskUtility (http://clover.noh.pl/) zastępując wszystko i za pomocą Clovera wystartować z przygotowanego wcześniej pena instalator.

Ja mam problem ;/ 

Posiadam Della inspiron 7720

i5-3gen

16gb ram

nvidia gt650m

SSD830 samsung - 128gb

500GB HDD

1600x900 - 17 cali

Same porty USB 3.0

Mam pendrajwa 16gb, pobrałem clovera, i pobrałem Moutain Liona 10.8.5.

Zrobiłem pena botowalnego, tylko kiedy włączam kompa, i pokazuje mi się menue clovera, nie mam opcji do wyboru Motutain Lion. Proszę o pomoc :( przeczytałem całe poradniki i info dla nowych i dalej nie wiem... Mam też mavericksa, retaila i inne pliki i nic nie idzie :( może mi ktoś pomóc tutaj lub na priv /?/

Miałem przypadki, że Clover na niektórych kontrolerach USB 3.0 nie czytał klucza - nie była to wina zrobionego pendrivea a samego kontrolera. Przeleć wszystkie porty USB, jak trafisz na te z chipsetu powinno być OK. Z problemem idź do swojego tematu albo załóż nowy bo nie jest związany z tutorialem.

PS: ew jeszcze masz piracki obraz i odtworzyłeś na pendrive nie ten obraz co trzeba (piraty to czasem całe apki a nie sam obraz InstallESD i trzeba wejść głębiej w 7-zip)

mam problem, uruchamiam instalator z usb, wszystko fajnie, ładuje się aż w końcu widzę biały ekran, kursor i nic nie rusza dalej. Zostawiłem na 15 i nic. Kursorem mogę normalnie ruszać. O co chodzi ?

Panowie mam problem.

Tak się złożyło że pozbyłem się boot usb robiony pod os x i nie mogę w żaden sposób odtwożyć go po win 8.1

Posiadam mountain lion.app oraz yosemite.app z appstore na dysku zewnętrznym - ale w żaden sposób nie mogę odtwożyć przynajmniej ML pod win.

Próbowałem wykorzystać tutke z 1 posta ale po otwarciu installESD nie ma drugiego installesdm, ani pliku hfs.

Próbowałem tranmac i w żaden sposób nie odpaliłem instalki.

Podeślijcie tutke z instalacją ML (lub yosemite) na usb pod windows,Najlepiej byłoby odtwożyć boot usb w systemie plików HFS+ GUID.

P.S. Clover posiadam na osobnym pendr.

Pozdrawiam