Skocz do zawartości

Mavericks - Pierwsze wrażenia, testy, sposoby instalacji.


zet120
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 156
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

OK, nie było mnie przy kompie jak się restartował i nie zauważyłem tej pozycji w menu Clovera ;) Wszystko gra.

Tzn wszystko do momentu uruchomienia instalacji.

 

Podczas bootowania system zatrzymuje się na:

[iOBluetoothHCIController][searchForTransportEventTimeOutHandler] -- Missing Bluetooth Controller Transport!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1995, czyli ostatniej, na której działa stara struktura konfigu. Co to jest 2nd stage? Rozumiem, że mam aktualizować do najnowszej i poprawić konfig jeśli zamierzam instalować 10.9?

Dokładnie... na 1995 nie zainstalujesz poprawnie 10.7/10.8/10.9

Ciekawe, że grafika nie odpala, z 5770 nie powinno być takich problemów.

Może być powiązane, albo np w 10.9 należy włączyć/wyłączyć GraphicsInject.

 

W załączniku masz sampla pod wysoką wersje 21xx aby się nie mordował... pozmieniaj stosownie.

sample.config.plist.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, przyda się. Właśnie się przymierzałem do modyfikacji sampla z clover configuratora.

To nie rób tego... ma skopane parę wpisów.. w/w lista jest z mojej maszyny na Z77/Z87, ale przerobić ją to nie problem. Jak w smbiosie nie będziesz miał wszystkich danych, to zwyczajnie pewne wiersze wywal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spadł tylko nieco wynik w Geekbench. Wcześniej miałem około 8900, teraz mam 8300.

PM poprawnie odpalony?

Tak. Speed step, sleep, wszystko działa bez zarzutu.

Używam tego samego DSDT co pod 10.8.5 (swoją drogą było już sprawdzone przez Ciebie w innym temacie, gdzie stwierdziłeś, że jest 100% OK ;)).

 

A u was jak wyglądają wyniki benchmarków 10.8.5 vs 10.9 ? Są jakieś różnice?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam tego samego DSDT co pod 10.8.5 (swoją drogą było już sprawdzone przez Ciebie w innym temacie, gdzie stwierdziłeś, że jest 100% OK ;) ).

A chyba tak... nie sposób spamiętać co komu się robiło...

 

Powtórz test, możliwe że np spotlight Ci indeksował HDD i zabrał część CPU na swoje potrzeby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam tego samego DSDT co pod 10.8.5 (swoją drogą było już sprawdzone przez Ciebie w innym temacie, gdzie stwierdziłeś, że jest 100% OK ;) ).

A chyba tak... nie sposób spamiętać co komu się robiło...

 

Powtórz test, możliwe że np spotlight Ci indeksował HDD i zabrał część CPU na swoje potrzeby.

 

Nie na pewno spotlight nie indeksował ani time machine nie backupował. Na wszelki wypadek powtórzyłem testy kilka razy. Z ciekawości uruchomiłem też Geekbench pod Linuksem. Tam wynik jest nieco wyższy - 8600. Na Windowsie nie testowałem, ponieważ niedawno Windows zniknął z dysku.

Z resztą nie wiem czy w ogóle można porównywać wyniki benchmarków pod różnymi systemami?

 

Wygląda na to, że po prostu 10.9 tak ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo coś jest z PM pod 10.9. Sprawdź tez cinebench. On dość wiarygodnie podaje moc cpu.

Niestety nie mam zapisanego wyniku z 10.8, więc nie mam z czym porównać.

 

Używam tego samego DSDT co pod 10.8.5

To co było dobre dla 10.8.x dla 10.9 dobre być nie musi.

AppleLPC masz "załadowane" czyli innymi słowy jak wygląda efekt polecenia:

kextstat | grep -i lpc

Jest załadowane:

  45    0 0xffffff7f81371000 0x15000    0x15000    org.hwsensors.driver.LPCSensors (877) <20 11 7 5 4 3> 
  74    0 0xffffff7f8186a000 0x3000     0x3000     com.apple.driver.AppleLPC (1.7.0) <63 11 5 4 3> 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy rozwiazal ktos problem z plyta Z77A-G45 w 10.9 sleep trwa dlugo , po kliknieciu najpierw gasnie monitor , dyski karta graficzna itp po 40 sekundach jak nie wiecej.

 

Dodam ze nie blokuje tego google chrome w nowej wersji beta poprawili blad , na 10.8 usypia komputer w mgnieniu oka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.