Skocz do zawartości

hacBook - Lenovo Y580


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Byłem zdecydowany na MBP15 lub rMBP15, jednakże ciężko mi przeboleć wydanie >8k na sensownego lapka i chcę się zadowolić (po części nawet na siłę :-P ) czymś za mniejsze pieniądze.

 

Potrzebuję:

- mobilności -> dlatego wybór padł na laptopa

- konkretnego i7 (ze względu na to, że zajmuję się obróbką dźwięku)

- 16 GB RAMu

- rozdzielczości 1920x1080 - ilość ścieżek jest spora, a chcę je wszystkie widzieć na ekranie bez potrzeby scrollowania

- 2 dysków - SSD i HDD w środku, a napęd jest nieistotny

 

W związku z tym zainteresowałem się hacBookiem, a w oko wpadł mi Lenovo Y580 (i7, 8 GB RAMu, GTX660M).

Do laptopa dorzucę:

- RAM -> 16 GB zamiast 8miu

- SSD -> Samsung 840 Pro 128 GB zamiast pokładowego HDD 1 TB 5400 RPM

- HDD -> 2 TB HDD zamiast napędu

 

Oto konfiguracja:

 

1. Lenovo IdeaPad Y580

2. CPU: i7 3630QM - obsługa SSE do 4.2 włącznie

3. Chipset: HM76

4. Kontroler napędów: chyba brak, nie wiem

5. GPU: HD4000 + GTX660M, matryca 15.6" z rozdzielczością 1920x1080

6. Dźwięk: ALC269 (o ile dobrze pamiętam)

7. LAN: Atheros AR8161/8165 PCI-E Gigabit Ethernet Controller (10/100/1000MBit)

8. WiFi: Intel Centrino Wireless-N 2200 (bgn)

9. Dysk: SATA III - pusty

10. klawiatura i touchpad PS/2, mysz na USB

 

Wiem tyle:

- GPU (GTX660M) - można wyłączyć w biosie, a mi wystarczy sama integra (HD4000)

- wifi - nie działa i nie zadziała, wymienię ;-)

- audio - do odpalenia

- USB 3.0 - z tego co widzę w internecie to nie działa -> porty działają jedynie z prędkością 2.0

- sleep i PM - do zrobienia

 

OSX 10.8.3 + clover.

 

Dwa pytania:

Jak sprawa wygląda z LANem - jest do odpalenia?

Potrzebne mi kompatybilne WiFi - może ktoś coś polecić? Najlepiej konkretny model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LAN można odpalić za pomocą ALXEthernet:

http://www.insanelymac.com/forum/topic/284119-experimental-atheros-ar813132515261627172-driver-for-107108/

 

Co do WiFi - tu się zaczynają schody, bo Lenovo stosuje blokadę kart innych niż zalecane na BIOSie i co najciekawsze, nie zadziałają nie tylko karty innych producentów, ale też ze starszych modeli Lenovo :?: .

Np. ja miałem u siebie Intela 4965AGN, wymieniłem go na pochodzącego z innego T/R61 kompatybilnego Atherosa, ale u ciebie już ta karta nie zadziała. :-)

 

Najprościej będzie tak - sprawdź, czy nie ma gdzieś w sieci zmodyfikowanego BIOSu do Y580 z wyrzuconym whitelistem WiFi, wtedy będziesz mógł spokojnie używać karty z innych laptopów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podrzucenie info o LANie, z pewnością się przyda.

O zabezpieczeniach Lenovo wiem, a BIOS w wersji 2.06 z whitelistem wyrzuconym jest w necie, więc raczej problemów z tym nie powinno być.

W kwestii WiFi -> zastanawiam się jaki konkretnie model byłby sensownym wyborem. Potrzebna mi obsługa pasm 2.4 GHz i 5 GHz. Any ideas? ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii WiFi -> zastanawiam się jaki konkretnie model byłby sensownym wyborem. Potrzebna mi obsługa pasm 2.4 GHz i 5 GHz.

To może Atheros 9280: http://hamac.pl/topics11/karta-wifi-ide ... .htm#43396

Działa pod OS X'em OTB, bez żadnego kombinowania i obsługuje pasmo 5 GHz.

 

Edit: Albo polecany tutaj Broadcom: http://hamac.pl/topics26/wybor-karty-wi ... .htm#82476

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam o tym, wybieram jedynie połówki. Niemniej - dzięki za zwrócenie uwagi, bo po ponownym spojrzeniu na wymiary zauważyłem różnicę w głębokości (czy też grubości, zależy jak na to spojrzeć) -> 2.4mm - Intel, ten aktualnie znajdujący się wewnątrz lapka; 4.5mm - Atheros - ten, którym się zainteresowałem - mam nadzieję, że nie będzie z tym problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę w instrukcji serwisowej do Y580, to nie trzeba akurat połówkowych kart mPCIe:

http://download.lenovo.com/consumer/mobiles_pub/ideapad_y480_y580_hmm_1st_edition_mar_2012_english.pdf

PS Czy do pełnego slotu można w razie czego wsadzić kartę połówkową?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Intelowska karta ma wymiary: 26.8mm x 30mm x 2.4mm

Dell DW1515 na chipie AR9280: 27mm x 30mm x 4.5mm

 

Pozostaje mi czekać na dotarcie kasy, wtedy zamawiam kartę+laptopa i gdy tylko wpadną mi w łapska to dam znać co i jak. Miejmy nadzieję, że wszystko pójdzie dobrze. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.