Skocz do zawartości

HP Pavilion DV6


iRissen
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam laptopa HP Pavilion DV6 i chciałbym się dowiedzieć czy da się na nim zainstalować Mac OS X. Dodam że jest to laptop z procesorem AMD. Poniżej konfiguracja.

 

1.HP Pavilion DV6-2150so

2.AMD Turion II M520 SSE/SSE2/SSE3/SSE4A

3.Chipset :AMD 785G SouthBridge: AMD SB700

4.SATA AHCI 1.0 (Wejscie w panelu bocznym)

5.ATI Mobility Radeon HD 4650 / 1366 x 768

6.Niestety nie zdołałem się dowiedzieć po ven id : ven 111d dev 7603 / ven 1002 dev aa01 (posiadam 2?)

7.RTL8168D/8111D

8.Atheros AR9285

 

Proszę o jakąkolwiek pomoc w zainstalowaniu Mac OS X na ten sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wystarczy w org.chameleon.boot.plist zmienic kernel który ma być bootowany i tyle? A z

z dystrybucją co do roboty? Oprócz kextów itd. Zawsze myślałem ze więcej zabawy jest z Retailem niż z gotowym distro.

 

[ Dodano: 2013-07-06, 21:00 ]

A Mountain Liona/Liona nie dało by się? Jak mówiłeś podmienić kernele. Po podmienieniu dałoby radę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, że może nieobsługiwać?;P Właśnie ściągnąłem Niresh 10.8.2 ale jak nagram na pendrive (przez ultraiso) to jak chcę zbootować to wyskakują komunikaty jakieś o wersji ultra iso a pozniej sie zacina przy start booting from usb. Pozatym przy wypalaniu na pendrive jest napisane że obraz ISO może nie bootować poprawnie. Czym polecasz nagrać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patry6123, trochę przesadzasz z tymi problemami:

Da rade zawsze ale z AMD mogą być nie spodziewane problemy, ktoś z AMD nie mógł odaplić dźwięku w kompatybilnej karcie.

Tu na pewno chodziło o użycie zmodyfikowanego AppleHDA. I to jest normalne, po prostu ten sam kodek jest inaczej podłączony na płycie pod AMD i Intela. Zeby AppleHDA przygotowany pod intelową płytę zadziałał na platformie AMD, trzeba poprawić pinconfigi.

VoodooHDA powinien taką kartę ruszyć bez większego kombinowania.

 

Największym problemem przy AMD jest brak zarządzania energia, skutkuje to niedziałającym usypianiem i krótkim czasem pracy na baterii w przypadku laptopa.

 

Zgadzam się ze stwierdzeniem, że hackintosz na AMD do używania na dłuższą metę się nie nadaje, ale spokojnie wystarczy do nauki systemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra mam dość idę spać napisze jutro

A ja jeszcze nie idę spać (tylko co to ma do rzeczy?) :-P

 

Dużo niuansów instalacji na AMD jest opisanych w temacie podlinkowanym niżej. Informacje dotyczą ML 10.8, więc są w miarę aktualne i mogą służyć za odniesienie do dalszych działań :-)

http://hamac.pl/topics8/mountain-lion-1 ... vt9423.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co dalej jeśli mam juz Clover'a na USB? *dmg Mountain Lion nagrywam na drugi dysk USB? Tak jak z płytkami w UniBootX?

 

[ Dodano: 2013-07-11, 20:45 ]

Nie mogę nagrać OS X na pendrive. Wyskakuje :

 

Rozmiar obrazu/dysku przekroczony ~Ultra Iso

 

W jaki sposób nagrać retail na pendrive?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.