Skocz do zawartości

Windows 7 bootable uEFI Stick + drivery NTFS z Clover'a


Croolick
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

cześć,

zastanawiam się czy można dodać (i gdzie) sterowniki do NTFS z Clover'a do pendrive'a z Windows 7 tak aby uEFI mogło bootować taki z systemem plików NTFS (bo podobno uEFI w mobasach czytaja tylko FAT32), potrzebne mi to gdyż mam ISO instalki ze zintegrowanym SP1 oraz sporą ilością aktualizacji i plik WIM zajmuje grubo ponad 5GB :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz poprawnie po polsku o co Ci chodzi, bo zrozumieć nie idzie.

 

to sie wyśpij najpierw albo wciągnij coś ;]

 

uEFI płyt głównych bootuje tylko pendrivy sformatowane na FAT32 a ten jak wiadomo obsługuje tylko pliki do 4GB, mój plik install.wim ma ponad 5GB więc nie mogę formatowac pena na FAT32 tylko musze na NTFS. Teraz pojawia sie pytanie gdzie dodać sterowniki NTFS żeby uEFI mogło odczytać taką partycję?

 

PS. podział pliku install.wim na mniejsze (install.swm, install2.swm itd.) przeważnie nie działa ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to sie wyśpij najpierw albo wciągnij coś ;]

Nie mam humoru na docinki...

Croolick, ale co Ty rzeźbisz i po kiego diabła... piszesz o standardach, a z kontekstu można zrozumieć że chcesz odpalić win 7... przecież na dysku GPT masz zawsze pierwszą partycję Fat32, więc wciąż nie rozumiem co tworzysz...

 

Jak chcesz zainstalować z klucz USB Win7 to zwyczajnie go przerób obraz ISO ot chociażby asystentem BootCapmp'a pod OS X, albo narzędziem M$ pod Windows.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam humoru na docinki...

 

z doświadczenia wiem że danie warna zawsze poprawia humor :)

 

a rzeźbie klucz instalacyjny uEFI - żeby zainstalować windowsa 7 w trybie uEFI :)

ale płyty glówne obsługują tylko klucze sformatowane na FAT32, jeśli jest sformatowany jako NTFS to nie mam opcji bootowania z klucza przez uEFI :(

 

ale już sobie poradziłem - użyłem obrazu z mniejszą ilością dodatków ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby zainstalować Win 64x w trybie UEFI - NIE trzeba nic formatować w NTFS. Napisałem to wyżej. To czy możesz uruchomić taką instalacją w trybie UEFI determinuje zawartość owego klucza. Uzywając LEGALNEGO nośnika z Win Vista SP1/7/8 x64 - można za pomocą asystena bootcamp lub narzedia MS przygotować w prosty sposób klucz instalacyjny pod płyty z UEFI.

 

Więc nadal twierdzę, że to co rzeźbisz nie ma zwyczajnie sensu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale po zintegrowaniu iluś tam aktualizacji i dodatkowego oprogramowania plik instalacyjny jest większy niż 4GB !!!

 

a jeśli chodzi o moją płytę Asus P8Z68-V/Gen3 (i jak się okazało na wielu innych płytach jest tak samo ;] ) to uruchomienie instalatora z USB w trybie UEFI determinuje system plików - wtedy przy wyborze dysku do bootowania pojawia się opcja "UEFI: nazwa_pendrive"

 

jak jest sformatowany na NTFS to nie mam opcji UEFI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale po zintegrowaniu iluś tam aktualizacji i dodatkowego oprogramowania plik instalacyjny jest większy niż 4GB !!!

 

No i co z tego? 314TeR napisał Ci co trzeba zrobić, ale skutecznie go olewasz. Sam nie dalej jak dwa dni temu instalowałem system z klucza w trybie UEFI, właśnie ze zintegrowanymi aktualizacjami i wiesz co? Wszystko poszło gładko. Poniżej masz program o którym wspominał 314TeR:

http://www.dobreprogramy.pl/Windows-7-USBDVD-Download-Tool,Program,Windows,25159.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Nie zawsze ten program działa... Czasami coś piszczy na samym końcu, że nie może utworzyć sektora rozruchowego... Sam tak miałem... Najprościej wypalić to wszystko na nośnik i będzie działało...

Wszystko zależy od klucza... mam takie dwa A-DATA, dość stare 4GB i niestety też tak strzelają fochy, ale to też dotyczy np niemożności utworzenia z niego klucza startowego dla linux'a, np Ubuntu... czort wie co jest grane, widać są jakoś skopane...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.