Skocz do zawartości

Brak internetu na OS X 10.8


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zainstalowałem na VirtualBox OS X 10.8 tak jak na tym filmiku (

). Niestety przez pomyłkę nie zainstalowałem Kart sieciowych przez co teraz nie mam internetu. Tu nasuwa się moje pytanie. Czy da się to jakoś odkręcić nie przeinstalowywując systemu? Nie chce robić tego od nowa gdyż zajmuje to dużo czasu. Z góry dziękuję i czekam na pomoc. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy da się to jakoś odkręcić nie przeinstalowywując systemu?

Można zainstalować sterownik do twojej karty sieciowej (tylko do jakiej? i czy w ogóle jest ona wspierana?). Poczytaj:

http://hamac.pl/topics8/kext-kexta-kext ... e-vt17.htm

I sposób graficzny:

http://hamac.pl/topics30/kext-wizard-vt4157.htm

Czy w opcjach poniżej mogę wybrać wszystko czy muszę wybrać tylko te rzeczy które są zgodne z moim PC.

Absolutnie nie wolno instalować wszystkiego co popadnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nam nic nie daje bo to są tylko nazwy kart a ja chce model !!!

Nie musisz krzyczeć na kolegę. Model karty również niewiele ci da, bo cały czas mowa jest o instalacji w wirtualnej maszynie, gdzie model karty występującej fizycznie na płycie głównej niewiele ma "do gadania". ;-)

Sam VB z tego co pamiętam potrafi "udawać" rozmaite modele sieciówek. Trzeba po prostu sprawdzić, która z nich jest wspierana pod OS X, i następnie odpowiedni sterownik zainstalować. Uruchamiający się system kolega Generic już ma (choć swoją drogą mógłby być retailowy, skoro taka instalacja też jest wspierana przez VB), więc jest to dobra podstawa do dalszych działań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem jeszcze raz zainstalowac system według tego poradnika (

) no i znów zakończyło się to fiaskiem. W przygotowaniach zaznaczyłem że ma zainstalować kartę sieciową Releatek 8168D/8111D. Po zainstalowaniu totalna pustka jeśli chodzi o sieć. Żadnych kart i sieci. Pogrzebałem trochę i w org.chameleon.Boot.plist mam EthernetBuiltIn

Yes czyli powinno być wszystko ok. Doda jeszcze że nie konfirgurowałem sieci w programie VirtualBox, ale czy jest to potrzebne? Jeśli tak to jak? Jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przygotowaniach zaznaczyłem że ma zainstalować kartę sieciową Releatek 8168D/8111D.

Ty masz instalować sterownik do karty sieciowej, ale nie do tej, którą masz fizycznie w komputerze, a do tej, którą ci udaje VBox... W związku z tym: czysta instalacja -> sprawdzenie "udawanej" sieciówki (lspci pomoże) -> instalacja sterowników do niej.

EthernetBuiltIn nic nie pomoże, bo to jedynie kosmetyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy instalowałem program VirtualBox czyli do odpalenie wirtualnej maszyny zainstalowała się również karta sieciowa, którą mam teraz w połączeniach. Nazywa się Virtual Host-Only Network. Może ona stanowi problem bo jest nieustawiona? Kolejnym problemem jest to że jak przenieśc pliki LSPCI na wirtualny system?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czego tam używasz do nagrywania płyt. Żadne kombinacje nie są potrzebne, nagraj normalną płytkę z danymi a instalator Mac OS X'owy odczyta plik .pkg bez problemów (inne są niepotrzebne).

Tak swoją drogą, po co te kombinacje... Zajrzałem właśnie do opcji VBoxa, przecież tam wszystko jest "jak na dłoni" (i na screenie). Intel PRO/1000 desktop jest ponoć wspierany (zresztą wyszukaj w google 'intel pro/1000 osx86'). Teraz kwestia pobrania sterownika i jego instalacji... i tutaj uprzedzając kolejne pytanie 'jak zainstalować':

http://hamac.pl/topics8/kext-kexta-kext ... e-vt17.htm

I rozwiązanie graficzne:

http://hamac.pl/topics30/kext-wizard-vt4157.htm

post-2473-13904297774698_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włożyłem tylko kartę do SSD do laptopa. Na windowsie 7 (nie wirtualny os) pokazalo ją w komputerze, a na OS X. Nic nie przekierowywałem, a coś trzbe w ogóle? Wracając do ustawień sieci o której wspomniałeś i pokazałeś screena u mnie wygląda to tak:

 

Ustawienia sieciowe w VirtualBox:

 

21afgo0.jpg

 

A tak na wirtualnym OS X:

 

2mmd3lk.jpg

 

Czyli coś nie tak jest w wirtualnym systemie. Co do instalacji sterownika to mógłbyś powiedzieć jego nazwę i ewentualnie gdzie go pobrać bo nie wiem czego szukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie przekierowywałem, a coś trzbe w ogóle?

Trzeba przekierować urządzenie USB, żeby było widoczne w wirtualnym systemie... na pasku stanu VBoxa masz ikonkę od tego.

Co do instalacji sterownika to mógłbyś powiedzieć jego nazwę i ewentualnie gdzie go pobrać bo nie wiem czego szukać.
Intel PRO/1000 desktop jest ponoć wspierany (zresztą wyszukaj w google 'intel pro/1000 osx86').
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.