Jump to content

GeForce GTX770


Recommended Posts

Otwieram temat testów GeForce GTX770 pod OS X.

 

Aby mieć pewność, że nie mam żadnych pozostałości/śmieci, postawiłem 10.8.3 (miałem przygotowaną instalkę) i później update do 10.8.4 (nie chciało mi się robić pena z 10.8.4 ;-)). Wsadziłem kartę z tematu i poszła.

Obecnie nie instalowałem żadnych sterowników nvidii i jadę na natywnych.

 

GTX770%4010.8.4.png

 

Edit 1:

VDADecoderChecker - wywala się z błędem 12473

AVF info: hasOfflineRenderer, borad-id check : true
AVF info: Successfully connected to the Intel plugin, offline Gen6 
AVDCreateGPUAccelerator: Error loading GPU renderer
An error was returned by the decoder layer. This may happen for example because of bitstream/data errors during a decode operation. This error may also be returned from VDADecoderCreate when hardware decoder resources are available on the system but currently in use by another process.
VDADecoderCreate failed. err: -12473

 

Edit 2:

CineBench

CineBench.png

 

Edit 3:

Złącza - tu nie mam możliwości przetestowania wszystkich - nie mam przejściówki z DP, a gniazdo HDMI blokuje mi konstrukcja mojej obudowy... Zostały więc dwa DVI, które działają, można także przekładać kabel i wszystko śmiga.

 

Sleep - na razie testy pod Chameleonem i tu jest ok - karta po sleepie wybudza się. Później odpalę w Cloverze w trybie UEFI.

Link to comment
Share on other sites

No to pięknie... oczywiście testowałeś z GE/GI=No? To do kompletu brakuje tylko powiedzmy szachów i DVD Player'a... ale to drobiazg.

 

Daj znać też czy karta ma GOP i działa z WYŁĄCZONYM CSM, czyli startuje od razu w natywnej rozdzielczości monitora i czy działa poprawnie sleep w UEFI...

 

PS Wynik w Cinebench jakiś cienki, ale podejrzewam że zwyczajnie Cinebench już nie bardzo się nadaje do testowania nowoczesnych kart.

PSS Ciekawe czy jest inny sposób na weryfikacje działania VDADecoder...

Link to comment
Share on other sites

tak GI/GE wyłączone

szachy, dvd śmigają

odpaliłem Clovera w UEFI i też sleep/wake działa

co do CSMa to muszę ogarnąć jak to może mieć Gigabyte nazwane, bo oczywiście na pierwszy rzut oka nie ma. Pamiętam jak bawiłem się jakimś Asusem i tam to było.

Link to comment
Share on other sites

tak nazwę znam, ale nie mogłem znaleźć tego. W gigabyte jest pewna opcja gdzie wybierasz jaki system operacyjny będzie się bootować - miałem ustawiony "Other", a po wybraniu "windows 8" pojawia się CSM.

Wyłączyłem i poszło z UEFI - Clover i grafika od razu w natywnej rozdzielczości ekranu.

 

No to chyba wszystko :-) karta przy tej cenie wygląda na bardzo sensowny zakup. Przetestowałem przy okazji tego GTX780 i też wszystko śmiga. Ale czy warto tyle dopłacać to nie jestem przekonany. Z drugiej strony przy mojej rozdziałce przydałaby się...

 

Rano karty oddaje, więc that's all Folks :-D

Link to comment
Share on other sites

Wyłączyłem i poszło z UEFI - Clover i grafika od razu w natywnej rozdzielczości ekranu.

No to G8... Widziałem że masz połączenie DV->HDMI - czy w Cloverze nie masz przypadkiem underscan'u, takie czarne ramki wokół właściwego pola obrazu?

karta przy tej cenie wygląda na bardzo sensowny zakup.

Dokładnie tak samo sądzę... Cena jest jej niższa niż 680 a wydajność wyższa, do tego lepiej działający Boost 2.0 który potrafi wycisnąć co się da z karty i im lepsze chłodzenie na niej tym na większy kop można liczyć.

