Skocz do zawartości

Szybki tutek jak mieć snoła retail'a na Asusie P5Q


laborman
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jest to bardzo robocza i szybka wersja tutka. Instalacja oparta jest o metodę 314TeR'a retaila Leoparda.

Potrzebne pliki:

a) obraz SL

b)chameleon2 RC3

c) paczka E/E przygotowana przeze mnie

d) dsdtpatchergui

e) szczęście

 

1. Musimy mieć na innym dysku, lub partycji zainstalowanego Leoparda 10.5.x, Tygrysa 10.4.x (ja instalowałem z dysku USB) bo z niego będziemy instalować SL.

2. Montujemy obraz i instalujemy na dysku docelowym korzystając w tej części z tutka 314TeR'a Szczegóły tutaj

3. Nie resetujemy tylko instalujemy chameleona2 (ja zastosowałem najnowszy wypust RC3 bo nie trzeba podmieniać pliku boot)

4. Do katalogu E/E, który utworzy chameleon kopiujemy zawartość paczki, którą przygotowałem. Jest ona wzbogacona o injectory lanu pokladowego, obsługi dysków, sleep, openhaltrestart i dźwięku (oczywiście wszystko 64bit). Z tym, że nie wiem dlaczego ale plik AppleHDA musi być w S/L/E a nie w E/E bo inaczej nie działa dźwięk.

5. Generujemy za pomocą DSDTpatchera DSDT.aml i ładujemy go na docelowy dysk.

6. Restart i w zasadzie powinien system wstać. Mi wstał

Oczywiście nie muszę przypominać , że instalowałem SL na zupełnie osobnym dysku SATA, że AHCI w biosie i takie tam mają być włączone itp.

W paczce znajdują się także com.apple.boot.plist ze stringiem mojej grafy i chyba siecówki ale nie jestem pewny no i plik smbios.plist który oczywiście można przeedytowac do swoich potrzeb.

 

Paczka:

http://rapidshare.com/files/277821041/Extra.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No wielkie dzięki, po odznaczeniu powyższych pozycji instalacja za kończona pomyślnie. Po dorzuceniu kilku kextów system nawet wystartował.

Teraz jeszcze mam pytanko w jaki nalepszy sposób odpalić dzwięk na płycie Gigabyte EP-35 DS3L (reset i usypianie) no i kartę graficzną GeForce 9600GT. Zainstalowane mam Chameleon 2.0 RC3 + DSDT + następujące kexty (fakesmc.kext, NullCPUPowerManagement.kext,IOAHCIBlockStorageInjector,LegacyAppleAHCIPort, LegacyIOAHCIBlockStorage,PlatformUUID.kext)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
Poczatkowo nie dzialalo na AppleVIAATA, ktory niby byl przeznaczony na x64, ale w koncu, po ktorejs z kolei probie sciagniecia kext'a z internetu, zadzialalo.

Tylko zdradź proszę czemu miałby służyć ten kext, na płycie, która nie posiada chipsetu VIA ?

 

/ Edit: Już się dowiedziałem, to wbrew nazwie on uruchamia IDE Marvell'a :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 lata później...

Czy ktoś mógłby wrzucić tutaj kexty potrzebne do uruchomienia Snow Leoparda pod P5Q? Niestety link z pierwszego postu jest już nie nieaktywny, a mam problem np. z "FakeSMC: key not found BEMB. length - 1" lub "IOATAController device blocking bus." System wstaję jednak nie widać urządzeń USB, CD-ROMu... po za tym, po zainstalowaniu chameleon nie potrafi uruchomić systemu, muszę korzystać z bootcda. Niestety nie wiem czego konkretnie brakuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.