Link to comment
Share on other sites

Widziałem że masz połączenie DV->HDMI - czy w Cloverze nie masz przypadkiem underscan'u

 

nie ma underscanu - numer wersji clovera jest w samym rogu - to raczej przypadłość AMD/ATi i jest strasznie irytująca, że dopiero w systemie możesz wyłączyć to...

Link to comment
Share on other sites

nie ma underscanu - numer wersji clovera jest w samym rogu - to raczej przypadłość AMD/ATi i jest strasznie irytująca, że dopiero w systemie możesz wyłączyć to...

Nie tylko... Mam LG DM2780D - takie ustrojstwo co niby jest monitorem i TV w jednym. Niestety nie ma wejścia DVI ani DP, są za to 2xHDMI, component, scart, antena itp itd... Po podpięciu w HDMI teoretycznie monitor wykrywa że jest podpięty PC i pyta czy ustawić się w tryb PC. Jak to uczynisz zmienia się zakres pracy HDMI na Full, przez co luminancje są prawidłowo ustawiane, ale łajza coś nie do końca wysyła po złączu, bo bez względu jakiej karty bym nie odpalał to mam underscan. Jedynie jak odpaliłem HD4000 z wyłączonym CSM, to zaskoczyła prawidłowo... inne jak ASUS GT640 z biosem UEFI, ATI6870 legacy i 4870 mają underscan. Natomiast u Ciebie w profilu widzę że wykrył "TV", ale skoro piszesz że undescan'u nie ma, to powinieneś się cieszyć.

dopiero w systemie możesz wyłączyć to...

i to pod warunkiem że zainstalujesz sterowniki... jak nie to musisz grzebać w rejestrze.

 

PS podłączanie po HDMI to ryzykowny temat... czasami działa czasami nie... niestety sterowniki i biosy są głupie, że zakładają skoro masz HDMI to na 100% podłączasz TV... brrrr co za debilne założenie.... O ile w przypadku faktycznie ten undescan czasami powoduje że możesz zobaczyć cały obraz jak masz domyślnie (następny debilizm) w TV włączony overscan, to w przypadku monitorów można się wpakować na minę ograniczonej przestrzeni barwnej, clippingu i przekłamań kolorystycznych, bo wszystko co będzie miało wartości poniżej 16 będzie zawsze 16, a powyżej 235 będzie 235 a poziomy 16 i 235 będą odpowiadać faktycznym 0 i 255.

Link to comment
Share on other sites

Po wstępnych testach Gigabyte GTX770 kupiłem ASUSA GTX770-DC2OC-2GD5 - głównie ze względu na ponoć lepsze chłodzenie. Teraz na spokojnie będę mógł ją przetestować.

Karta była ostatnim elementem, który blokował mi w pełni wykorzystanie bootowania UEFI - moja poprzednia karta Radeon 6870 nie miała GOPa.

 

W końcu ostatecznie przeszedłem na Clovera i teraz dopieszczam ustawienia. Obecnie komputer startuje w trybie UEFI z włączonym fast bootem i wyłączonym CSM. Nie ma problemu ze sleepem/wake. Clover uruchamia się w natywnej rozdzielczości monitora, ale teraz w sumie tego nie widzę, bo ustawiłem silent boota.

 

Karta wyposażona w HDMI, DisplayPort, DVI-D i DVI-I - na tą chwilę korzystam z DP (ACD) i z DVI-D (amplituner).

 

Edit:

uwaga na temat pracy: trochę rozczarowany jestem pracą (hałasem) - myślałem, że karta będzie cichsza - fakt, że mam wysokie wymagania, ale mam wrażenie, że referencyjne chłodzenie z GTX780 chodziło znacznie ciszej. Temat do dalszych testów tak jak i temperatura i wydajność - wstępne testy wykazują troszkę słabszą wydajność względem Gigabyte - muszę sprawdzić taktowania i potencjał OC

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
  • 2 weeks later...

Ja polecam, świetna karta dla osób z wymaganiami. Jak grać w gry to tylko na najwyższych ustawianiach. Nabyłem ją aby móc pograć w battlefield jak człowiek:) Karta droga, ale jakość=cena.

 

Za nie wiele subiektywnie więcej jest gtx780 (bez ti) a ona gniecie GTX760/70... do tego na nowszym rdzeniu tym samym co tytan,,,

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.